Бразилія розгромила Аргентину у фіналі Copa America

Корреспондент.net, 16 липня 2007, 08:00
0
7

Збірна Бразилії розгромила команду Аргентини у фіналі Copa America з рахунком 3:0.

Чемпіони, які захищали свій титул, незважаючи на всю критику під час турніру, зуміли упевнено виграти головний матч і завоювати свій 8-й титул кращої збірної Південної Америки.

Успіху бразильців у цьому матчі багато в чому сприяв швидкий гол. Уже на 4-й хвилині гри Елано вивіреною передачею з глибини поля знайшов на лівому краї атаки Жуліо Баптісту, який і завершив атаку точним ударом (спершу він обійшов Айялу, який трохи затримався, а потім потужно пробив у правий кут воріт Аббондансьєрі). Аргентинці могли відповісти практично моментально, але Хуан Роман Рікельме пробив у штангу.

Надалі, бразильці заволоділи відчутною перевагою і на певний час затисли суперника на його половині поля. На 17-й хвилині матчу міг відзначитися Майкон - спершу Аббондансьєрі насилу парирував його закид у штрафну, а потім кіперу допоміг Хав'єр Дзанетті, який виносив м'яч практично зі стрічечки порожніх воріт. Аргентина поступово перехоплювала ініціативу, але зламати насичену оборону бразильців не змогла (пентакампіони під час першого тайму часто оборонялися всією командою, цілком позбавляючи суперника можливих варіантів продовження атаки).

У середині тайму сталася неприємність і у стані підопічних Дунги - Елано одержав серйозне ушкодження і був змушений поступитися своїм місцем на полі  Даніелю Алвесу. Особливих перестановок у гру це не внесло - Аргентина безуспішно намагалася підібратися до воріт  (до кінця першого тайму на рахунку підопічних Альфіо Басіле як максимум один удар по воротах Доні - Рікельме бив з 15-ти метрів, але воротар Роми чудово парирував удар. Ближче до кінця першої половини гри Аргентина пропустила другий гол, що і надломив команду - за п’ять хвилин до свистка арбітра Карлоса Амарільї на перерву, капітан аргентинців Роберто Айяла, який проводив свій ювілейний - 115-й матч - за збірну, зрізав простріл із правого флангу в сітку власних воріт.

Друга половина матчу особливих змін не принесла. Поки глядачі чекали коли ж заграють аргентинці, футболісти збірної Бразилії на перших же хвилинах тайму встигли отримати кілька попереджень за навмисне затягування часу (по гірчичнику одержали Доні і Жілберто). Красивого футболу, завдяки якому аргентинці і вийшли до фіналу, вболівальники так і не дочекалися - біля воріт Доні кілька разів виникали небезпечні моменти, але або захист, або сам воротар з ними без особливих зусиль справлялися. Бразилія ж не стала зупинятися на досягнутому і на 69-й хвилині остаточно поховала надії суперника на порятунок матчу.

Третій м’яч у ворота Аббондансьєрі провів Даніель Алвес. Зазначимо, що до цієї гольової атаки причетний і московський армієць, який, фактично і створив останній гол - Вагнер прорвався по флангу і виклав м’яч точно партнерові під удар. До цього епізоду нападаючий ЦСКА багато працював попереду, але особливої небезпеки воротам суперника не створював. У кінцівці аргентина спробувала була забити хоча б гол престижу, але то неточність нападників, то очевидні офсайди залишили спадкоємців Марадони без титулу.

Таким чином, аргентинцям не вдалося вперше за останні 14 років придбати трофей, тоді як бразильці виграють другу Copa поспіль і вже 4-у за останні 10 років (1997, 1999, 2004 і, відповідно, 2007). Нагадаємо, що саме під керівництвом нинішнього головного тренера Альфіо Басіле Аргентина домагалася останніх успіхів на міжнародній арені (виграні Copa America у 1991 і 1993), після чого (на дорослому рівні) перемог не було. Крім того, аргентинці пропустили нагоду стати кращою командою Південної Америки всіх часів, вигравши Copa America у 15-е  (нагадаємо, що на даний момент Аргентина має 14 перемог на Copa, стільки ж в Уругваю).

Кращим гравцем (і снайпером турніру) став бразильський форвард Робіньо, що тяг своїх партнерів на попередній стадії, а потім не зміг на тому ж рівні завершити чемпіонат. На рахунку гравця мадридського Реала 6 забитих м’ячів.