Шанхай АТР: Давиденко перемагає Надаля у фіналі

18 жовтня 2009, 13:22
0
9
Давиденко обіграв Надаля

Восьма ракетка світу російський тенісист Микола Давиденко перемогою над іспанцем Рафаелем Надалем у фіналі шанхайського Мастерса практично гарантував собі участь у підсумковому турнірі Barclays ATP World Tour Finals-2009 у Лондоні.

У неділю посіяний на SHANGHAI ATP MASTERS 1000-2009 шостим 28-річний Давиденко виграв у головного фаворита нинішніх змагань 23-річного Надаля у двох партіях з рахунком 7:6 (3), 6:3.

Матч тривав 2 години 3 хвилини. Нинішній успіх дозволив Миколі до мінімуму скоротити відставання в очному протистоянні з Рафою - 3-4.

У другому сеті при рахунку 2:2 Надаль, "завдяки" невимушеним помилкам Давиденка заробив брейк-пойнт, але росіянин його відіграв і з другої спроби взяв свою подачу.

Варто зауважити, що кілька розіграшів у виконанні обох тенісистів були дивовижними. Після одного з них, що черговим блискучим ударом виграв росіянин, Давиденку аплодував навіть сам президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Жак Рогге.

Навіть фортуна в цей день (у Шанхаї вже вечір) була на боці Давиденка. А точніше не фортуна, а пильність самого гравця. У 6-му геймі при рахунку 0-30 на подачі Рафаеля м'яч після удару Давиденка зачепив лінію, але лінійний суддя класифікував це як аут. Росіянин вдався до допомоги системи Hawk Eye (яструбине око), яка засвідчила, що Давиденко мав рацію.

При рахунку 0-40 іспанець відіграв один брейк-пойнт (як потім засвідчили події - прихований матчбол), але більшого йому не дозволив зробити Давиденко.

Нинішній титул став вже 18-им, завойованим Миколою у професійній кар'єрі і четвертим у нинішньому сезоні. До цього росіянин мав першість на змаганнях в Гамбурзі, в Умазі і в Куала-Лумпурі.

За свою перемогу на SHANGHAI ATP MASTERS 1000-2009 Давиденко отримає чек на суму $616,500, а також 1000 очок у залік рейтингу АТР, фіналіст Надаль - $302,000 і 600 балів відповідно.

Що стосується поїздки на підсумковий турнір Barclays ATP World Tour Finals-2009 до Лондона, який відбуватиметься з 22 до 28 листопада, то Давиденку слід захистити ще кілька очок.

За матеріалами: GoTennis.ru