Стартувала Ліга Чемпіонів 2007/2008

Корреспондент.net, 18 липня 2007, 13:16
0
5

Стартові матчі першого відбіркового раунду Ліги чемпіонів УЄФА-2007/08 принесли низку несподіваних результатів. Зета з Чорногорії, яка дебютувала в турнірі, досить упевнено здолала Каунас, а кіпрський АПОЕЛ не залишив жодних шансів БАТЕ.

АПОЕЛ - БАТЕ - 2:0

Чемпіон Кіпру забезпечив собі фору у два м’ячі перед візитом до Білорусі, показавши в домашньому матчі досить пристойний футбол. Правда, гості краще розпочали зустріч, й Ігор Стасевич цілком міг відкрити рахунок, однак його далекий удар мети не досяг. Після цього гра йшла практично в одні ворота. Досвідчений форвард Нікос Махлас упустив як мінімум три гольових моменти, а потім Хрісостомос Михайло ударом через межі штрафної обіграв Олександра Федоровича і вивів АПОЕЛ уперед.

Наприкінці години гри Махлас добре зіграв на другому поверсі і подвоїв рахунок. БАТЕ ж закінчував зустріч у меншості - червону картку одержав захисник Антон Сахаров. Переможець зіграє у другому відбірковому раунді з кращою командою пари Хафнарфьордур - Торсхавн.

Зета - Каунас - 3:1

Чорногорці вправі мріяти про дуелі з Рейнджерс, адже вони обіграли чемпіонів Литви, які лишилися вдесятьох, з різницею у два м’ячі. З іншого боку, гол на виїзді зберіг Каунасу надію на вихід до наступного етапу. У середині першого тайму захисник гостей Янко Валканов був вилучений з поля, і незабаром Зета відкрила рахунок.

Славен Степанович заробив 11-метровий, котрий чітко реалізував Жарко Корач.  Дві хвилини потому Янко Тумбасович добре пробив головою і подвоїв перевагу господарів, а наприкінці години відрізнився вже сам Степанович. Однак останнє слово залишилося за легіонером Каунаса Гіві Кварацхелією.

ТНС - Вентспілс - 3:2

Валлійці здобули першу перемогу на європейській арені у своїй історії завдяки точному ударові Баррі Хогана у доданий час. ТНС вийшов уперед ще в першому таймі зусиллями Майкла Вайлда, однак уже через десять хвилин Вітс Рімкус відновив рівновагу. Після перерви захисник Філіп Бейкер повернув господарям лідерство в рахунку, на що Рімкус відповів своїм другим голом у матчі.

Однак відігратися втретє чемпіонові Латвії не судилося - перед самим фінальним свистком мети досяг потужний постріл Хогана. Двобій-відповідь відбудеться у Вентспілсі наступної середи, а переможця буде екзаменувати австрійський Зальцбург.

Мурата - Тампере Юнайтед - 1:2

Дубль Ярі Ніємі приніс Тампере Юнайтед перемогу на виїзді і підвищив шанси команди на дуель з болгарським Літексом у наступному раунді. Мурата стала першим представником Сан-Маріно в історії турніру, а в основі господарів з’явився 41-річний чемпіон світу Алдаїр.

Мурата могла відкрити рахунок ще після удару Роберто Теодорані, що влучив у штангу, але незадовго до перерви усе-таки вийшла вперед - відрізнився Крістіан Протті. Однак у другому таймі Ніємі спочатку відновив рівновагу, а потім і забив переможний м’яч у кінці зустрічі.

Лінфілд - Ельфсборг - 0:0

Після матчу в Північній Ірландії абсолютно неясно, з ким же гратиме у другому відбірковому раунді угорський Дебрецену. Голкіпер господарів Алан Маннус зробив низку вражаючих сейвів, але і він був безсилий в епізоді, коли Фредрік Берглунд примудрився промахнутися з меж штрафного майданчика.

Найбільш вигідні моменти Лінфілда випали півзахиснику Джеймі Малгрю, однак той ніяк не міг завдати прицільного завершального удару. Варто виділити і суперактивного хавбека північноірландців Пола Макеріві. Матч-відповідь відбудеться у Швеції наступної середи.

Хазар - Динамо Зг - 1:1

Азербайджанський Хазар досить гідно провів домашній матч першого відбіркового раунду Ліги чемпіонів УЄФА із загребським Динамо, упустивши перемогу лише після прикрої помилки свого новобранця Радомира Тодорова.

З перших хвилин Хазар сміливо йшов в атаку, де виділявся Заур Рамазанов, який своїми швидкісними проходами раз у раз заплутував оборону хорватів. У Динамо всі небезпечні моменти були пов’язані з активністю флангових півзахисників Лукі Модріча та Кампоса. Однак надійна гра оборонної лінії на чолі з новачком Костадіном Джамбазовим зводила нанівець усі зусилля фаворита.

У другому таймі Хазар додав у швидкості і зумів відкрити рахунок. Реактивний Рамазанов утік від захисників і холоднокровно відправив м’яч у сітку. Не минуло і п’яти хвилин, як пішла відповідь гостей - після помилки Тодорова відзначився Етто. На 73-й хвилині Хазар залишився в меншості - капітан господарів Емін Гулієв незрозуміло навіщо вдарив ногою опонента, за що справедливо був вигнаний з поля. Утім, навіть це не дозволило загребцям перемогти.

Олімпі - Астана - 0:0

У дебютному матчі Ліги чемпіонів УЄФА грузинський Олімпі не зміг домогтися перемоги - на своєму полі команда Варлама Кіласонії домоглася лише нульової нічиєї у протистоянні з Астаною.

З перших хвилин господарі заволоділи перевагою, однак захист Астани діяв дуже надійно і не підпускав суперника до власного штрафного майданчика. У результаті футболісти Олімпі були змушені зосередитися на ударах здалеку - як мінімум два з них могли привести до успіху, але в обох випадках блискуче діяв голкіпер Сергій Бойченко.

Після перерви Кіласонія, прагнучи підсилити атаку, кинув у бій нападника збірної Габона Масуангу. Африканець додав гостроти діям Олімпі - його команда мала безліч моментів, однак щоразу підводила неточність у завершальній стадії атаки. Астана могла покарати суперника за марнотратство на 89-й хвилині, коли Арсен Тлехугов, який вийшов на заміну, завдав щільного удару метрів з десяти. На щастя для вболівальників господарів, воротар Мірза Мерлані врятував свою команду.

Матчі-відповіді першого кваліфікаційного раунду Ліги Чемпіонів відбудуться 24-25 липня.

За матеріалами: УЕФА, Евроспорт