9 листопада 2009, 17:30
0
8
Болт може стати найкращим за підсумками 2009 року

Триразовий олімпійський чемпіон у спринті ямаєць Усейн Болт увійшов до шорт-листу претендентів на звання кращого легкоатлета 2009 року за версією Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF).

Йому потрібно позмагатися з чотирма конкурентами - ефіопом Кененіса Бекеле, американцем Тайсоном Геєм, австралійцем Стівом Хукером і норвежцем Андреасом Торкілдсеном.

Болт у цьому сезоні завоював три золоті медалі на Чемпіонаті світу в Берліні, встановивши при цьому світові рекорди на дистанціях 100 і 200 метрів.

Гей, незважаючи на травму паху, що тривожила його протягом сезону, довгий час був власником кращого часу на 100-метрівці, і його чудова форма увінчалася срібною медаллю Чемпіонату світу.

Стаєр Бекеле підтвердив свій статус фаворита будь-якого змагання, ставши дворазовим чемпіоном світу (5000 та 10000 метрів), а також вигравши всі шість етапів престижної серії Золота ліга на дистанції 5000 метрів. Ефіоп розділив мільйонний джек-пот з росіянкою Оленою Ісінбаєвою (жердина) і американкою Санею Річардс (400 метрів).

Стрибуну з жердиною Стіву Хукеру вистачило лише однієї вдалої спроби, щоб виграти берлінський Чемпіонат світу. Вихованець російського тренера Олександра Парнова не став штурмувати рекордних висот перед берлінської публікою тільки тому, що не встиг оговтатися від травми.

Дворазовий олімпійський чемпіон у метанні списа Андреас Торкілдсен в Берліні вперше в кар'єрі став Чемпіоном світу: до цього він двічі - у Гельсінкі і Осаці - ставав срібним призером. Крім того, норвежець виграв змагання Світового легкоатлетичного фіналу у Салоніках.

Володаря заповітної статуетки буде оголошено 22 листопада в Монако під час традиційного балу World Athletics Gala.

Список фіналісток у боротьбі за звання кращої легкоатлетки року буде оприлюднений у вівторок, 10 листопада.

За матеріалами: РИА Новости