Збірна України знову перемогла білорусів

СПОРТ bigmir)net/sport.bigmir.net, 20 листопада 2000, 17:49
0
12

Останній матч збірної України перед відльотом в Ісландію розставив усі крапки над "i". Тренери цілком визначилися з тим, які з баскетболістів, що грають у Суперлізі, разом з легіонерами, полетять в одну із найхолодніших країн Європи.

Україна - Білорусія 100:73

У: Раєвський 27 Б: Пунтіков 18

В другому матчі проти білорусів збірну посилив Хряпа. Цей гравець грає в Росії. Саме він і Раєвський отримали найбільшу порцію оплесків.

оманди виграли по двох чверті, але вийшовши вперед у другій десятихвилинці, українці вирішили результат зустрічі. Думаю, є сенс описати те, що відбувалося в другій чверті.

Першу чверть наша збірна програла 18:20, але що таке для збірної України 2 очка, коли в її складі грає Олександр Раєвський! На початку другої чверті Олександр віддає блискучий пас на Хряпу, і той легко зрівнює рахунок 20:20. Білоруси забивають штрафні і востаннє в матчі ведуть у рахунку 20:21. Потім Раєвський двічі забиває сам, при цьому двічі з фолом!!! Білоруси, розгубилися. Раєвський перехоплює мяча і знову одержує право на штрафні. Він забив один із двох 27:21.

Естафету з нокаутування суперників у Раєвського перехопив Хряпа. Те, що зробив українець за одну хвилину, не часто побачиш у внутрішній першості. Він поставив блискучий блок-шот, м'яч підібрали українці, і вже в атаці Хряпа створив чудо. Відіпхнувши від лінії штрафною однією ногою, він приземлився біля кільця білорусів, а відтак вистрибнувши, з двох ніг забив двома руками зверху через двох білоруських "великих". Довершив переможний спурт Марков 33:21. Це був блискучий відрізок, що його збірна виграла 13:0. Білоруси зі штрафних скоротили рахунок 33:23, але відразу ж Штереб кидком зверху остудив запал гостей із братерської республіки.

Кінцівку чверті наші баскетболісти теж провели "з вітерцем". Партнери тричі виводили на далекий кидок Погостинського і Кирило тричі був точний. Почин Погостинського попадати здалеку підтримав Раєвський, а Фурман тричі забив важкі м'ячі з-під кільця. Останній м'яч Костянтина був надто виразний. Раєвський перехопив м’яча, всім показав, що сам завершуватиме атаку, але віддав пас колишньому партнеру по МБК "Миколаїв" і Фурман одночасно із сиреною, яка сповістила про закінчення першої половини гри, довів рахунок до непристойного 54:36.

В другій половині Геннадій Защук поекспериментував зі складом, давши пограти майже всім гравцям. Гра збірної сподобалася. Якщо врахувати, скільки часу команда тренувалася в цьому складі, то вона зіграла взагалі блискуче. Та й такої атмосфери, як та, що панує нині в збірної, не було давно. Видно, що люди грають охоче. Після гри Геннадій Защук ремствував, що переліт в Ісландію і назад буде дуже виснажливим. Доведеться робити дві пересадки. Збірна Португалії прибуде в Київ раніш українців перед очною зустріччю.

В Ісландію полетять одинадцять гравців: Раєвський, Євстратенко, Харченко, Пудзирей, Усенко, Хряпа, Лохманчук, Яйло, Фурман, Хижняк, Окунський.

З наступного сезону в баскетбольних правилах грядут зміни. Одне з них - матч будуть обслуговувати три арбітрів. У світлі майбутніх змін на турнірі пам'яті Геннадія Чечуро і товариських іграх Україна - Білорусія матчі обслуговували три судді.

Нагадаю, що в першій зустрічі наша збірна перемогла з рахунком 80:71.