БК Київ виграв Кубок України

Корреспондент.net, 26 квітня 2007, 11:02
0
6

У середу, 25 травня, у столиці України було визначено всіх призерів Кубка України з баскетболу. У матчі між БК Києвом і Азовмашем перемогу святкували кияни, а третє місце залишили за собою баскетболісти Хіміка.

БК Київ - Азовмаш - 75:65 (23:17,12:15,23:18,17:15)

БК Київ: Дроздов (21), Ранчич (18), Маравич (10), Грір (7), Муезинович (7).

Азовмаш: Байрамович (20+11 під), Ель-Амін (15), Лищук (12+13 під), Ліаделіс (10).

Після репетицій півфінальних серій плей-офф баскетбольної Суперліги, у рамках фіналу Кубка України кращі клуби країни одержали можливість вітренувати і найбільш ймовірний фінал. Два ствпи вітчизняного баскета - БК Київ і Азовмаш зійшлися в бою, у якому суперництво було важливіше трофея, точніше, воно було важливим і самодостатнім саме по собі.

Утім, мотивація була й у киян вона була вищою. Вовки ще ніколи не вигравали Кубок України, до того ж під керівництвом нового тренера Махорича вони не вигравали ще нічого - просто не встигли. У той час, як маріупольці тільки нещодавно грали в Жироні в зовсім інший баскетбол із зовсім іншими командами.

Утім, класу в чемпіонів України було досить для того, щоб не дозволяти ще тільки зростаючій команді Томо Махорича відверто домінувати. У першій чверті перевага киян намітилася, але Кенан Байрамович її практично нівелював, набравши 10 очок (у тому числі забивши два дальніх). Проте, наприкінці Ранчич забив здалеку, а Кенан в останній атаці м’яч утратив - 23:17.

Свято баскетболу скінчилося (sport.com.ua)

Боснійський центр активно почав і наступну чверть. У цілому, вона пройшла в рівній боротьбі. Часто команди збивалися на сумбур і тоді тренери вносили лад у їхню гру за допомогою тайм-аутів. Після перерви, узятої Гірскісом, зовсім змінився Ель-Амін, який до цього відзначився неточним пасом Ліаделісу. Халід зробив прохід і забив двічі з фолом, вивівши свою команду вперед.

Утім, кияни вже набрались силидля нової спроби відірватися. Дроздов перестрибнув під щитом Лищука і забив через дугу (29:24). Потім почин підхопив записний снайпер Дозет (як грають справжні снайпери в другій частині сезону киянам показав Ранчич) і розвинув досягнення до 6 очок. У маріупольців у ці хвилини були деякі проблеми з конструюванням атак - ну і, як у Фіналі Чотирьох ФІБА, випадав із гри Пауелл.

Вирішальний ривок до перемоги Вовки зробили в третій чверті. І головний внесок зробив Дамір Ранчич, у якого в підсумку 6 з 6 триочкових! За рахунку 45:43 Дамір узявся не на жарт за справу і забив два складних дальніх поспіль. Після цього Маравич прорвався до кільця повз Гульяша, угорський велетень акуратно поклав йому руку на плече, тим самим зіштовхнувши його, але і в падінні Марко забив, 2+1 і 54:46. Трохи пізніше свій внесок у загальну справу зробив і скривджений на Азовмаш Джексон - 57:48.

В останній чверті маріупольці завзято переслідували, але не змогли наздогнати суперника. Був заповзятим під кільцем супротивника і Лищук, забиваючи такі м’ячі, що вся кільцево-щитова конструкція в повазі схилялася перед Сергієм. Один час допомагала персональна опіка Ранчича Раєвським, але Дамір забив і шосту трьошку. До 6 очок гості скорочували різницю в рахунку, але потім Київ прорвало і вони знову відірвалися. Найважливіші дальні Ранчича і Дроздова вирішили практично усе - 71:59 і грати кілька хвилин.

Азовмашівці це зрозуміли. Печеров забив таки з гри, залишившись один на один з кільцем, Ліаделіс пішов в останню атаку, без жодного бажання, не забив, м’яч потрапив до Ранчича і Дамір задерикувато підкинув його в повітря, плавно переходячи до святкування свого першого спільного з Києвом трофея. І першого Кубка України для цієї команди.

В іншому матчі, що проходив дещо раніше, перемогу святкував Хімік з Південного, обігравши Черкаських мавп із рахунком 86:69 (23-16, 19-20, 23-13, 21-20). Кращим гравцем матчу визнано Олександра Кольченка (Хімік).

За матеріалами: sport.com.ua