Українська "молодіжка" починає з перемоги

Корреспондент.net, 25 травня 2006, 08:42
0
7

Молодіжна збірна України розпочала фінальну частину Євро-2006 з несподіваної для багатьох перемоги над командою Голландії, яка вважалася одним з фаворитів турніру в Португалії. Синьо-жовті виграли з рахунком 2:1, хоча могли забити ще як мінімум два-три голи.

Схоже, що голландська команда з перших хвилин гри не очікувала такої самовіддачі від української збірної та пресингу по всьому полю.

Надійний захист своїх воріт та швидкий перехід до атаки вже після 15-ти хвилин першого тайму показав превагу команди Михайличенка і в контролі м`яча, і в моментах біля воріт Голландії.

Вже на 7-ій хвилині чудову нагоду пробити по воротах Вермеєра втратив Мілевський, який на мить перетримав м`яч.
У відповідь голландці провели атаку, яку ударом з кута воротарського майданчика завершував Кастелен, але на шляху м`яча став Чигринський. За хвилину, після подачі кутового низом з під Чеберячка пробивав зірка голландської команди Хунтелаар, але лише поруч зі стійкою.

100% нагоду забити на 18-ій хвилині втратив Михалик. Після скидки головою Фоміна гравець київського "Динамо" з 8-ми метрів не влучив по м`ячу, перебуваючи на забійній позиції.

Після того як Україна збільшила оберти, а в суперників практично нічого не виходило попереду, вони почали доволі часто порушувати правила. Але українську команду в цей вечір було не зупинити. На 20-ій хвилині ударом з метрів 23-ти вистрілив Пуканич і м`яч пройшов поруч зі стійкою.

Наступ українців до кінця першого тайму збільшувався з кожною секундою. На 30-ій хвилині, після того як Фоміна збили в штрафній суддя не дав вірного пенальті. Але австрійський рефері за сім хвилин виправився. Пуканич зі стандарту навісив у штрафну, де воротар, намагаючись зупинити прохід Максимова, збиває українця. Цього разу вже рефері вказав на 11-ть метрів.

З пенальті Мілевський був точний, хоча й пробив прямо по центру воріт, а Вермеєр кинувся у правий кут - 1:0.

На другій доданій хвилині першого тайму українську збірну врятував П`ятов, який руками з лінії воріт виніс м`яч після удару головою Емануельссона.

Другий тайм голландці розпочали жваво, але швидко були зупинені зброєю українців - пресингом, і в результат отримали швидкий гол.

Захист Голландії помилився при створені штучного офсайду і на Вермеєра вибігли четверо українців і Фомін з Мілевським опинилися біля м`яча, двоє били, але по м`ячу першим влучив Фомін, зробивши рахунок 2:0!

Навіть після такої переваги команда Олексія Михайличенка не зупинилася. Після другого голу мав забивати Пуканич, який вибігав на одного гравця, але замість паса на Фоміна пробив і влучив у Вермеєра.

Надалі одна з нечисленних атак голландців призвела до двох ударів Хунтелаара. У першому випадку форвард пробив з 16-ти метрів повз ворота, а після подачі кутового його удар "ножицями" з метрів чотирьох з посмішкою на обличчі взяв П`ятов.

На 72-ій хвилині голкіперу збірної Голландії у черговий раз в цій грі довелося виручати свою команду. Зі штрафного з метрів 24-ти навісив у дальню дев`ятку Пуканич, але голкіпер кінчиками пальців перевів м`яч на кутовий.

Численні заміни тренера збірної Голландії не призвели до загострення в атаці. Захист українці тримався упевнено та стійко. Тим не менш, на другій доданій хвилині до основного часу голландець Лойрінк ударом головою у верхній кут відквитав один гол - 2:1.

На більше у голландців не вистачило ні часу, ні можливості грати в цьому матчі з українцями хоча б на нічию.

Свій наступний матч молодіжна збірна України проведе проти команди Італії 26-го травня, яка вчора зіграла внічию з Данією 3:3.

Україна - Голландія - 2:1
Голы: Мілевський 39, Фомін 51, Лойрінк 90+2
УКРАЇНА: П`ятов, Ярмаш, Яценко, Чигринський, Романчук, Чеберячко, Пуканич (Оберемко 74), Максимов, Михалик, Фомін (Алієв 80), Мілевський (Фещук (90+1).
Голландія: Вермеєр, Верхаг (Джон 79), Влаар, Лойрінк, Браафхейд (Айсатті 46), Хофс (Медунянін 73), Схаарс, Емануельсон, Кастелен, Хунтелаар, де Ріддер.