Кубок Девіса: Росія - чемпіон

Корреспондент.net, 4 грудня 2006, 09:10
0
4

Збірна Росії другий раз у своїй історії стала власником Кубку Девіса. У фіналі, який проходив у Москві, російська команда переграла збірну Аргентини з рахунком 3:2.

Після того, як Микола Давиденко в першому матчі третього дня програв Давиду Налбандяну, доля усього фіналу вирішувалася в двобої Марата Сафіна і Хосе Акасусо. Цікаво , що капітани команд до останньої хвилини вирішували, кому грати останній матч.

У першому сеті Сафін мав значну перевагу, зробив брейк і довів партію до перемоги - 6:3. В другій партії російський тенісист виплеснув емоції після невдалого розіграшу, а потім програв і весь сет - 3:6.

У третій партії Сафіну знову ідалося захопити контроль над грою. Він  сидьно подавав,вупевнено грав на прийомі, вів з рахунком 4:1, однак програв свою подачу і дозволив супернику скоротити рахунок до мінімуму - 3:4. На подачі Акасусо Сафін знову зробив брейк, а потім на своїй подачі виграв сет - 6:3.

У четвертій партії кожен  і суперників брав свою подачу, і в підсумку усі зважилося на тай-брейке, щякий  краще провів Сафін. Підсумковий рахунок - 6:3, 3:6, 6:3, 7:6 (7:5) на користь Сафіна.

"Сьогодні був складний день, Коля (Давиденко) програв, і усе вирішувалося в останньому матчі. Насправді, ми не могли довго вирішити, хто буде грати - я або Діма Турсунов. У мене дуже болить п’ята, тремтять коліна - я ледь стою зараз, - зізнався після перемоги Сафін в інтерв’ю. - Я не впевнений, що зміг би дограти на тому ж рівні п’ятий сет, якби він відбувся. Сьогодні гра була нерівна, позначилося хвилювання. Ми ж усього четвертий раз грали у фіналі, і дуже не хотілося втрачати такий шанс".

Збірна Росії вперше виграла "Срібну салатницю" у 2002 році, обігравши у фіналі з рахунком 3:2 збірну Франція. У нинішньому розіграші російська команда переграла по черзі збірні Нідерландів (5:0), Франції (4:1), США (3:2) і Аргентини (3:2).

Власниками Кубку Девіса-2006 стали Марат Сафін, Микола Давиденко, Дмитро Турсунов, Михайло Южний і капітан команди Росії Шаміль Тарпищев.