Українська біатлоністка стала автором гучної сенсації

Корреспондент.net, 22 січня 2007, 09:22
0
4

Етап Кубку світу з біатлону в словенській Поклюці завершився вчора гонками з мас-старту. У жінок на дистанції 12,5 км сенсаційну перемогу отримала українка Оксана Хвостенко.

Українка Оксана Хвостенко вперше за свою кар’єру виграла гонку на етапі Кубку світу з біатлону.

У неділю, 21 січня, на шостому етапі Кубку світу в Поклюці в гонці з масового старту на 12,5 км вона не допустила жодного промаху на чотирьох вогневих рубежах. Це і стало основною причиною її перемоги.

Однак, як часто це буває в біатлоні, пророчити український тріумф було важко. Із самого початку тримала першість загального заліку шведка Анна-Карін Олофссон. Здавалося, так буде і далі, однак на третьому стрільбищі вона промахнулася двічі і пропустила вперед і Хвостенко, і росіянку Тетяну Моїсеєву.

Правда, останню Олофссон незабаром наздогнала, а от за українкою шведка гналася дарма. Але зате радості Хвостенко почала заважати німкеня Каті Вільхельм, яка сильно додала в кінці: майже 40-секундний відрив Хвостенко до фінішу стиснувся до 13 секунд. Українка повелася дуже грамотно, заощадила дорогоцінні сили на останній ривок - і не дала себе обігнати.

Цією перемогою українка перервала тривалу безвиграшну серію. Останній раз вона одержувала медаль за друге місце в норвезькому Холменколлені в сезоні 1998/99.

Другою стала Вільхельм, і це місце не стало для неї розчаруванням: адже вона пробилася до другої сходинки через межі першої двадцятки, де виявилася після невдалої першої стрілянини.

Бронзу змагань завоювала словенка Тадея Бранкович. А Моїсеєва все-таки дозволила обігнати себе білоруській біатлоністці Наталі Соколовій і в підсумку зайняла п’яте місце.

Зазначимо, що цей етап пропускав ряд найсильніших спортсменок світу, що зараз готуються до головного старту сезону - Чемпіонату Світу.

За матеріалами:eurosport.ru, Экономические известия, Дни.Ру