Ванкувер-2010: Підсумки чотирнадцятого дня Олімпіади

26 лютого 2010, 10:11
0
7
Канадки святкують перемогу

Завершився 14-й день XXI Зимових Олімпійських ігор, стали відомі імена власників ще шести медальних комплектів, а Bigmir)Спорт поспішає поділитися з читачами своїми емоціями.

Лижні гонки. Жінки. Естафета 4х5 км. Політ Валькірії

Маріт Бйорген стала першою триразовою Олімпійською Чемпіонкою на цих Іграх. Норвезька четвірка Скофтеруд – Йохауг – Штейра – Бйорген, яка перед естафетою вважалася найбільш збалансованою естафетною командою, підтвердила свою силу на ділі.

Жодного разу у ході гонки норвежки не випадали з лідируючої групи, у результаті до моменту відходу Бйорген на останній етап поруч залишилася тільки італійка Сільвія Вальбуса, а найближчі переслідувачі -  Німеччина, Фінляндія та Швеція - відставали на 17 секунд.

Від Вальбуси норвежка поїхала одразу зі старту етапу і майже всі її 5000 метрів дистанції нагадували тріумфальний хід Маріт Бйорген до золотих медалей. А ось Вальбуса збірну Італії підвела, залишившись не тільки без золота, а й без медалей взагалі. Срібло дісталося німецькій збірній, фіни - бронзові призери.

Провалилася, як і в чоловічій естафеті, збірна Росії. Лише Євгенія Медведєва пройшла  3-й етап врівень з лідерами, а інша трійка - Зав'ялова, Хазова і Коростельова - програли на своїх етапах більш ніж по 30 секунд (мабуть, так вплинула на них вчорашня похвала Леоніда Тягачова).

У результаті - 8-е місце. Збірна України програвши 4,06, фінішувала на 14-му місці. Всього ж на дистанції було 16 претендентів

Двоєборство. Зметикували на трьох

Двоєборці закінчували свою Олімпійську програму стрибками з великого трампліна і гонкою на 10 км. Золото тут розігрували австрієць Грубер і два американці Демонг і Спіллейн.

Американці досить швидко відіграли у австрійця відставання після стрибкової частини програми, 46 і 34 секунди відповідно, і втрьох, відірвавшись від основної групи, вирушили розігрувати медалі.

Тут удача посміхнулася американцеві Біллу Демонгу. Прискорившись за приблизно 2 км до фінішу, йому вдалося скинути з плечей своїх переслідувачів і перемогти. Його колега по команді Спіллейн другий, а Грубер третій.

Українець Володимир Трачук показав 42-й час, програвши лідеру 4,45.

Гірські лижі. Жінки. Гігантський слалом. Німецька несподіванка

Свій дводенний марафон в гігантському слаломі вдалося завершити жінкам. Лідерам після першої спроби таке очікування на користь не пішло. У результаті Таїна Баріоз залишилася тільки 9-ю, а лідер Елізабет Гергль задовольнялася лише бронзою. Другу срібну медаль на Іграх завоювала Словенка Тіна Мазе, а золото дісталося юній німецькій спортсменці Вікторії Резентсбург, що йшла на 6-му місці після 1-ї спроби.

Жінки. Хокей. У хокей грають справжні чоловіки

Бронза в жіночому хокейному турнірі дісталася збірній команді Фінляндії, яка обіграла в додатковий час своїх скандинавських сусідок зі Швеції. Раділи фінки так, начебто вони, як мінімум, виграли Олімпійські ігри, щоправда, з огляду на те, як Фінляндія виступає на цих іграх, то для них кожна медаль наче золота. Проте їх радість виявилася лише прелюдією ...

Переможцем Олімпіади стала збірна Канади. Закинувши в дебюті зустрічі дві шайби у ворота американської команди, вони заховали цей переможний рахунок до самого кінця зустрічі.

Через півгодини після вручення нагород канадки повернулися на майданчик, де проходив вирішальний матч, і стали відзначати свій успіх, розпиваючи алкогольні напої прямо на льоду арени. Вони були, як і раніше, одягнені в спортивну форму, пили шампанське прямо з пляшок і курили сигари.

Така поведінка породила неабиякий скандал. Як заявив виконавчий директор МОК Джілберт Феллі, публічне розпивання алкогольних напоїв на одному з об'єктів Олімпіади неприпустиме і негативно впливає на імідж спорту. МОК починає розслідування, однак симпатії обивателів явно не на боці чиновників.

Фігурне катання. Жінки. Довільна програма. Легалізація успіху

Кореянка Ю На Кім, показавши у довільній програмі результат 150,06, який виявився найкращим в історії жіночого фігурного катання, здобула беззаперечну перемогу. Найбільш яскраву і явну у фігурному катанні на цих Іграх.

Вона показала той рівень, при якому жоден суддя, жодна система суддівства відібрати Олімпійське золото не зможе. Срібло, програвши у результаті Кім більше 20 балів, завоювала японка Мао Асада. Бронза у канадки Джоан Рошшет. Краща з представниць європейського субконтиненту - фінська фігуристка Лаура Лепісто.

Акробатика. Чоловіки. Фінал. Перше білоруське золото

Золото в чоловічій акробатиці завоював білорус Олексій Гришин. На останніх Олімпіадах білоруські фрістайлісти часто гостювали на п'єдесталі пошани, але такий успіх прийшов до них вперше.

Гришин після першої спроби посідав друге місце, поступаючись канадцеві Кайлу Ніссену, однак в останній спробі судді проявили небачену для господарів ігор об'єктивність, відправивши канадця тільки на 5-е місце. Перша золота і третя в загальному заліку медаль Білорусі на цих іграх. Браво! Декому нехай це буде уроком.