20 лютого 2010, 13:11
0
9
Виступають Анна Задорожнюк і Сергій Вербило

Пішов другий тиждень Олімпіади. Розіграні близько сорока комплектів медалей. Ми ж у традиційному огляді підведемо підсумки восьмого дня Ігор.

Стрибки з трампліну. Фінал без українців

Учора спортсмени провели кваліфікаційні стрибка на великому трампліні. Цього разу, на жаль, жодному з наших спортсменів не вдалося пробитися до фінальної частини. Кращим з українців виявився Олександр Лазарович, який показав 43 результат (116,5 м).

Найкращі ж результати показали Норіякі Касаі і Андреас Якобсен по 142,5 м. А в боротьбі між Амманом і Шліренцауером, знову попереду виявився швейцарець: 140м проти 134,5 м у Шлірі. Також на боці швейцарського триразового Олімпійського чемпіона і спортивна влада, не угледіла в його кріпленнях ніякого криміналу.

Супергігант. Двоє зі скрині

Reuters

Разом і Дефаго не особливо страшний

Першу медаль дня розіграли в супергіганті гірськолижники. Аксель Лунд Свіндаль і Боде Міллер, на одну позицію змістивши вже Чемпіона Ванкувера Дідьє Дефаго, поліпшили свої результати в порівнянні зі швидкісним спуском, посівши перше і друге місце відповідно.

Виступаючий 11-м Боде Міллер захопивши лідерство після своєї спроби і утримувався на першому місці, не дивлячись на фантастичну щільність результатів за його спиною (відразу п'ять спортсменів розташувалися відразу за ним із відставанням у 0,12 секунди). І тільки норвежець Свіндаль розставив все по місцях, випередивши Боде відразу на 0,28 секунди.

Фаворит змагань Дідьє Куш, як і в першому виді програми, залишився без медалей, цього разу-10-е місце.

Дуатлон. Перша другий раз

Reuters

Золото номер два

Жінки в лижному дуатлону розіграли другу медаль дня. Тут, як і два дні тому, на вищу сходинку п'єдесталу зійшла Маріт Бьерген, що стала першою дворазовою переможницею цих Ігор.

У цій гонці сім спортсменок, з самого початку взяли високий темп, на класичній частини дистанції відсікли головних фінішерок світових лиж, шведку Шарлоту Каллу і двох італійок Фолліс і Лонгу. А за 2,5 км до фінішу гонки Маріт Бьерген зробила ривок, який і дозволили їй стати Олімпійської Чемпіонкою вдруге.

За нею спочатку кинулася одна з головних невдах Ігор Юстина Ковальчик, однак втримаються за Маріт їй не вдалося, а її саму наздогнали норвежка Штейр і шведка Хааг, з якими вони й розіграли медалі на самому фініші.

НОК України

Дива не сталося

Шведка, що трималася весь час позаду, в підсумку стала срібним призером, а Ковальчик тільки за допомогою фотофінішу завоювала бронзу.

Хокей. День без сенсацій, але з легендою

У хокеї всі виступаючі сьогодні фаворити добилися перемог. Але, якщо Фінляндія і Чехія перемогли без особливих енерговитрат, то шведам у матчі з Білоруссю довелося похвилюватися.

Виграючи після двох періодів 3:0, шведи заспокоїлися, пропустили дві шайби, і закинули 4-й переможний гол тільки в порожні ворота білорусів у самому кінці зустрічі.

Reuters

Великий Те

А головним подіям дня в хокейному турнірі, стало 37-е очко Теему Селянне на Олімпійських Іграх, завдяки якому, він став найрезультативнішим з хокеїстів в історії Олімпіад. Для легендарного фіна це вже п'ята Олімпіада.

Фігурне катання. Тінь Плющенко

У фігурному катання почали свій триденний марафон танцювальні пари. Лідерство захопив російський дует Домніна / Шабалін - 43,76 балів, і вони стали головними претендентами на медалі. Головне, щоб змучений травмами Шабалін витримав ще два танці , і все у російської пари повинно вийти.

Reuters

Олімпійське танго

Другі - канадці Вірту / Муа (42,74), а за ними - два американських дуети Девіс / Уайт (41,47) і Бельбін / Агосто (40,83). Але, враховуючи те, що в дуелі Плющенко-Лайсачек судді віддали перевагу американцю, в танцях, за інших рівних, американцям уподобання вже не віддадуть. Значить, за золото боротьбу проведуть російський та канадський дуети, а кому судді віддадуть у цій боротьбі перевагу: господарям змагань або росіянам, які ще ніколи не залишалися без Олімпійського золота.

Українська пара Анна Задорожнюк / Сергій Вербило виглядали гідно. Українці виступали п'ятими і досить довго залишалися в лідерах - і лише 15-а пара, брат і сестра Зарецькі з Ізраїлю, змогли потіснити українців.

Скелетон. Перша британська медаль в Британській Колумбії

Останні дві медалі дня були розіграні в скелетоні. У жінок золото вирушило до Великобританії разом з Емі Вільямс (перша медаль Королівства в Британській Колумбії), а срібло і бронза дісталися німкеням Керстін Шімковьяк і Ганні Хубер.

Reuters

Ще один подарунок для Джона Монтгомері

А ось господарі змагань залишилися без очікуваної медалі. Мелісса Холлінгсворт, яка йшла другою перед останньою спробою допустила ряд помилок під час проходження траси. В результаті посіла 5-е місце.

У чоловіків же вийшло навпаки. Латиш Мартінс Дукурс, лідирував до останньої спроби, поступився канадцю Джону Монтгомері 0,07 секунди. Бронза дісталася росіянину Олександру Третьякову, яка стала тільки 5-ю російською медаллю Ігор-2010.

Пострадянське прокляття

Те, що відбулося з Дукурсом показує, що золоте прокляття лежить не тільки на російській команді, а й на інших республіках колись непорушного Союзу. Всього одне золото на 15 колишніх республік Миколи Крюкова в лижному спринті - от і все що вдалося виграти.

День дев'ятий

Сьогодні (вечір, ніч і ранок) на Іграх розіграють шість комплектів нагород.

У гірськолижниць в супергіганті за кількістю завойованих золотих медалей на Іграх американка Ліндсі Вонн повинна наздогнати Маріт Бьерген. У швидкісних спусках вона на цих Іграх ще нікому не поступалася, а між прапорцями, як в слаломі, тут кружляти особливо не доведеться.

Reuters

Політ навігатора

Головну свою медаль на великому трампліні розіграють літаючі лижники. І тут ми все таки чекаємо цієї дуелі між Симоном Аманом і Грегорі Шліренцауером, а ті хто шанує великих атлетів минулого, буде пристрасно бажати золота поляку Адаму Малишу.

У чоловічому дуатлону свою першу медаль на Іграх все-таки повинен завоювати Пітер Нортунг, який явно не розраховував мати після двох перших видів програми в своєму активі лише одну бронзу.

У ковзанах на дистанції 1500 м у чоловіків за другим золотом відправиться Шанні Девіс, адже саме ця дистанція вважається його коронкою, і, якщо він зміг перемогти на 1000 м, то, швидше за все, переможе і тут.

Також з великим інтересом подивимося на власника золотої і срібної медалі Ігор, корейця Тай-Бум Мо, як він покаже себе вже не на спринтерській дистанції.

Вже під ранок (в Україні) дві медалі будуть розіграні в шорт-треку. У жінок на 1500 м і в чоловіків на 1000 м. Саме на дистанції 1000 м у чоловіків, у вже далекому 2002 році австралієць Шон Бредбері довів усім те, що фраза про те, що випадкових Олімпійських Чемпіонів не буває, дуже рідко, але все-таки не завжди є абсолютною істиною.

AP

Головне - тримати удар

Фігуристи перед двома днями боротьби за медалі отримали день відпочинку, зате почнуть боротьбу за медалі королі санних трас - бобслеїстам, на жаль, без Беата Хефті. Перші дві спроби проведуть двійки у чоловіків, де німець Андре Ланге,  боротиметься за своє, вже четверте Олімпійське золото.

У хокеї чекаємо битву титанів - Норвегія vs Швейцарія, також у програмі Латвія vs Словаччина та Німеччина vs Білорусь.

У жіночому ж хокеї нас чекає дежавю - Росія vs Словаччина.