Драма в Штутгарті

Корреспондент.net, 22 червня 2006, 22:58
0
3

У Штутгарті на "Готтліб Даймлер Штадіоні" закінчився матч Чемпіонату світу з футболу між збірними Хорватії та Австралії. Австралія відстояла нічию 2:2 і пробилася в 1/8 фіналу, де зустрінеться з Італією.

Хорватія - Австралія 2:2

Гра почалася з атак хорватів. Першу атаку перервали ще до штрафної, другу - у штрафній, третю - з порушенням правил. І Даріо Срна забив перший гол - ідеальний штрафний у дев`ятку з 23 метрів. 1:0.

У зіткненнях перших хвилин було видно, що балканські футболісти налаштовані грати жорстко. Австралійці можуть висувати претензії до англійського арбітра Грема Полла, коли на 3-й хвилині він не призначив 11-метровий у ворота Хорватії (Йосип Шимуніч явно схопив руками Відуку). Атака Австралії на 9-й хвилині могла перерости в небезпечну, але гравці захопилися пасами в штрафній.

На 29-й хвилині Тім Кейхілл бив головою по воротах після навісу метрів з 40, майже одразу Гарі Кюелл сильно пробив з 18 метрів перед воротами - обидва рази Плетікоса врятував команду. На 33-й Джейсон Куліна ударом з 20 метрів пробив вище.

Натиск Австралії (рахунок ударів 8:2) при жорсткій грі Хорватії мав закономірний результат: Томас рукою притиснув Кейхілла в потилицю у воротарській. Пенальті. Плюс жовта картка Ігору Тудору. Крейг Мур б`є низом по центру - 1:1.

На 50-й хвилині Кранчар сильно пробив з середньою дистанції (23 метри трохи лівіше від центру), з якої був забитий перший м`яч його команди, але цього разу трохи вище воріт.

Курйозний гол забили хорвати. Ковач здалеку пробив і Калач не зміг втримати досить легкий мяч.

Тактика команд немов повертається на 20 хвилин назад: тепер атакує Австралія.

На 72-й хвилині Плетікоса зміг прибрати м`яч під себе на самій лінії воріт, двоє австралійців у "кучі-малій" намагалися заштовхнути м`яч разом з воротарем. На 76-й хвилині Томаш застосував у своїй воротарській прийом "рука Бога": зіграв у високому стрибку по-волейбольному. І суддя знову промовчав.

Австралійці мають право говорити, що справедливість є. За дві хвилини - 2:2. Навіс на  одинадцятиметрову позначку, скидка головою на Кюелла і кинджальний удар повз воротаря.

На 84-й і 86-й хвилині Грем Полл скорочує склади обох команд за допомогою червоних карток, спочатку хорватів, потім австралійців. Хорватія кидає всі сили в атаку, і Пршо мав стовідсотковий момент для того, щоб вирвати перемогу. Але його удар цілі не досяг. Вкінці арбітр допустив грубу помилку, коли за другу жовту картку "забув" вилучити з поля Шимунича. На останній хвилині Грем Полл все таки вилучив Шимунича.

Нічия 2:2. Австралія проходить до 1/8 фіналу.