Київ перемог збірної так і не побачив

СПОРТ bigmir)net/sport.bigmir.net, 7 червня 2001, 17:19
0
1

Після таких матчів може виникнути відчуття, що все було даремно. Даремно роздули нічим не підкріплену акцію "Наша мета...", даремно порушували гострі дискусії в пресі й на телебаченні щодо кандидатів у збірну, даремно критикували й раділи, взагалі все було даремно.

Гра нашої збірної стала нагадувати анекдот. Який, точно не скажу, але на сміх час від часу пробиває. Наш доблесний голкіпер вкотре вже підвів команду. Вже набридло говорити про Шовковського, не відомо чому Лобановський не довіряє Левицькому й Вирту, які на рівень стабільніші й холоднокровніші від голкіпера київського "Динамо".

А Шевченко? "Рятівник нації" у третьому матчі цього відбіркового циклу міг принести українцям перемогу (згадайте його удари в іграх з Білорусією і Норвегією вдома), але не зміг переграти голкіпера гостей. І цього разу він не сам собі створював моменти, все зробили його партнери.

У першому випадку Андрій поквапився з ударом, хоча міг зупинити м'яч і просто розстріляти Джонса, а на останніх секундах не влучив у створ воріт, пробиваючи головою метрів з 5-ти.

Втім, якщо бути відвертим, підопічні Лобановського практично по всіх параметрах перегравали своїх опонентів, створили ряд небезпечних моментів (саме в цьому матчі, а не в двобої з Норвегією, про що так посилено повторювали українські ЗМІ), але в який раз не реалізували прекрасні шанси.

Набагато ефективніше  грав Зубов, якщо в минулій зустрічі він багато, але безглуздо рухався, то цього разу досить часто загрожував воротам Джонса, і в підсумку став автором єдиного м'яча нашої команди.

У принципі й аналізувати нема чого, наведу лише коротку стенограму основних подій і кожний для себе вирішить - чого заслуговувала збірна України і що вона одержала.

4 хвилина - Натан Блейк б'є вище воріт метрів з 20-ти; 6 хвилина - Зубов добре зіграв у відборі в центрі поля, просунувся вперед і вивів на ударну позицію Тимощука. Удар Анатолія парирував Пол Джонс; 19 хвилина - Небезпечний навіс Зубова, Ребров трохи не дотягся до м'яча; 20 хвилина - Джон Хартсон пробиває головою - м'яч летить вище воріт; 21 хвилина - Простріл Дмитруліна, рикошет і Зубов з лінії штрафної б'є вище воріт; 22 хвилина - Навіс Зубова, Ребров б'є вище воріт; 27 хвилина - Хартсон маже з вигідної позиції; 35 хвилина - Удар Зубова з лінії штрафної, м'яч влучив у поперечину. Йде серія рікошетів, Ділейні виносить м'яч з лінії воріт, його накриває Джонс, і арбітр призначає вільний у 4-х метрах від лінії воріт валлійців. Йде короткий розиграш, і Шевченко б'є в стінку; 36 хвилина - Далекий удар Зубова - м'яч у руках у Джонса; 38 хвилина - Після удару Гіггза зі штрафного м'яч летить у штангу воріт Шовковського; 44 хвилина - Зубов розіграв нехитру "стіночку" з Горобцем у штрафній гостей, і хльостким ударом метрів з 12-ти спрямував м'яч у ворота 1:0

На другий тайм не виходять Старостяк і Дмитрулін, замість них на полі з'являються Лужний і Несмачний 47 хвилина - Удар Саймона Девіса парирує Шовковський; 49 хвилина - Тимощук небезпечно б'є, але в створ воріт не влучає; 60 хвилина - Шевченко після помилки Джонса на виході не поцілив у порожні ворота, пробиваючи з району одинадцятимерової відмітки; 70 хвилина - Горобець опинився на вигідній позиції, але пробив у штангу; 72 хвилина - Шевченко могутньо б'є зі штрафного, але точно в руки Джонсу; 75 хвилина - Простенький удар Пембриджа метрів з 28-ми, по ідеї, повинен стати легкою здобиччю Шовковського, але голкіпер українців пропустив м'яч під руками 1:1 80 хвилина - Шовковський відбив удар Хартсона; 82 хвилина - Несмачний небезпечно б'є здаля, але м'яч попадає в руки Джонса; 90 хвилина - Гіггз міг принести своїй команді перемогу, але його міцний удар у кут Шовковський якимось чудом, а саме ногою, витягнув; 91 хвилина - Лобановський "заграє" за збірну України Максима Левицького, випустивши того на останні 3 хвилини; 93 хвилина - Шевченко опинився віч-на-віч із Джонсом, але замість того, щоб зупинити м'яч і розібратися з кіпером, Андрій пробив в один дотик, і страж воріт валлійців перевів м'яч на кутовий; 94 хвилина - Навіс із глибини поля, Шевченко має ідеальний момент, щоб забити другий м'яч, але толком не влучає по м'ячу головою, і за 10 секунд звучить фінальний свисток.

Україна - Уельс 1:1 Голи: Зубов 44 - Пембридж 75

Україна - Шовковський (Левицький 90), Старостяк (Лужний 46), Парфенов, Головко, Ващук, Дмитрулін (Несмачний 46), Шевченко, Тимощук, Зубов, Горобець, Ребров

Уельс - Джонс, Дилейні (Дженкінс), Бернард, Мелвілл, Пейдж, Пембридж, С. Девіс, Спід, Хартсон, Н. Блейк (Кумас), Гіггз

Норвегія - Білорусія 1:1 Голи: Карью 80 - Белькевич 23

Особлива подяка Джонові Карью - і в Києві не забив, і білорусам виграти не дав. Тож шанси ще є...