Луческу: Це був найтрагічніший матч у моїй тренерській кар’єрі

Корреспондент.net, 16 березня 2007, 10:20
0
4

Після відповідного матчу 1/8 фіналу Кубку УЄФА Шахтар - Севілья (2:3), тренери команд дали прес-конференцію.

Головний тренер Шахтаря Мірча Луческу прокоментував поразку своєї команди: "Що тут скажеш? Ми програли. Видно, у футболі потрібно крім майстерності мати ще і везіння. Була помітна різниця в класі і досвіді. Суперник знав, як діяти в тому або іншому епізоді, трактувати ту або іншу ігрову ситуацію. Але команда грає в сильному чемпіонаті. Природно, її гравці мають великий досвід, у тому числі і в єврокубках. У цьому компоненті ми з іспанцями зрівнятися не могли. За ці 18 секунд до кінця усі повинні були бити в штрафну, не можна було залишати воротаря одного і дозволити йому спокійно прийняти м’яч і забити. У моїй кар’єрі не вистачало тільки цього, щоб в ігровій ситуації моїй команді забив воротар. Інше усе було. Тепер усе, що могло трапитися у футболі, у мене було".

Луческу зазначив, що деякі футболісти не виявили тієї міри відповідальності за результат, яку зобов’язані були виявити. Зокрема, він сказав, що під час останньої контратаки в основний час грубо помилився Елано, який зробив занадто довгий пас на Дуляя, і той не зміг обробити м’яч. "Будь передача трішки точнішою, Ігор міг спокійно прийняти м’яч, побігти до кутового прапорця, тримати його там 15-20 секунд, а ще краще - заробити фол. На цьому гра б і закінчилася. Ще раз підкреслю, помилки були зроблені через те, що повністю була відсутня відповідальність за кінцевий результат. Поверхневе ставлення до своїх обов’язків і призвело до такого голу, який забив воротар".

Що стосується самої гри, то перший тайм ми провели невиразно. Було видно острах, з яким футболісти контролювали м’яч. Маріуш Левандовскі так і не знайшов свого місця на полі. В другому таймі ситуація змінилася, ми зіграли набагато краще, ніж до перерви, провели ряд непоганих контратак, з яких зобов’язані були вичавити більше. Якби футболісти діяли з максимальною відповідальністю, то могли б при рахунку 2:1 забити і третій гол. Тим більше шкода, що ці помилки робили дуже технічні гравці.

"Це був найтрагічніший матч у моїй тренерській кар’єрі. В Іспанії Севілья забила нам гол за 2 хвилини до закінчення матчу і змогла уникнути поразки, тут - усього лише за 18 секунд. Та й у додатковий час третій м’яч ми пропустили за 10 секунд до завершення першого тайму. Одним словом, абсолютна відсутність фарту", - резюмував Луческу.