"Шахтар" не зміг протистояти "Валенсії"

Корреспондент.net, 19 жовтня 2006, 08:40
0
17

У середу, 18 жовтня, на знаменитому стадіоні "Месталья" відбувся матч третього туру групового етапу Ліги Чемпіонів, у якому зустрічалися донецький "Шахтар" і "Валенсія". До результату першого тайму Давід Вілья оформив дубль, визначивши результат двобою.

"Валенсія" - "Шахтар" - 2:0

Гол: Вілья (30, 45)

Стадіон "Месталья", Валенсія.

Валенсія: Каньїсарес - Мігель, Рауль Альбіол, Наварро, Моретті - Альбелда, Еду - Хоакін, Регейро - Вілья, Морьєнтес.

Шахтар: Плетікоса - Свідерський, Чигринський, Леонардо, Рац - Тимощук - Фернандіньо, Матузалем - Жадсон - Маріка, Агахова.

21:41 - Команди виходять на поле, звучить гімн Ліги Чемпіонів. Зазначимо, що стадіон напівпорожній.

По закінченні першого тайму у матчі 3-го туру групового раунду Ліги Чемпіонів з футболу в групі D, в якому зустрічалися донецький "Шахтар" і "Валенсія" (Іспанія). Донеччани програють 2:0.

Обидві команди почали гру "на зустрічних курсах", за перші 15 хвилин виникли по три-чотири небезпечні моменти біля кожних воріт. Стовідсоткову можливість згаяв на 6-й хвилині Хоакін - його удар з 8 метрів зміг відбити Плетікоса. "Валенсія" більше прагнула увійти до штрафної, раз по раз робилися флангові простріли у воротарський майданчик. "Шахтар" обстрілював ворота Канісареса з 25-30 метрів (Маріка на 11 хвилині, Фернандіньо - на 13-й, Тимощук - на 15-й).

Потім перевагу стала нарощувати "Валенсія". Плетікосі та захисникам доводилося рятувати гру на 17, 18-й і 21-й хвилинах. Погрози для іспанських воріт на 19-й і 23-й хвилинах були менш гострими.

На 30-у хвилину, здавалося, обидві команди вичерпали перший порив до атак, заходити до штрафних майданчиків стали рідше, хоча швидкості в центрі залишалися високими. Тут і здригнувся центр Шахтаря - однієї помилки було досить, щоб Леонардо дав пас на вихід Вільї, який і обіграв воротаря. 1:0.

У терміновій контратаці Агахова в боротьбі пройшов через центр штрафної до воротаря, Альбіоль його звалив в останню мить, але порушення не фіксувалося. Натомість майже відразу за удар ліктем одержав жовту картку Тимощук.

На 35-й хвилині тактика перепасовок на швидкості принесла небезпечний момент до самих ворот Шахтаря. Не стільки іспанцям перешкодили забити, скільки вони самі схалтурили. На 41-й Хоакін пробив з-під Чигринського з 10 метрів - зіграв Плетікоса.

Другий гол прийшов до воріт Шахтаря на 44-й хвилині. Саме "прийшов", оскільки був закономірним завершенням швидкої, багатоходової, відпрацьованої атаки, прострілу з флангу (знову Хоакін) і удару головою на дальній штанзі (знову Вілья, знову утік від захисту).

2:0. Перерва.

Статистика першої половини (Валенсія - Шахтар): удари по комірах - 8:4, фоли - 9:10, офсайди - 0:4, кутові - 2:2, володіння м`ячем - 52:48.

У другому таймі обидві команди знову атакували, стали помітними більше зіткнень у центрі поля, на підступах до штрафних майданчиків. Рахунок 1:1 по штрафних ударах (і Вілья, і Матузалем били в праву дев`ятку), і 2:0 по жовтих картках у Шахтаря (Маріка і Брандао) характеризують 46-62 хвилини матчу.

На 64-й Маріка і Брандао в стилі "Валенсії" гостро пройшли до воріт, але Брандао промахнувся, замикаючи простріл.

Шахтар намагається використовувати заспокоєність Валенсії, але та тримає середину поля, часом (67-а хвилина Морьєнтес, 69-а Гавілан) загострюючи гру ударами по воротах.

А на 74-й Вячеслава Свідерського наздогнала друга жовта картка - першу він одержав ще на 28-й секунді - за порушення точнісіько як було у Тімощука (лікоть, виставлений на боротьбі в обличчя суперникові).

Розуміючи, що гра стає дуже жорсткою Енріке Флорес замінює автора обох голів Давида Вілью на тезку - Давида Сілву.

Маріку ударом в стегно ззаду валять в штрафній, але порушення не фіксоване.

Давид Сілва б`є по воротах Плетікоси з 18 метрів - м’яч приходить воротареві в руки.

Валенсія пересікає всі атаки Шахтаря. Всі види переваги на її боці: кількісна, тактична, ігрова.

Хоакиан взявся розважити трибуни на 87-й хвилині, пройшовши "слаломом" трьох гравців Шахтаря. Перед воротами, вже лежачи, Леонардо "підправив" йому ногу рукою, але суддя не вбачив там пенальті.

У результаті 2:0.

Статистика матчу (Валенсія - Шахтар): удари по воротах - 18:8, фоли - 16:20, офсайди - 1:4, кутові - 6:3, володіння м’ячем - 52:48.