Сенсація в Києві. Будівельник програє Азовмашу в першій грі Фіналу

21 травня 2010, 19:39
0
8
Вболівальники Азовмаша в екстазі

У п'ятницю, 21 травня, в Києві стартувала фінальна серія Української баскетбольної Суперліги.

Суперліга

Фінал. Перша гра

Київ. Спорткомплекс Меридіан

Будівельник (Київ) - Азовмаш (Маріуполь) - 68:80 (9:16, 20:24, 28:22, 13:18)

Б: Дроздов - 13 +6 підборів, Ель-Амін - 14 +4 передачі +3 +4 підбору втрати +2 перехоплення, Гуїнн - 7 +2 підбору, Яковлєв - 3, Зіммерман - 10 +6 підборів +3 передачі +3 втрати +3 перехоплення, Анісімов - 12 +9 підборів +3 підбору, Балашов - 4, Малиш - 3 +2 втрати, Неруш - 2

А: Александер - 6 +5 підборів +2 втрати, Байда - 2, Хаус - 25 +8 підборів +4 втрати +3 перехоплення, Скутельник - 4 +4 передачі, Ярутіс - 5 +3 втрати, Різвіч - 16 +6 підборів + 3 передачі, Каррі - 22 +6 підборів +2 передачі, Подорваний - 0, Івшин - 0

Серія: 0:1

Матч розпочався несподівано для господарів і фаворитів Серії. Більш досвідчені гості, які завершили регулярний Чемпіонат на шостому місці, після чотирихвилинного розгойдування взяли нитки гри в свої руки, повівши 10:4. Особливо помітний був Каррі, який відзначився в першій чверті 11 очками. Всього ж маріупольці забили 16 пунктів, проте впевнено відіграли в захисті, не дозволивши киянам вийти за позначку в 10 очок за 10 хвилин.

У другій чверті суперники діяли більш результативно і більш рівно. Довгий час різниця в рахунку становила 10 балів, проте на кінець 20-ї хвилини матчу екс-гравець Азовмашу Халід Ель-Амін вдало завершує прохід - 29:37, але Роландас Ярутіс забиває несподіваний дальній разом з сиреною і команди йдуть на велику перерву з різницею в 11 балів.

Після 15-хвилинного відпочинку колективи влаштували результативну перестрілку, роблячи акцент на постріли з-за дуги. У киян активізувалися Ель-Амін і Артур Дроздов, а маріупольців - все ті ж Каррі і Ярутіс.

За вісім секунд до сирени Андрій Малиш забиває точний триочковий, роблячи рахунок 57:60, однак Азовмаш знову залишив останнє слово за собою - Богдан Байда в проході з сиреною встановлює різницю в п'ять очок.

У дебюті заключної чверті Будівельник знову підібрався на відстані трьох очок, проте на результативні дії Річарда Гуїна точними кидками відповів центровий гостей Хасан Різвіч, якому також довелося відпрацьовувати за двох в захисті, оскільки Деметріус Александер з п'ятьма фолами вибув вже на самому початку чверті.

За три хвилини з невеликим (3:21) Азовмаш вже вів дев'ять очок, чітко зробивши заявку на підсумкову перемогу в першому матчі Серії. Наставник Будівельників Андрій Подковиров бере тайм-аут, намагаючись врятувати матч, проте ця передишка киян не врятувала - Будівельник зупинився, а гравці Азовмаша влаштували показові виступи для більше ніж 50 своїх уболівальників, які приїхали підтримати улюблений клуб до столиці. Будівельник ж зазнав своєї першої поразки в нинішньому розіграшу Плей-офф Суперліги.

Другий матч фінальної серії відбудеться знову в Києві в неділю, 23 травня. Початок поєдинку о 16:00.