Хемілтон тріумфує в Японії

Корреспондент.net, 30 вересня 2007, 08:50
0
4

У неділю, 16 вересня, відбулися перегони 15-го етапу в Японії класу Формула-1. Льюс Хемілтон переміг в дебютній гонці в Японії і став ще ближче до свого першого чемпіонського титулу.

Через вологість в Японії першу половину пергонів багато гонщиків здійснило помилки, які, проте, не вплинули на їх позиції в пелетоні.

Старт відкотив пілотів Ferrari на останні місця, оскільки і Кимі Райкконен і Феліпе Маса вимушені були міняти на піт-стопі гуму на дощову і дозаправитися. Схоже, Ськудерія вже на перших кругах поміняла стратегію гонки.

На 15 крузі обидва пілоти Ferrari знову заїхали на піт-стоп, чим зіпсували собі останні шанси на боротьбу за чемпіонський титул з пілотами McLaren. До того ж, бразилець отримав штраф у вигляді заїзду на піт-лейн, за обгін під жовтим прапором під час гонки.

Розв'язка наступила в середині гонки, коли Фернандо Алонсо вже після свого піт-стопу потрапив в аварію. З іспанцем все виявилося в порядку, а ось його болід дуже сильно розбився. Таким чином, чемпіонство ще більше наблизилося до Хемілтона, котрий залишився  лідером гонки.

До кінця гонки обидві Ferrari змогли наростити дуже високий темп, зайнявши 3 і 4 позиції, відповідно. Проте, Маса був вимушений піти ще на один піт-стоп (який став для нього 4!), повернувшись після нього вже дев'ятим. Кимі Райкконен вийшов після цього маневру на третю позицію позаду Ковалайнена.

Хемілтон зміг зберегти лідерську позицію і отримав найважливішу перемогу цього сезону і у своїй кар'єрі.