Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках офіційної партнерської угоди з BBC Україна

Манчестер Юнайтед виграв Прем'єр-лігу у 20-й раз

0
10
Манчестер Юнайтед виграв Прем єр-лігу у 20-й раз
МЮ удвадцяте став чемпіоном англійської Прем'єр-ліги

Манчестер Юнайтед удвадцяте став чемпіоном англійської Прем'єр-ліги, обігравши бірмінгемський клуб Астон Вілла з рахунком 3:0.

Хет-триком у матчі, який забезпечив МЮ чемпіонський титул за чотири тури до кінця першості, відзначився голландець Робін ван Персі.

Перший чемпіонський титул команда завоювала в 1908 році, а 13 зі своїх 20 титулів МЮ домігся під керівництвом Алекса Фергюсона.

71-річний шотландець уже понад чверть століття очолює клуб з Манчестера і двічі приводив його до успіху в Лізі чемпіонів, а також до п'яти перемог в Кубку Англії. Крім того, клуб чотири рази ставав переможцем Кубка англійської ліги і десять разів завойовував Суперкубок Англії.

У 2011 році Манчестер Юнайтед встановив новий рекорд за кількістю перемог у чемпіонаті Англії, випередивши Ліверпуль, на рахунку якого 18 чемпіонських титулів.

Завоювати рекордний 20-й титул у минулому році підопічним Фергюсона не дозволили сусіди з Манчестер Сіті, які вирішили долю чемпіонства на останній хвилині підсумкового матчу першості.

У нинішньому сезоні МЮ задовго до кінця чемпіонату відірвався від найближчих суперників. До гри з Астон Віллою лідери турнірної таблиці випереджали Манчестер Сіті, який посів друге місце, на 13 очок.

Хет-трик ван Персі і рекорд Гіггза

Не минуло й півтори хвилин від початку гри, як господарі відкрили рахунок. Робін ван Персі забив свій 22-й м'яч у нинішньому чемпіонаті.

Сезон 2012/13 у цифрах:

• Гравці МЮ завоювали трофей за 4 тури до кінця чемпіонату - у 2001 році вони зробили цей за 5 матчів до фінішу.
  • Після 34 турів Юнайтед випереджає найближчого переслідувача на 16 очок - найбільша перевага МЮ в таблиці над командою, що зайняла друге місце, було 2000 року (18 очок).
  • МЮ може встановити також новий рекорд за кількістю очок за сезон, якщо виграє всі матчі, що залишилися, і набере 96 очок - чинний рекорд (95 очок) належить Челсі під керівництвом Жозе Моурінью в сезоні-2004/05.
  • Учетверте доля чемпіонського титулу в англійській Прем'єр-лізі визначилася на Олд Траффорд (раніше в 1999, 2002 і 2009 роках) - новий рекорд серед клубних стадіонів.

На 10-й хвилині бразильський захисник Рафаель міг збільшити перевагу господарів, однак ударив у штангу. Вже через три хвилини після точної передачі Вейна Руні ван Персі оформив дубль, а на 33-й хвилині - і хет-трик.

З 24 голами голландський форвард, який перейшов до МЮ минулого літа з лондонського клубу Арсенал, вийшов у лідери списку бомбардирів Прем'єр-ліги нинішнього сезону.

На один гол менше забив уругвайський форвард Ліверпуля Луїс Суарес, який в минулому турі "відзначився" тим, що вкусив захисника Челсі Браніслава Івановича.

Клубне керівництво оштрафувало футболіста, а Футбольна асоціація Англії може дискваліфікувати його на кілька матчів.

Як і для Фергюсона, цей чемпіонський титул став 13-м у кар'єрі півзахисника-ветерана Раяна Гіггза. 39-річний футболіст став автором абсолютного рекорду в історії англійського футболу. На гру з Астон Віллою валлійський півзахисник вийшов у стартовому складі і відіграв весь матч.

Втім, це ще не останнє досягнення в зірковій кар'єрі Гіггза - нещодавно він продовжив контракт з МЮ до червня 2014 року.

Чемпіонський трофей буде вручений футболістам Манчестер Юнайтед 12 травня після підсумкової домашньої гри сезону проти Свонзі.

Джерело: ВВС Україна