"Майамі" - чемпіон

Корреспондент.net, 21 червня 2006, 10:16
0
5

У ніч на середу, 21 червня, у Далласі з рахунком 95:92 завершився 6-й матч Фінальної серії між "Майамі Хіт" і "Даллас Маверікс". Перемога забезпечила "Хіт" перше в їхній історії чемпіонство в найсильнішій баскетбольній лізі світу - NBA.

Баскетболісти "Майамі" приїхали в Техас у гарному настрої. Рахунок у фіналі був на їх користь 3:2. Адже в себе вдома флоридцям вдалося перевернути всю Серію з ніг на голову.

Судіть самі - безнадійні 0:2 після стартових матчів на майданчику "Маверікс", і три сухих перемоги вдома. Домашні перемоги стали справжнім одкровенням для "Далласа".

Саме техасців практично всі провідні баскетбольні спеціалісти називали фаворитами Серії і головними претендентами на чемпіонство.

Шостий матч Серії почався за переваги господарів, у першій чверті їм вдалося зробити відрив у 7 очок (30:23).

В другій чверті гостям вдалося зламати несприятливий для себе хід поєдинку, вигравши цей часовий відрізок з рахунком 18:26. Перша половина матчу завершилася також з перевагою "Хіт" - 49:48.

Після цього "Хіт" впевнено вели гру, не дозволяючи техасцям заволодіти ініціативою.

"Даллас", яку вважають "командою третьої чверті", цю саму чверть програв 20:22, що дозволило флоридцям відірватися на 3 очка, саме ця різниця наприкінці і стане вирішальною.

Четверта чверть пройшла в рівній боротьбі 24:24. Фінальний рахунок - 95:92 - перемога "Майамі Хіт", що принесла команді перше в її історії чемпіонство.

Найціннішим гравцем серії було визнано геніального Дуейна Уейда. Відзначився захисник і в цьому матчі - 36 очок, 10 підбирань, 5 передач, 4 перехоплення і неймовірні для його позиції 3 блок-шоти.

Особливо варто виділити впевнену гру в захисті Алонзо Моурнінга, на його рахунку рекордні в матчі 5 блок-шотів. Для ветерана цей фінал став останнім шансом завоювати перстені чемпіонів - Алонзо Моурнінг його не втратив.

Завоював перстень і інший зоряний ветеран "Хіт" Гарі Пейтон, для якого Серія стала блискучим підсумком чудової кар’єри.

Зосередився на захисті і Шакіл О’Ніл - всього 9 очок, але 12 підбирань, з них 3 під чужим кільцем.

Гігант свідомо пішов у тінь і виступав у ролі підношувача снарядів для команди. Справді, виблискувати вже 4-разовому чемпіону NBA і 3-разовому володареві титулу MVP Фіналів було не потрібно, адже на майданчику був Уейд.

Після матчу важко було дивитися на баскетболістів "Маверікс" і їхнього імпульсивного власника Марка Кубана, адже вони втратили прекрасний шанс виграти чемпіонат, адже матч відбувався на їхньому паркеті.