Корреспондент.net, 15 травня 2007, 10:12

У ніч з понеділка на вівторок, 15 травня, було зіграно два двобої плей-офф у Національній баскетбольній асоціації. Якщо Нью-Джерсі вдома поступився Клівленду і практично втратив шанси на порятунок, то в іншому протистоянні між Сан-Антоніо і Фініксом інтрига тільки встигла загостритися.

Нью-Джерсі - Клівленд - 85:87 (20:19, 26:23, 23:29, 16:16)

Нью-Джерсі: Картер (25 очок, 9 підборів, 9 передач), Мур (25 очок), Джефферсон (15 очок), Кідд (5 очок, 17 підборів, 7 передач)

Клівленд: Джеймс (30 очок, 9 передач), Хьюз (19 очок), Ілгаускас (13 очок, 11 підборів), Гуден (8 очок, 10 підборів)

Рахунок в серії - 1:3

На домашньому паркеті в Континентал Еірлайнс Арені Нью-Джерсі Нетс приймали Клівленд Кавальєрс. Це був уже четвертий матч серії, і в господарів була сьогодні відмінна можливість зрівняти рахунок. Провівши відмінно минулий матч, коли чудово зіграли всі учасники зоряної трійці Нетс, Нью-Джерсі наблизилися в рахунку (2-1) до суперника, і за такої гри мали не погані можливості на прохід до наступного раунду. Але Клівленд вирішив, що з відкладу не буде ладу, якщо сподіватися тільки на перевагу свого майданчика, тож слід взяти і сьогоднішню гостьову гру.

Завдяки провальному матчу всіх лідерів Нетс (Картер 6 з 23, Джефферсон 3 з 12, Кідд 2 з 13), і відмінно проведеному ЛеБроном Джеймсом (9 з 16), гості здійснили перелом у ході серії і тепер мають дуже великі шанси на потрапити до фіналу  конференції.Усю першу чверть гра проходила очко в очко. Жодна з команд не мала переваги в рахунку більше 4 балів. Від перших хвилин матчу лідерам господарів мало що вдавалося реалізувати, тому багато атак завершувалися форвардом Нетс Міккі Муром, котрий поряд із Джефферсоном став найрезультативнішим у складі своєї команди (6 очок).

Кідд, який випробував долю своїми кидками 5 разів, так і завершив чверть без жодного очка. У підсумку, перша чверть закінчилася з рахунком 20-19 на користь господарів паркету.На старті двобою, лідер Кавс ЛеБрон Джеймс намагався зайвий раз не атакувати, а віддати передачу, але вже з перших хвилин другої чверті його політика в грі змінилася. Менше ніж за три хвилини ЛеБрон набирає перші для своєї команди 8 очок, на одинці борючись з захисниками Нью-Джерсі. У відповідь на такі дії Джеймса, гравці Нетс витримали паузу, і зробили ривок 10-2, таким чином, створивши поки найбільшу різницю в рахунку (у 5 очок). Потім команди ще пару хвилин обмінювалися очками, і завершили першу половину з рахунком 46-42 на користь Нью-Джерсі.

Незабаром, після початку третьої чверті Мур сфолив на Павловичі, що завершував швидкий відрив Кавс, і виникла невеличка штовханина. Без кулаків і не цензури команди розійшлися, а арбітр покарав Мура не спортивним фолом, а Павловичу за емоції дав технічний. Не можна сказати, що це було переломом матчу, але в ці хвилини гості потихеньку почали набувати переваги. Третю чверть Кавс удалося закінчити на свою користь, і навіть вийти вперед у загальному рахунку (71-69).

Четверта чверть, як і слід було очікувати, видалася найбільш напруженою та складною. Чи то команди продемонстрували чудовий захист, чи то геть-чисто забули про напад, але відсоток, з яким обидві атакували, відверто відрізнявся від бажаного. Через в’язку гру і небажання захисників пропускати суперника, обидві команди набрали більшу кількість очок з лінії штрафних. За дві хвилини до кінця, бразилець Варежао реалізує обидва штрафних, за допомогою чого створює гігантську для цього матчу перевагу в 6 очок.

Четверта чверть видалася найнапруженішою (espn)

Водночас суперник, в особі нестаріючого Вінса Картера, набирає у відповідь 5 очок з усе тієї ж лінії. Залишається 11 секунд до кінця, ситуацію контролює Клівленд, він же має перевагу в 1 очко. Можна було заздалегідь передбачити, чим це все скінчиться. ЛеБрон вийшов пробивати штрафні. Може, це на нього подіяли агресивні вболівальники Нью-Джерсі, здійнявши галас на арені, а може це нерви похитнулися від напруженості моменту, але в найважливішій ситуації, лідер реалізував всього 1 штрафний кидок, і дав чудову можливість Нью-Джерсі як мінімум на овертайм. У господарів на реалізацію кидка залишалося 10 секунд, і м’яч одержав Картер. Проштовхуючи суперника, в особі Еріка Сноу, ближче до кільця, Картер втратив м’яч, не без допомоги Хьюза, котрий кинув Кідда, щоб удвох пресингувати Вінса. От таке от сплетіння прізвищ, але м’яч усе-таки вилетів в аут, і арбітри віддали його Клівленду.

Таким чином, Клівленд здобув складну перемогу, устигнувши ще і порвати нерви ветеранам Нетс. Остаточний рахунок матчу 87-85, і серія переїжджає на домашню арену Кавс, де при своїх вболівальниках господарі спробують завершити серію.

Сан-Антоніо - Фінікс - 98:104 (22:24, 23:16, 35:32, 18:32)

Сан-Антоніо: Паркер (23 очко), Данкан (21 очко, 11 підборів), Фінлі (17 очко)

Фінікс: А. Стадемайр (26 очок, 9 підборів), Неш (24 очко, 15 передач), Меріон (12 очок, 12 підборів)

Рахунок в серії - 2:2

Найважливішою стала гостьова перемога Фінікса над Сан-Антоніо, у результаті якої Сонячні відвоювали перевагу свого майданчика. Незважаючи на далеко не ідеальне пробиття штрафних наприкінці зустрічі, чудово провів матч Стів Неш, що встиг і очки набирати, і передачі роздавати.Хоч майже вся гра йшла під диктовку господарів, Санз все-таки вдалося чудово провести четверту чверть, яку вони виграли 14 очок, таким чином, продемонстувавши Шпорам свою заповзятість та рішучість у найважливіші моменти.Остаточний рахунок матчу 104-98 і Фінікс знову стає фаворитом у серії, тому що наступний матч відбудеться у них в Арізоні.

За матеріалами: slamdunk.ru