Шевченко виручає Челсі

Корреспондент.net, 22 лютого 2007, 10:14
0
7

Перший матч 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів між португальським Порту і лондонським Челсі завершився бойовою нічиєю 1:1, яка зробила англійський клуб явним фаворитом у боротьбі за путівку у чвертьфінал найпрестижнішого європейського турніру. Допоміг лондонцям у цьому гол Андрія Шевченка.

Порту - Челсі - 1:1

Голи: Рауль Мейрелеш, 12 (1:0). Шевченко, 16 (1:1).

Найважливіше в матчі 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів Порту - Челсі відбувалося до 15-ї хвилини. Події, які можна віднести до цікавих, закінчилися на 38-й хвилині, коли хвацьким ударом Рікардо Куарежма потрапив у штангу воріт Петра Чеха. Далі була боротьба, змушені і не дуже падіння португальських футболістів.

1:1 (АР)

Стартовий склад Жозе Моуріньйо був основним. В обороні найміцніший сплав Террі і Карвальйо, у центрі поля алмаз із кращих півзахисників Синіх: Ессьєн, Макелеле, Баллак і Лемпард. Важка (Дрогба) і всюдисуща (Шевченко) артилерія в атаці. Матч повинен був розвиватися по-іншому сценарію. Однак травми. Травми після підкатів, на тренуваннях і навіть на рівному місці - знак сезону для Челсі. На 12-й хвилині Джон Террі підвертає ногу, пошкоджуючи правий голеностоп, і хід гри ламається.

Моуріньйо командує Ессьєну бігти в центр оборони. Мікаель займає вже звичну позицію, але втрата Террі важко позначається на психологічному стані Челсі. На 7-й хвилині небезпека приходить з лівого флангу. Здавалося, Макелеле вдалося вибити м’яч зі штрафної, але на підборі першим виявляється Рауль Мейреш і ударом зльоту забиває в далекий кут. Рикошет від стопи Лемпарда робить безуспішною спробу Чеха відбити м’яч.

Джон Обі Мікель, який готувався вийти на заміну сідає на лаву запасних, а замість Террі з’являється Арьєн Роббен. Челсі переходить на 4-3-3 і біжить рятувати матч. Проходить три хвилини, і Роббен виявляється першим на м’ячі після довгої передачі зі своєї половини поля. Місця для маневру досить, а з лівого флангу починає розбіг Шевченко. Арьєн відкликає захисника на себе і точно вкладає м’яч у ногу Андрія, який майстерно забиває в далекий кут.

Не встигнувши розпочати, Челсі рятує гру. Однак гра в обороні приходить відмінними від атаки темпами. Баллак незрозумілим чином залишається останнім на лінії офсайду, і Чех змушений тягти удар Поштіги практично впритул. Чим довше Челсі грає без Террі, тим краще виходить. Замінюючи партнера, у черговий раз капітаном Синіх стає Френк Лемпард.

В другому таймі гри як такої не було. Моуріньйо зрозумів, що втрата Террі для чемпіонів стала ударом. З ним команда успішно справилася, але ризикувати обов’язковою грою на перемогу не потрібно. Домігшись рахунка, який влаштовує, тренер замінив Роббена, відхід якого був лише поверненням до більш захисної схеми 4-4-2. Роль Ессьєна взяв на себе Обі Мікель. Челсі грамотно тримав оборону, повільно віддаляючи хазяїнів зі своєї половини поля. Довгі передачі на форвардів і середній перепас у районі центрального кола - усе це можна віднести до бажання не пропустити, а не забити.

Порту з таким Челсі не справився. Помилок від оборони було не дочекатися. Куарежма знітився і навіть симулював з меншим бажанням, але з таким же артистизмом. За 13 хвилин до кінця гри Дрогба потрапив у штангу ударом зі штрафної. Забити Челсі більше було не призначено, як і пропустити. На тому і розійшлися.

За матеріалами: ФК Челси