Сумнівний пенальті забезпечує перемогу "Шахтарю"

Корреспондент.net, 10 серпня 2006, 09:00
0
7

Свій перший матч на шляху до групового турніру Ліги чемпіонів донецький "Шахтар" виграв, обігравши з мінімальним рахунком 1:0 у донецьку польську "Легію" в третьому раунді кваліфікації.

Повна перевага гірників була втілена лише в один гол, який на 39-ій хвилині з пенальті провів Елано.

У першому таймі "Шахтар" здебільшого використовував удари з дальньої та середньої відстані, оскільки ні Агахова, ні Брандау не могли нічого створити у штрафній гостей.

Вже на 8 хвилині після удару Матузалема Фабіанський на штанзі відбиває м`яч, а з другої спроби його фіксує в руках.

За дві хвилини Матузалем діагональним пасом вивів на ударну позицію Тимощука, який ударом з метрів 23 струсонув поперечину.

На 16 хвилині Тимощук знову вистрілив здалеку, але на місці воротар.

Єдиний момент, який був у гостей в першій половині гри, стався на 29 хвилині, коли Елтон ударом з розвороту пробив вище воріт Шуткова.

За вісім хвилин до перерви "Шахтар" знову активізувався і забив. Спочатку Фабіанський потягнув удар з під поперечини Матузалема, а потім був момент зі спірним пенальті.

Агахова на швидкості вривався у штрафну, але захисник гостей Чото зустрів форварда жорстко і той, зробивши пірует, упав уже в штрафній. На двох відеоповторах склалося враження, що порушення правил було за межами штрафної, але бельгійський рефері вирішив інакше. Польські футболісти особливо не сперечалися, а Агахова не став вдавати із себе джентльмена.

З 11 метрів Елано був влучний, вивівши свою команду вперед - 1:0.

Другий тайм цього двобою "Шахтар" розпочав з масивного штурму воріт "Легії". На 48 хвилині стрімкий прорив Агахови у штрафну закінчився ударом у сітку воріт, але із зовнішнього боку.

Далі вже Срна продемонстрував клас регбійного гравця, але за допомогою ніг, він видряпав м`яч у положенні лежачи в захисника, обіграв іншого і з кута воротарського майданчика пробив, але "Легію" рятує Фабіанський.

Міг засмутити своїх земляків на 51 хвилині Левандовський, який після навісу улюбленця Ахметова Фернандінью, бив головою з метрів шести, але прямо в руки воротарю.

На 55 хвилині "Легія" також мала шанс забити, але м`яч з ноги Володарчика, який вибігав сам на сам з Шутковим в останній момент "зняв" Левандовський.

З хвилини 60 по 80 гра дещо заспокоїлася, а в останні хвилин десять команди "ожили". "Легія" особливо не ризикувала, але мала шанс скористатися розслабленістю "Шахтаря".

На 84 хвилині удар з метрів 18 Бальде Шутков відбиває. За кілька секунд Радович виводить сам на сам з Шутковим Шалаховскі і лише сміливий стрибок в ноги українського воротаря нейтралізує небезпеку.

У "Шахтаря" небезпечно в паданні головою бив Маріка та з метрів 26 Матузалем, але двічі на висоті був Фабіанський.

В останні додані арбітром три хвилин "Шахтар" міг зробити рахунок більш спокійним перед матчем у відповідь у Польщі. На 91 хвилині удар Маріки з лінії штрафної Фабіанський бере. На 93 хвилині черговий кинджальний удар низом Тимощука влучив в стійку, а повторна спроба Жадсона закінчується потраплянням в поперечину від якої м`яч вдаряється в поле, але не залітає у ворота й при цьому рефері фіксує положення поза грою.

За два тижні "Шахтарю" доведеться в Польщі доводити, що чемпіон України сильніший і мінімальна перемога 1:0 ще нічого не значить, хоча й дає певну перевагу, але не для розслаблення.

"Шахтар" (Україна) - "Легія" (Польща) - 1:0

Гол: Елано 39, з пенальті

"Шахтар": Шутков, Рац, Левандовськи, Хюбшман, Срна, Матузалем, Фернандіньо, Агахова (Маріка 63), Тимощук, Елано (Жадсон 57), Брандау (Бєлік 80)

"Легія": Фабіанськи, Шала, Чото, Алькантара, Гуерейро, Сурма, Влодарчик (Радович 74), Вукович (Бальде 82), Шалаховскі, Едсон, Елтон.