Герої спортивного року: Ахметов визнаний кращим організатором

8 квітня 2010, 10:15
0
9
Ахметова назвали кращим

Президент ФК Шахтар Рінат Ахметов став переможцем у номінації Кращий спортивний організатор 2009 року.

Імена переможців були оголошені на 4-й щорічній Всеукраїнській урочистій церемонії Герої спортивного року, яка відбулася в Міжнародному центрі культури та мистецтв у Києві в середу ввечері.

Всього на церемонії було представлено 11 номінацій. Переможців визначали 28 членів Української академії спорту шляхом таємного голосування.

Володарем титулу Кращий спортсмен 2009 року став чемпіон світу з боксу Василь Ломаченко. Кращою спортсменкою року була визнана чемпіонка світу в командній першості, чемпіонка Європи в індивідуальній та командній першості з фехтування на шаблях Ольга Харлан.

У номінації Кращий тренер року переміг Анатолій Ломаченко - тренер і батько кращого спортсмена.

Першою сенсацією 2009 року став чемпіон світу, срібний призер чемпіонату Європи з дзюдо Георгій Зантарая.

Кращою командою 2009 року була визнана збірна України з фехтування на шаблях, до складу якої входять Ольга Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик, Ольга Жовнір.

У номінації Сильні духом перемогла спортсменка з вадами слуху, триразова чемпіонка, володарка двох срібних і бронзової медалей XXI літніх Дефлімпійських ігор з плавання Анна Литвиненко.

Меценатом спортивного року - 2009 стала компанія Bosco Sport - виробник і постачальник екіпіровки для Національного олімпійського комітету (НОК), а також національної олімпійської команди України.

Кращим представником неолімпійських видів спорту був визнаний дворазовий чемпіон світу і Європи з армспорту Рустам Бабаєв в номінації Разом з олімпійцями.

Першим в номінації За відданість справі став президент Національної федерації фехтування України Олександр Міщенко.

Спеціальну премію Спортивна слава присудили гандболістці Зінаїді Турчиній та легкоатлету Володимиру Голубничому.

Крім того, від імені президента України спортсменів привітала заступник Адміністрації президента Ганна Герман, від імені Верховної Ради - заступник голови Микола Томенко, від Кабінету Міністрів - міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін.

Церемонія Герої спортивного року організована Національним олімпійським комітетом спільно з Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту.

За матеріалами: Интерфакс-Украина