Визначилися фіналісти Кубка України

Корреспондент.net, 25 квітня 2007, 12:26
0
4

У вівторок, 24 квітня, відбулися півфінальні матчі Фіналу чотирьох у рамках Кубка України з баскетболу. Як і передбачалося, фаворити, БК Київ і Азовмаш, здобули перемоги у своїх матчах і вийшли до фіналу змагань.

БК Київ - БК Хімік - 83:78 (22:15, 14:19, 27:17, 20:27)

БК Київ: Маравич (17 очок), Печеров (15 очок), Грир (13 очок).

БК Хімік: Чакич (24 очок), Лепоєвич (13 очок) , Джурич (12 очок).

У півфіналі Кубку України зійшлися два досить солідні баскет-формування країни, які проводять до того ж  схожі сезони. Обидві команди провалили єврокубковий рік, не пройшовши навіть груповий етап Єврокубка ФІБА, і південці і кияни пережили потім зміну головного тренера і неабияке поновлення складу. Загалом, усе схоже - навіть у півфіналі їм довелося зустрітися не тільки в Кубку, але й у плей-офф Суперліги.

Цей кубковий півфінал, якого можна вважати репетицією перед більш важливими боями почався не занадто результативно. Оборона домінувала спільними із  неточністю баскетболістів зусиллями. Ранчич відкрив рахунок далеким потраплянням, але потім притих у частині кидків через дугу.

Після цього і до великої перерви спостерігалися спроби БК Київ піти у відрив, з яких випливали настільки ж успішні спроби Хіміків наздогнати господарів. У першій чверті зусиллями Маравича, Муедзиновича й Агафонова, що заробили неспортивний фол рахунок доріс до 11:3. Хіміку в ці хвилини не щастило - кошик не приймав себе м’яч, особливо після проходу Корочкіна це було помітно. Але потім справа налагодилася, різниця станула, а два триочкові Джурича і Келлі дозволили зробити рахунок 13:13.

Наприкінці чверті Вовки все-таки створили собі непоганий запас, Ранчич забив у відриві, якби було реалізовано ще й штрафні, різниця могла б сягнути 9 очок. А так тільки 22:15. Цей відрив Хімічні брати ліквідували в другій чверті. Зубрицький відзначився дальнім, Келлі зробив прохід - і знову порівно, 22:22.

На перерву команди пішли з 2-очковою перевагою господарів, а от на початку другої половини киянам таки удалося піти у відрив, що вони намагалися зробити в перших двох чвертях. Розігралися лідери команди - Печеров і Дроздов. Перший потрапив здалеку, тобто, зробив те, що любить і, у принципі, уміє. Тим же відзначився і Дроздов. Рахунок став 55:42 і це вже був той відрив, з якого було дуже важко зістрибнути.

На останню перерву команди пішли з 12 очками різниці, а в останній чверті Хімік міг тільки полоскотати господарям нерви. Дещо змусили понервувати, особливо, сербські велетні Джурич і Чакич, що атакували не тільки з-під кільця, але і здалеку дуже навіть упевнено. Однак зусиль цього дуету було замало. Чергова трьошка Маравича за дві хвилини до кінця і знову 11 очок. І хоча в підсумку відрив скоротився. Але шансів на перемогу в Хіміка вже не було.

Азовмаш - Черкаські мавпи - 85:71 (27:19, 20:28, 25:15, 13:9)

Азовмаш: Лищук, Панайотіс, Пауел (по 18 очок)

Черкаські мавпи: Гуртовий (16 очок), Дікенс (13 очок)

На цей півфінал черкаська команда вийшла, борючись з утомою. Це пов’язано з нелегким завершенням серії ігор плей-офф із БК Дніпро, останній матч із яким команда відіграла 21 квітня на виїзді в Дніпропетровську.

Першу половину зустрічі команди відіграли маючи по черзі перевагу в кожній із чвертей. В другій чверті Азовмаш мобілізувався  і накидав у кільце Мавп 14 очок. Підсолодити пілюлю для гостей зумів Володимир Гуртовий, зарабши для активу команди 6 очок, однак черкасчани вже поступалися 10 очками наприкінці третьої чверті. Четверта чверть стала найменш результативною в матчі і не внесла значних корективів у результат двобою.

Таким чином, маріупольці після нескладної перемоги над Черкаськими мавпами у фіналі Фіналу чотирьох 25 квітня будуть захищати свій титул в очному двобої з БК Київ.

За матеріалами: sport.com.ua, mavpbasket.com