6
Канада, так Канада

Позаду десять днів Олімпіади. Сайт Bigmir)Спорт розповість про головні Олімпійських події вечора, ночі та ранку. На зв'язку Ванкувер.

Біатлон. Мас-старт 15 км. Чоловіки. Українці перемагають Короля

Два українських біатлоністи фінішували перед Бйорндаленом. Якби почути таке перед гонкою, можна було подумати, що є, як мінімум, медаль. А вийшло в результаті так: Седнєв - 21-й, Дериземля - 26-й, а Оле-Ейнар Бйорндален, який після тих блискучих швидкостей, показаних в індивідуальній гонці, вважався явним фаворитом, тільки - 27-й, з сімома (!) штрафними колами.

Якщо від Оле-Ейнара удача відвернулася, то до одного з лідерів сезону, росіянина Євгенія Устюгова, вона повернулася обличчям. Цього разу Євгеній обійшовся без промаху на останньому рубежі, що вартувало йому золота в індивідуальній гонці, і переміг.

З останнього рубежу він ішов разом зі словаком, Паволом Хурайтом, який так само як і Устюгов стріляв чисто на чотирьох рубежах, але хіба може Хурайт змагатися у швидкості з Устюговим.

Ще одним героєм гонки став молодший з братів Фуркадів, Мартін. Він, на відміну від лідерів, не міг похвалитися точною стрільбою, 3 промахи у ході гонки - і йшов на останній відрізок гонки француз лише п'ятим, програючи Хурайту 22 секунди, але у результаті, розвинувши космічну швидкість, фінішував на другому місці, Хурайт став третім, продовживши низку сенсацій в біатлонному турнірі.

Гірські лижі. Чоловіки. Суперкомбінація. Відновлення справедливості

Боде Міллер. Як багато в цьому звуку для серця любителя гірських лиж злилося, як багато в ньому відгукнулося ... Як близько він був до того, щоб поповнити компанію великих Олімпійських невдах. Перед Олімпіадами у Солт-Лейк-Сіті і Турині всі тільки й рахували, скільки золотих візьме Боде.

А той узяв золото тільки тоді, коли від нього цього вже особливо й не чекали. Після першого виду комбінації, швидкісного спуску, де американець вже став бронзовим призером на цих Іграх, він залишився тільки сьомим. А потім, у слаломі, почалося його велике сходження. Для початку Боде випередив 9-го Івіцу Костеліча, який у результаті став другим, потім йому програв Сільван Цурбрігген 0,68 секунди за підсумками слалому і 0,40 загалом. Він у підсумку візьме бронзу.

Не змогли фінішувати Олсон та Олімпійський Чемпіон Дідьє Дефаго, залишився 4-м Карло Янка. Сенсація першого виду програми, молодий італієць Домінік Паріс, що посів 2-е місце, виявився до слалому зовсім не готовим і посів тільки 13-е місце.

Залишався тільки один: Олімпійський Чемпіон Ванкувера, Аксель Лунд Свіндаль. Перед стартом він випереджав Міллера на 0,76 секунди, проте вже на першому відрізку норвежець Міллеру програв, на другому відрив склав більше секунди, а до третього відрізка Свіндаль не дістався. Міллер - Чемпіон Олімпійських Ігор.

Керлінг. Жінки. Росія-Японія. Украдене щастя

Другий день поспіль дивує російська збірна з керлінгу. Цього разу - зі знаком мінус. Ведучи в рахунку, після 5 енду з рахунком 6:0, росіянки, найімовірніше, відволіклися на біатлонну гонку за участю Євгенія Устюгова, розгубили перевагу і ледве врятувалися в останньому енді, перевівши гру в екстраенд, в якому поступилися з рахунком 9:12, і остаточно вибули з боротьби за медалі.

Біатлон. Мас-старт 12,5 км. Жінки. Без сенсацій

Вперше за весь біатлонний турнір всі місця в трійці призерів посіли ті, кому там і належить перебувати. Нойнер – Зайцева – Хаусвальд. Звертає на себе увагу перша медаль російської команди і перша німецької, за винятком медального врожаю Магдалени Нойнер. Крім того, медаль Ольги Зайцевої - перша жіноча медаль збірної Росії на цих Іграх.

Багато писали, що команди Росії і Німеччини підійшли до Олімпіади, як збірна СРСР з футболу до Чемпіонату Світу 1990 року, тоді команда Валерія Лобановського почала грати лише до третього матчу (всі пам'ятають легендарний матч з Камеруном), коли для неї все вже було закінчено. У біатлоні регламент не так строгий, але й тут ці команди розкотилися, тільки коли більша частина Олімпіади була вже позаду.

Цього разу перемога Магдалени Нойнер була не такою яскравою, як у персьюті. Перемагала вона, можна сказати, із засідки. Промахнувшись на першій стрільбі, красуня-німкеня отримала 20 секунд відставання від лідерів, а додавши ще один промах на третій стрільбі, збільшила відставання до 30 секунд.

Однак чиста стрільба на четвертому вогневому рубежі дозволила скоротити відставання від лідируючої Ольги Зайцевої до семи секунд. Зайцева явно для Магдалени з таким відставанням - не суперник. Також Зайцеву наздогнала і пішла на дистанцію разом з Нойнер її партнерка по команді Сімоне Хаусвальд, однак скинути з себе Ольгу їй не вдалося і на фініші Зайцевій вдалося відстояти срібло.

Кращою з наших стала Олена Підгрушна, яка фінішувала на 12-му місці з двома штрафними колами.

Ковзанярський спорт. 1500м. Жінки. Помаранчева підступність

Як і вчора у чоловіків, голландці відібрали перемогу у визнаних фаворитів. Вчора жертвою Марка Туйтерта став Шані Девіс, а сьогодні Ірен Вюст перемогла Крістіну Гроувз. Бронзову медаль завоювала чешка Мартіна Саблікова, яка вже перемагала на дистанції 3000м, а дистанції 1500 м їй просто не вистачило.

Вюст бігла раніше за фавориток, канадок Гроувз та чемпіонки в бігу на 1000м Крістіни Несбіт, однак перевершити її час вони так і не змогли. Гроувз програла вже на фінішній прямій, на яку вона виїхала лідером, а Несбіт взагалі не змогла скласти конкуренцію Чемпіонці, залишившись 6-ю.

Фігурне катання. Танці. Оригінальний танець. Слово аборигенам

У боротьбі між російським дуетом Шабалін-Домніна і аборигенами перемогли за допомогою арбітрів аборигени.

Іншої причини, з якої ця російська пара могла отримати в оригінальному танці на шість балів менше за канадський дует і на п'ять  менше  за американський, знайти не можна. Пара Домніна-Шабалін опустилася після оригінального танцю на третє місце і, схоже, Росія так і залишиться без Олімпійського золота у фігурному катанні. Адже після перемоги Устюгова і хокеїстів, а також другого місця Ольги Зайцевої, здавалося, що цей день стане на Іграх суто російським.

Бобслей. Чоловіки. Двійки. Німці на бобах

Перше золото було розіграно в бобслеї. Трійка лідерів за останні дві спроби змагань не змінилася і пілот першого німецького екіпажу Андре Ланге завоював своє четверте Олімпійське золото. Срібло дісталося другому німецькому екіпажу, а бронзу вибороли росіяни Зубков-Воєвода. Результати цього російського дуету значно погіршилися в нинішньому сезоні і тим приємніше спостерігати їх на бронзовій сходинці п'єдесталу.

Хокей. Чоловіки. Достроковий фінал

Фіналу Росія vs Канада на цій Олімпіаді не буде. Як і чотири роки тому, на цих команд чекає зустріч в ¼ фіналу (за умови перемоги канадців над командою Німеччини). Росіянам вдалося виправити ситуацію, в яку команда потрапила, програвши по булітах словакам, перемігши 4:2 збірну Чехії.

Збірна Росії, модернізувавши свою першу ланку, яка набула вигляду Овечкін – Малкін – Сьомін, провела гру з чудовим настроєм, виглядала більш боєздатною одиницею, ніж у матчі зі словаками.

Два голи забив напарник Сідні Кросбі з Пітсбурга Євгеній Малкін, вражав своєю активністю Олександр Овечкін. Як підсумок - заслужена перемога. А от канадці після непорозуміння в матчі зі швейцарцями продовжили свою серію невдач, поступившись збірній США з рахунком 3:5 і відправляються готуватися до дострокового фіналу мрії. Для команди США успіх у боротьбі з родоначальниками хокею - перший з часів Олімпіади-60 в Скво-Веллі.

Істотно зіпсували собі ситуацію фіни, після сухого програшу Швеції у Селянне і Ко є всі шанси вже у чвертьфіналі зійтися з Чехією.