Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках офіційної партнерської угоди з BBC Україна

Twitter: жіночий футбол побив за популярністю бін Ладена

BBC Україна, 18 липня 2011, 16:40
0
6
Японки повернулися додому національними героями

Адміністрація популярного мікроблогу Twitter стверджує, що фінал Кубка світу з футболу серед жінок побив усі попередні рекорди за кількістю тематичних записів на сервісі.

У фінальному матчі у німецькому Франкфурті зустрілися збірні Японії та Сполучених Штатів. Перш ніж японки здобули перемогу за результатами післяматчевих пенальті, додатковий час гри закінчився із рахунком 2:2.

Під час захопливої кульмінації футбольного поєдинку користувачі сервісу Twitter залишали по 7196 повідомлень на секунду.

Близькою до цього показника була недільна перемога збірної Парагваю над бразилійцями в чвертьфіналі кубку Копа Америка - теж за результатами післяматчевих пенальті. Тоді дописувачі залишали всього на 30 "твіттів" менше за рекордний показник.

Попередній рекорд встановили одразу після опівночі в перший день нового року в Японії - майже сім тисяч повідомлень на секунду.

Серед інших тем, які викликали посилений інтерес користувачів сервісу - смерть Осами бін Ладена (понад п'ять тисяч на секунду) і Суперкубок у лютому (понад чотири тисячі на секунду).

Національні герої

Здобувши перемогу у фіналі, спортсменки із японської футбольної збірної повернуться додому як національні герої.

Їх перемогу називають дивовижним успіхом. Радість від події в Японії, яка все ще відновлює потуги після березневого цунамі і землетрусу, безмежна.

"Ми такі щасливі здобути цей титул, тепер за нами першість", - сказала капітан команди Хомаре Сава, яка здобула Золоті бутси як найкращий бомбардир турніру.

Досі Японія жодного разу не перемагала Сполучені Штати, хоча вони провели 25 зустрічей. Найкращий результат команда показала в 1995 році, коли дісталася чвертьфіналу.

Японську жіночу збірну називають "Надешіко" - за назвою рожевої рослини, яка уособлює риси ідеальної жінки в Японії.

Наступний жіночий Кубок світу з футболу розігруватимуть в Канаді у 2015 році.