Азовмаш став чемпіоном України

Корреспондент.net, 1 червня 2007, 08:26
0
7

У четвер, 31 травня, у п’ятій зустрічі фінальної серії української Суперліги вирішилась доля золотих медалей. Азовмаш, граючи в гостях, упевнено переміг БК Київ і знову став чемпіоном.

БК Київ - БК Азовмаш (Маріуполь) - 64:91 (16:20, 10:19, 15:26, 23:26)

Рахунок в серії: 2:3

Гості почали з місця в кар’єр, відправивши в кошик киян три поспіль далеких кидки (Ель-Амін і двічі Ліаделіс), а ефектний данк Сергія Лищука завершив дебютний ривок Азовмаша - 11:4.

У середині чверті Києву удалося зібратися із силами і загальмувати гру. У цей час роль рятівника Столичних узяв на себе Марко Маравич (9 очок у першій чверті), а господарям паркету удалося наблизитися до маріупольців на відстань двох пунктів - 11:9, однак здобути з цього користь не вийшло - Азовмаш упевнено відіграв у кінцівці - 20:16 і маленька перерва.

Друга чверть стала справжнім провалом для господарів - вони мазали з усіх мислимих і немислимих позицій, а Азовмаш, хоч і натужно, але свої пункти набирав, що дозволило піти в 10-очковий відрив, який не змогли зупинити снайперські зусилля Ранчича і марні проходи прибульця з NBA Джермейна Джексона - 26:39 після двох чвертей останньої гри фінальної серії української Суперліги.

Запорукою стартового успіху Азовмаша став божевільний для українського чемпіонату відсоток реалізації далеких кидків - 58 відсотків або 7 з 12, у той час, як БК Київ реалізував лише дві спроби, змазавши чимало вільних кидків.

Друга половина зустрічі не змінила картину гри - БК Київ нічого не вдавалося в атаці й у нападі, а маріупольці (Ліаделіс, Лищук, Бьюфорд) спокійно нарощували відрив, завдяки конструктивним командним діям 56:33 у середині третьої чверті. Наприкінці третьої чверті перевага гостей столиці вже була двозначно недосяжною - 65:41.

Остання чверть стала формальністю, і ось тут вирішувалася не доля медалей, а те, чи зможе БК Київ зберегти обличчя. Після вдалих атак Печерова і Дроздова Столичним удалося скоротити різницю до мінус 17 (перші три хвилини 4-й чверті), однак перехопити ініціативу не вдавалося - два підряд промахи через дугу в киян обернулися диво-трьохой від Байрамовича метрів з 7, що відновив двадцатиочковий відрив Маріуполя за 6 хвилин до кінця зустрічі.

Після цього столичні баскетболісти опустили руки і дозволяли гостям робити що завгодно. Це швидко зрозуміли вболівальники киян, що дружно потягнулися на вихід. Азовмаш - чемпіон!