Крамник став абсолютним чемпіоном світу з шахів

Корреспондент.net, 13 жовтня 2006, 19:47
0
5

В Елісті завершився матч за звання чемпіона світу з шахів між класичним чемпіоном світу Володимиром Крамником і чемпіоном світу ФІДЕ Веселином Топаловим.

Оскільки основна частина матчу завершилася внічию, за правилами гри було призначено тай-брейк з чотирьох партій в швидкі шахи. Згідно з жеребкуванням, у першій з цих партій білі фігури дісталися Веселину Топалову. Болгарський гросмейстер не зміг скористатися перевагою кольору, і партія завершилася внічию.

Крамник же білими фігурами виграв другу партію і повів у рахунку - 1,5 на 0,5 очка. Проте Топалову вдалося в третій партії відігратися. Крамник визнав свою поразку. Вирішальною стала четверта партія, в якій білими фігурами знову грав росіянин. Класичний чемпіон світу вже в дебюті отримав сильну позицію, проте дозволив суперникові завершити розвиток фігур. Проте Топалов не скористався наданим шансом добитися нічиєї, припустився  грубої помилки і дозволив Крамнику отримати прохідного пішака.

У результаті класичний чемпіон світу Володимир Крамник виграв тай-брейк з рахунком 2,5 на 1,5 очка і став абсолютним чемпіоном світу.

Нагадаємо, що титул "класичний" чемпіон світу він завоював у 2000 році, обігравши в Лондоні в чемпіонському матчі Гарі Каспарова з рахунком 8,5 на 6,5. У цьому матчі Володимир Крамник не дозволив тринадцятому чемпіонові світу виграти жодної партії.

У 2004 році Крамник захистив свій титул у поєдинку з угорцем Петером Леко. Чемпіонський матч, який проходив у швейцарському Бріссаго, завершився внічию з рахунком 7:7, і згідно регламенту, російський гросмейстер залишився чемпіоном світу.

Перемога над Топаловим принесла Крамнику окрім титулу абсолютного чемпіона світу право на участь у розиграші наступного чемпіонського циклу і приз у розмірі 500 тисяч доларів. Болгарський гросмейстер, який отримав такий  же приз, в наступному чемпіонському циклі участі не братиме.