Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках офіційної партнерської угоди з BBC Україна

ВВС Україна: Збірна України. Солодкий смак перемоги

BBC Україна, 12 червня 2012, 17:20
0
3
Щастю українських фанів не було меж

Українська збірна розпочала із перемоги 2:1 свій перший матч на Чемпіонаті Європи з футболу.

Символізму цій перемозі додало те, що українці грали на стадіоні Олімпійський, де відбудеться фінал Євро-2012, та те, що обидва голи забив Андрій Шевченко - 35-річний капітан команди, який відтоді, як Україна здобула право приймати цей турнір, мріяв взяти у ньому участь.

Шевченко виправдав надії тренера та вболівальників, які влаштували йому справжні овації на стадіоні, коли його замінили.

Після фінального свистка увесь стадіон "вибухнув", а з ним і вся Україна.

Біля київського Олімпійського стадіону вигуки натовпів не вщухали ще довго. Машини проносились вулицями, сигналізуючи та вимахуючи прапорами.

Як сказав один український фан, "у нього було враження, що Україна перемогла у фіналі Євро-2012, а не у першому матчі у групі". Варто лише уявити, як святкуватимуть наступні перемоги українців, якщо такі будуть.

Атмосфера була святковою і жовтогарячою (у шведських та українських фанів дуже схожі жовті футболки національних збірних, хоча й шведи грали у дещо незвичній запасній темній формі), і загалом біля стадіону та на центральній вулиці Києва - Хрещатику - практично все відбулося без інцидентів.

Шведські фани, з якими довелось поспілкуватись, кажуть, що їм дуже подобається в Києві, а особливо - тепла і приємна атмосфера.

"Українці влаштували свято футболу", - сказали нам.

Фани визнавали, що та негативна інформація про Україну, яка з'явилася у пресі напередодні турніру, на них не вплинула, і тепер вони навіть не згадують нічого.

"Україно, вперед!"

На наступний ранок після матчу "вибухнули" практично всі українські газети, які встигли написати про матч, що завершився в Україні вже близько опівночі. Як для прикладу, одна із найпопулярніших в Україні газет Сегодня на першій шпальті розмістила героя матчу Шевченка та написала "Шева-а-а-а-а Україна-а-а!"

Навіть деякі польські видання написали, що "українці продемонстрували полякам, як треба стартувати господарям". Поляки у матчі-відкритті зіграли внічию з греками.

Загалом, українська збірна продемонструвала непогану гру перед майже 65 тисячами глядачів на стадіоні. Команда була зібраною, згуртованою, чого у принципі завжди бракує збірній.

На післяматчевій прес-конференції головний тренер Олег Блохін сказав, що задоволений грою підопічних:

"Перша гра завжди важка. Хочу привітати хлопців з перемогою, вони вистояли в такій важкій грі. Ми мали перевагу в швидкості і тактиці. Такої гри я чекав від усієї команди, а капітан зробив свою справу".

Українці, які вперше беруть участь у чемпіонатах Європи, стартували дуже впевнено, хоча й першими пропустили гол, який забив Златан Ібрагімович.

Можливо, саме цей гол і зіграв ключову роль, коли українці фактично "розлютились" та забили два голи.

Шведи справді відчули, що це таке грати на виїзді. Українські вболівальники з перших хвилин матчу намагались підбадьорювати шаленими вигуками та оплесками підопічних Олега Блохіна, а як тільки м'яч перехоплювали шведи здавалось, що увесь стадіон починав "бу-кати".

Перший тайм продемонстрував, що обидві команди дещо нервували, а в другому таймі гра стала більш відкритою та цікавою.

Окрім Шевченка, більшість оглядачів серед української команди виділила Сергія Назаренка, Євгена Коноплянку та Андрія Ярмоленка.

В інтерв'ю ВВС Україна головний редактор журналу Футбол сказав, що в української команди було і чимало помилок:

"Було дуже багато помилок, дуже багато хвилювань, але ж українці грали проти дуже сильного суперника. Було дуже важко в останні хвилини, трохи підсіли, мені здається. Заміни не дали того результату, на який сподівалися. Нам не вдалося встановити контроль м’яча і, можливо, десь треба було акуратніше зіграти в захисті, але наші гравці, мені здалося, бігли вперед та мріяли забити ще третій м’яч, тому що вони вважали, що можуть це зробити".

Здавалось, що й трибуни вимагали ще третього гола, втім на останніх хвилинах шведи створили кілька дуже небезпечних ситуацій, в яких вони повинні були забивати, втім "рідні стіни" врятували українців.

Більшість спортивних експертів та вболівальники погоджувались, що українці повинні здобувати очки саме у матчі проти шведів, які слабші за англійців та французів.

Втім, судячи із невиразної гри обидвох у Донецьку, в українців з'явився шанс реально поборотись за перше чи друге місце у групі D.

Після нічиєї 1:1 англійців та французів українці стали лідерами у групі D, але чи вистачить їм снаги далі? Артем Франков каже, що буде важко, але такого варіанту не виключає.

"Зараз головне завдання – не програвати французам. Тому що нічия в паралельному матчі Англії з Францією підказує нам, що такого розкладу, що комусь в останньому турі нічого не буде потрібно, не може бути. Зараз тільки Україна має на це шанси, але для цього треба перемогти французів. При всьому своєму оптимізмі я б не давав нам на це дуже багато шансів, тому що це дуже сильний суперник. Але після вчорашнього – як не вірити в усе це, в нашу перемогу".

Джерело: ВВС Україна