Україну не пустили в еліту Гандболу

Корреспондент.net, 23 січня 2007, 10:10
0
4

У понеділок, 22 січня, збірна України на чемпіонаті світу в Німеччині в останньому матчі першого групового етапу розгромила команду Австралії 37:18. Але навіть перемога з настільки переконливим рахунком не дозволила нашій збірній вийти в наступний раунд турніру. В іншому матчі групи ісландці сенсаційно обіграли французів -32:24. Саме ці дві збірні завдяки кращій різниці забитих і пропущених м’ячів і продовжили боротьбу за медалі. Українці будуть втішатися матчами за 13-18-і місця.

Перший груповий етап українські гандболісти завершували матчем зі збірної Австралії, у перемозі над якою навряд чи хтось міг сумніватися. Австралійська команда виявилася однією з найбільш слабких на турнірі.

У своїх попередніх матчах вона зазнала розгромної поразки від ісландців - 20:45 - і французів - 10:47. Проте, головний тренер нашої збірної Сергій Кушнирюк не став ризикувати і з перших хвилин виставив основний склад. Швидкі голи Віталія Ната і Сергія Шельменко підтвердили серйозність намірів українців.

Однак австралійцям вдалося зрівняти рахунок і ще декілька хвилин після цього утримувати таке положення. Виявилося, що суперники, у складі яких безліч легіонерів з нижчих дивізіонів чемпіонатів Швеції і Данії, анітрошки не побоюються українців і при цьому відмінно інформовані про їх головний недолік - повільність захисників, які часто не встигають за швидкими супротивниками.

Вчасно відчувши недобре, Сергій Кушнирюк за рахунку 6:5 на користь його команди взяв тайм-аут. Після розмови з тренером українці діяли набагато зібраніше , дозволивши супернику до кінця тайму всього три рази вразити свої ворота.

Звернувши увагу на агресивність захисників збірної Австралії, які постійно грали на виходах, українці почали активніше діяти через лінію, де атаки завершували не тільки номінальні лінійні Володимира Кисиля і Євгенія Гурковського, але і Андрія Абрамова і Віталія Ната.

Незадовго до кінця першого тайму, після точного кидка Віктора Шкробанця, перевага української збірної досягла десяти м’ячів - 17:7. До кінця зустрічі залишалося більше половини ігрового часу, але перемога українців уже не викликала сумнівів.

Після перерви в складі української команди з’явилися гравці резерву: Олег Мальцев і Вадим Бражник. На хід гри заміни не вплинули. Українські гандболісти впевнено виграли 36:18. Найбільш результативним у складі переможців став Віктор Шкробанець, який закидав шість м’ячів.

Проте, навіть чотири набрані бали і великої перемоги виявилося недостатньою для потрапляння в число 12 найсильніших команд чемпіонату світу. Українці обіграли збірну Австралії з різницею в 19 м’ячів, тоді як ісландці - у 25, а французи - взагалі в 37. До того ж наші гандболісти програли збірній Франції - з розривом у 11 м’ячів, - і перемогли збірну Ісландії з перевагою усього в три м’ячі. Це, як і слабка гра французів у заключному матчі, визначила невдачу команди Сергія Кушнирюка.

Українська збірна зайняла в групі третє місце і тепер позмагається на чемпіонаті за 13-18-і місця. Суперниками нашої команди в групі I стануть збірні Кувейту і Аргентини. Чемпіонат світу в Німеччині.