Такої вистави Європа не бачила вже дуже давно

17 травня 2001, 16:22
0
5

Без перебільшення - фантастичний матч. Обидві команди вирішили повернути болільників у фінали єврокубків 50-х - 60-х років, коли у вирішальному матчі забивалося і по 10 м'ячів.

Так, усе закінчилося тріумфом "Ліверпуля", але все-таки, не можна не відзначити "Алавес". Баски в цьому матчі заробили собі дуже багато нових болільників, а хіба не це головне у футболі? Іспанці продемонстрували залізну волю і непохитний характер, відігравши по ходу матчу дефіцит у два м'ячі. А як назвати їхній четвертий гол - не інакше як футбольний подвиг.

Мерсісайдці почали матч як повноправні хазяїни поля і вже до 16-й хвилини вигравали 2:0. Спочатку Маркус Баббелб забив гол у своєму стилі (головою після навісу Гару Маккалістера), а потім Стівен Джеррард поставив логічну крапку в комбінації за участю Майкла Овена і Дітмара Хаманна.

Хитрий наставник "Алавеса" відреагував на це заміною норвезького захисника Данна Еггена на молодого форварда Івана Алонсо. Уже через 4 хвилини після своєї появи він подарував своїй команді надію на порятунок, пробивши Вестерфельда - 1:2.

Ініціатива поступово переходить до басків і кіпер "Червоних" ледь-ледь відбив небезпечні удари Хаві Морено і Томіча. А от кінцівка тайму іспанцям відверто не вдалася - їхній воротар Еррера завалив у своєму штрафному Майкла Овена і суперветеран Гарі Маккалістер з пенальті відновив різницю в два м'ячі.

А в перші 5 хвилин другої половини "Алавес" повторив свій "інтернаціональний" подвиг, коли баски програвали Рекобі і компанії 1:3 і домоглися нічиєї 3:3. Усе зробив лідер атак іспанців Хаві Морено. Спочатку він замкнув навіс Косміна Контри, а потім зі штрафного переграв Вестерфельда.

Важко спрогнозувати, наскільки цей хлопець затримається в "Алавесі". Якщо "Валенсія" після торішнього фіналу Ліги Чемпіонів не змогла удержати Клаудіо Лопеса, Фаріньоса і Геррарда, то що вже говорити про скромний "Алавес"?

Але варто віддати належне й англійцям. Ті не зламалися після такого удару і знову змогли вийти вперед. Гарі Маккалістер постачив передачею Роббі Фоулера (він замінив малопомітного Хескі) і "енфілдівський" ідол, залишивши в дурнях двох захисників, красиво "поклав" м'яч у кут воріт Еррери.

Здавалося б усе - Хаві Морено на поле вже немає, грати хвилин 15-17 - звідки в "Алавеса" сили і майстерність у четвертий раз пробити оборону "Червоних"? А ось і ні - на 89-й хвилині після подачі кутового на виході помилився Вестерфельд і Хорді Кройфф головою спрямував м'яч у ворота.

В овертаймі іспанці могли розраховувати на успіх, якби їх не підвів Маньо. Ще в кінцівці другого тайму він одержав жовту картку за відверту симуляцію, а в додатковий час грубо "в'їхав" у Баббеля і був видалений з поля.

Англійці міцно захопили ініціативу, могли забити Бергер, Фовлер, а вийшло всі як трагедія Хелі. За 3 хвилини до закінчення овертайма капітан басків Кармона звалив Шміцера, який рвався в штрафний, одержав другий "гірчичник" і пішов за Маньо.

Гарі Маккалістер з кута штрафного навісив м'яч у воротарський майданчик і Хелі елегантно перекинув м'яч над своїм голкіпером. Усе - "золотий автогол" і "Ліверпуль" виграв 3 кубки в одному сезоні.

Браво, "Алавес"! Браво, "Ліверпуль"!" Такого спектаклю Європа не бачила вже дуже давно...

Ліверпуль - Алавес 5:4 (у дод. час)

Голи: Баббель 4, Джеррард 16, Маккалістер 41 (з пін), Фоулер 73, Хелі (у свої ворота) 117 - Іван Алонсо 27, Хаві Морено 48, 51, Кройфф 89

Ліверпуль: Вестерфельд - Енчос (Шміцер 56), Баббель, Каррагер, Хююпя - Мерфі, Хаманн, Джеррард, Маккалістер - Овен (Бергер 79), Хескі (Фоулер 65)

Алавес: Еррера - Контра, Егген (Іван Алонсо 23), Кармона, Оскар Теллес, Хелі - Кройфф, Томіч, Дезіо, Естудільо (Маньо 46) - Хаві Морено (Гомес 65)

Статистика двобою: Удари (у отвір): 11(8) - 12 (9) Кутові: 4 - 6

Фоли: 21 - 19

Офсайди: 4 - 6

Попередження: Маккалістер, Баббель - Естудільо, Еррера, Контра, Кармона, Маньо, Оскар Телез

Видалення: Маньо, Кармона (обидва "Алавес) 51,000 глядачів