Корреспондент.net, 10 липня 2006, 08:45
0
5

Найсильніший тенісист світу швейцарець Роже Федерер став переможцем Уїмблдону.

У фіналі, що продовжувався дві години і п’ятдесят хвилин, Федерер переграв іспанця Рафаеля Надаля з рахунком 6:0, 7:6 (7:5), 6:7 (2:7), 6:3.

Для швейцарського тенісиста, що за весь турнір програв тільки один сет, це четверта поспіль перемога на Уїмблдоні.

Перед цим матчем Федерер і Надаль провели сім матчів, причому шість разів перемагав іспанець. Однак всі зустрічі проходили або на харді, або на ґрунті.

На траві, де Федерер виграв до фіналу Уїмблдону-2006 47 матчів поспіль, суперники не зустрічалися. Багато експертів віддавали перевагу швейцарцеві, вважаючи, що стиль гри Надаля для трав’яних кортів не зовсім підходить.

У першому сеті прогнози підтвердилися. Надаль, програвши першу ж подачу, практично припинив опір. У підсумку Федерер виграв сет з рахунком 6:0. Однак вже в другому сеті на корті зав’язалася боротьба.

Іспанцеві вдалося виграти на початку сету подачу суперника, і цю перевагу він зберіг до закінчення сету. Але за рахунку 5:4 Надаль програв свою подачу, дозволивши Федереру зрівняти рахунок.

У підсумку доля сету вирішилася на тай-брейку, у якому сильнішим був швейцарець. У третьому сеті кожен із суперників брав свою подачу, і знову результат партії повинний був вирішити тай-брейк. Цього разу сильнішим виявився Надаль, що не залишив швейцарцеві жодного шансу.

У четвертому сеті за рахунку 2:1 на користь Федерера іспанець допустив на своїй подачі кілька помилок у ситуаціях, коли він повинен був вигравати м’ячі.

У підсумку Надаль програв не тільки цей гейм, але і два наступних. Федерер подавав на матч за рахунку 5:1, але не зумів реалізувати свою подачу. Іспанський тенісист скоротив рахунок до 3:5, однак у вирішальному геймі швейцарець вже зіграв безпомилково.