ЧС з велоспорту: Перші медалі, перші скандали

Корреспондент.net, 27 вересня 2007, 10:25
0
4

На чемпіонаті світу з велоспорту, що вчора стартував у німецькому Штуттгарті, були розіграні перші комплекти медалей.

Німкеня Ханка Купфернагель виграла золоту медаль чемпіонату світу з велоспорту на шосе. Час чемпіонки, який вона показала в гонці з роздільним стартом, - 34 хвилини 43,79 секунди.

Друге місце зайняла американка Крістін Армстронг, поступившись Купфернагель 23,47 секунди. Замкнула трійку призерів австрійська спортсменка Крістіан Зедер. Її відставання від переможниці склало 41,53 секунди.

Роздільний старт обернувся для росіянина Михайла Ігнатьєва срібним фінішем. Це була гонка у віковій категорії до 23-х років. Спортсмени мали проїхати понад 38 кілометрів.

Росіянин фінішував із другим часом. У цілому  він провів на трасі 49 хвилин і 6,99 секунди. Це на 9,06 секунди довше, ніж Ларс Боом, якому в підсумку вручили золоту медаль чемпіонату світу. Бронзовим призером ЧС став француз Джером Коппель (відставання + 45,59 секунди).

_______________________________________________

Нинішній чемпіонат почався з гучного скандалу. Чинний чемпіон світу Паоло Беттіні  відмовився підписувати винайдену антидопінгову декларацію. За цим документом всі гонщики зобов'язуються представляти в UCІ на першу вимогу зразки свого ДНК і погоджуються у випадку позитивного допінг-тесту втратити річну зарплату. Беттіні вирішив не ризикувати й відмовився брати участь у чемпіонаті.

Тим часом, Спортивний арбітражний суд (CAS) у Лозанні вирішив  допустити до участі в чемпіонаті світу-2007 іспанського велосипедиста Алехандро Вальверде, який фігурував в допінговому скандалі, пов'язаним з діяльністю професора Еуфеманіо Фуентеса. Міжнародний союз велосипедистів раніше заборонив Вальверде стартувати в Штутгарті, але іспанці все одно включили його до складу національної збірної.