Іспанці вперше стали чемпіонами світу

Корреспондент.net, 4 вересня 2006, 14:37
0
4

Збірна Іспанії з баскетболу вперше в історії стала чемпіоном світу. У неділю, 3 вересня, у фінальному матчі турніру, що проходив у Японії, іспанці взяли верх над діючими чемпіонами Європи греками - 70:47.

У звітному матчі підопічні Панайотіса Яннакіса не виграли ні однієї чверті, причому в жодній з них греки не зуміли взяти бар’єр у 13 очок, а на велику перерву вони пішли, програючи 20 очок (23:43). При цьому варто відзначити, що в збірній Іспанії не грав один із ключових гравців команди - центровий По Газоль, який у півфіналі проти збірної США зламав одну з кісток стопи.

Питання про переможця було знято на початку четвертої чверті, коли перевага збірної Іспанії досягло 27 очок. Після цього команди перестали грати в повну силу: іспанці - подумки уже святкуючи перемогу, а греки - змирившись з поразкою.

Кращими в складі новоспечених чемпіонів світу стали Хуан Карлос Наварро та Хорхе Гарбахоса, які набрали по 20 очок. До цього показника Гарбахоса додав 10 підбирань.

У греків найкраще грав Михайло Какіузіс, який відзначився 17-ма заліковими балами і 9-ма підбаннями.

Гравець московського ЦСКА Теодорас Папалукас став другим по результативності у своїй команді: на його рахунку 10 очок і 5 підбирань.

До цього кращим виступом збірної Іспанії на світових першостях було четверте місце в 1982 році. Тоді в Колумбії іспанці програли в матчі за третє місце збірній Югославії 117:119.

Для греків срібні медалі чемпіонату світу також стали кращим досягненням на форумах планети. У 1994 і 1998 роках їм удавалося дійти до півфіналу, але в обох випадках вони програвали й у підсумку задовольнялися четвертим місцем.

Третє місце на чемпіонаті світу-2006 у Японії зайняла збірна США, що перемогла у фіналі команду Аргентини (96:81).