Португалія виходить до 1/8 фіналу

Корреспондент.net, 17 червня 2006, 17:14
0
4

Сьогодні, 17 червня, збірна Португалії перемогла Іран з рахунком 2:0. Друга перемога поспіль підопічних Сколарі вивела їх до наступного раунду Чемпіонату світу-2006.

Переможний рахунок забезпечили два голи у виконанні Деку та Криштіану Роналду.

Іранцям була потрібна перемога. Навіть нічия робила примарними їхні шанси на вихід до наступного раунду. Але зібрати волю в кулак і продемонструвати атакувальний футбол збірній Ірану не вдалось. Практично весь матч збірна Португалії домінувала на полі.

В першому таймі Португалія методично проводила гострі атаки на володіння голкіпера Ірану Мірзапура. Найбільш реальну можливість для взяття воріт втратив Деку, якого на побачення з воротарем іранців вивів Фігу. Удар Деку Мірзапур відбив. Атакуючи великими силами, португальці прогавили вихід Хашемяна практично віч-на-віч з Рікарду. В останній момент захисники ліквідували загрозу. Активно на лівому фланзі діяв Криштіану Роналду, який постійно створював напругу біля воріт Ірану, але забити португальці до перерви так і не змогли.

В другому таймі португальці продовжували атакувати гостріше, і на 63-ій хвилині Деку після пасу Фігу прекрасним ударом з-за меж штрафної відкрив рахунок. Надалі Іран активізувався завдяки кільком замінам. Спочатку Хатібі втік на побачення з Рукарду, але його удару бракувало точності. На 78-ій хвилині небезпечного удару завдав Хашемян після навісу Занді, але знову блискуче зіграв Рікарду. А вже через 2 хвилини прорив Фігу іранці зупинили недозволеним прийомом у власній штрафній, і французький арбітр Ерік Пула призначив пенальті. Криштіану Роналду був точним - 2:0. На останній хвилині португальці забили ще один гол, але суддя зафіксував офсайд. Перемога 2:0 і Португалія може готуватися до 1/8 фіналу, в якому зустрінеться або з Аргентиною або з Нідерландами.

Португалія: Рікарду, Мейра, Мігел, Нуну Валенте, Карвалью, Коштінья, Маніше (Петі, 66), Фігу (Сімао Саброза, 88), Деку (Тьягу, 80), Роналду , Паулета.

Іран: Мірзапур, Голмохаммаді (Бактіарізаде, 88), Резаеї, Каебі, Носраті, Махдавікія, Некунам, Карімі (Занді, 65), Маданчі (Хатібі, 66), Теймурян, Хашемян.