Перемога Динамо і програш Шахтаря потрапили в Топ-10 найкращих матчів в історії ЛЧ

3 листопада 2009, 11:17
0
8
Цього року дива не сталося

У свіжому номері офіційного журналу Ліги Чемпіонів УЄФА опубліковано рейтинг під назвою Топ-10 найвизначніших групових матчів.

Зустрічі Динамо і Шахтаря потрапили в топ-п'ятірку. Мова йде лише про груповий раунд (а в чотирьох сезонах, з 1999 року до 2002-го, таких було два).

Всього у списку наявні одинадцять країн. Частіше за інших - Англія, Іспанія та Італія (по три рази). Відзначимо, що менше чотирьох голів за 90 хвилин у зазначених матчах не забивалося і практично скрізь фіксувалися м'ячі на останніх хвилинах. Це й не дивно: ці два нюанси і підживлюють видовищність.

Топ-10. Версія УЄФА

1.Вердер - Андерлехт - 5:3 (08.12.1993).

2.Ліверпуль - Олімпіакос - 3:1 (08.12.2004).

3.Монако - Депортиво - 8: З (05.11.2003).

4. Барселона - Динамо - 0:4

05.11.1997. Голи: 0:1 Шевченко (9), 0:2 Шевченко (32), 0:3 Шевченко (44, з пенальті), 0:4 Ребров (79).

Безумовно, найбільш пам'ятна перемога в Лізі в історії Динамо. Уособлює відродження клубу після повернення Лобановського. Справила враження не тільки на Іспанію, а й на Європу, раз так високо оцінили.

5. Арсенал - Шахтар - 3:2

20.09.2000. Голи: 0:1 Бахарєв (26), 0:2 Воробей (29), 1:2 Вільтор (45 +4). 2:2 Кіоун (85), 3:2 Кіоун (90 +2).

Дуже видовищний поєдинок у прем'єрному для Шахтаря турнірі. Кращим гравцем зустрічі став Вірт, який творив чудеса у воротах гірників. Однак не вистачило фарту. Два голи гості пропустили в компенсований час обох таймів.

6. Гамбург - Ювентус - 4:4 (13.09.2000).

7. Стяуа - Ліон - 3:5 (21.10.2008).

8. Анортосіс - Інтер - 3:3 (04.11.2008).

9. МЮ - Фенербахче - 6:2 (28.09.2004).

10. Реал - Рома - 4:2

29.09.2004. Голи: 0:1 Россі (3), 0:2 Кассано (21), 1:2 Рауль (39), 2:2 Фігу (53, з пенальті), 3:2 Рауль (72), 4:2 Роберто Карлос (79).

За матеріалами: UEFA.com