27 березня 2010, 16:45
0
7
Свендсен виграв

У Ханти-Мансійську перед заключною гонкою Кубка світу в боротьбі за БХГ склалася цікава ситуація: двоє конкурентів, Еміль Свендсен і Крістоф Зуманн, підійшли до фінішу сезону з рівними показниками, але за рахунок віднімання найгірших гонок невеликий гандикап мав норвежець.

Але Еміль не став користуватися віртуальною перевагою, а в очній боротьбі випередив Крістофа. Хоча на фініші норвежець показав лише 14-й результат, але австрієць опинився ще нижче. Браво Емілю! Крон-принц норвезького біатлону приміряє світову корону!

Сама ж гонка видалася заворожливою за сюжетом. Почнемо з того, що чоловіки в мас-старті проявили неабиякі снайперські якості: точність пострілів значно перевищувала звичні показники. Одразу троє гонщиків зуміли пройти чотири вогневі кордони чисто! Але перемога все ж таки дісталася Ландертінгеру, хоча й для нього один промах - чудовий показник. Австрієць ногами продемонстрував другий результат у гонці і легко відіграв коло штрафу. Другим сьогодні став Арнд Пайфер, а третім - ветеран пелотона Халвард Ханеволд. 40-річний норвежець неймовірно гарно закінчив свою блискучу кар'єру. Спасибі, Крабе!

До останньої стрільби на подіум претендував Андрій Дериземля. Але, на жаль, одна неуражена мішень на четвертому рубежі (єдина в гонці) відкинула лідера нашої команди на восьме місце. Але спасибі, Андрію, за подаровані емоції - це було дуже чудово! Сергій Седнев виступив у свою силу, закінчивши мас-старт 22-м. У загальному заліку Кубка світу найкращим з українців став Дериземля з підсумковим 21-м місцем, слідом за ним розташувався Седнев.

Отже, список основних лауреатів сезону виглядає так. Великий Кришталевий Глобус дістається Емілю Свендсену, до якого норвежець додає два золота та срібло Олімпіади, Малий Глобус у спринті, а також разом з командою - перемогу в Кубку націй і в заліку естафет. Глобус в індивідуальній гонці виграв Крістоф Зуманн, у перегонах переслідування - Мартін Фуркад, у мас-стартах - перемогу втримав Євген Устюгов, навіть незважаючи на провал сьогодні.

В офіційному календарі сезону 2009/2010 залишилася лише одна гонка, зате має статус чемпіонату світу: завтра в Ханти-Мансійську буде розіграно медалі в змішаній естафеті.