NBA: Почали

Корреспондент.net, 31 жовтня 2007, 09:55
0
8

Черговий регулярний сезон NBA стартував у цю ніч у Техасі, де захищаючий свій титул чемпіонів клубу Сан-Антонио Сперс були вручені персні за перемогу в минулому сезоні.

Сан-Антоніо Сперз - Портленд Трейл Блейзерс - 106:97 (29:26, 30:23, 22:28, 25:20)

У матчі відкриття сезону 2007/2008 баскетболісти Сперс приймали Портленд Трейл Блейзерс. Незадовго до початку зустрічі стало відомо, що лідер Сперс 31-річний Тім Данкан продовжив контракт із клубом на два роки до кінця сезону 2011/2012 на суму в 40 мільйонів доларів.

Данкан став самим корисним і результативним гравцем своєї команди в матчі із Трейл Блейзерс, зробивши дабл-дабл (24 очка + 13 підборів). Сперс упевнено контролювали хід двобою, незважаючи на низький відсоток реалізації кидків через дугу (лише 25%).

Молода команда суперників з Орегона виступала важкою п'ятіркою в складі Джаретт Джек, Брендон Рой, Мартелл Уебстер, Ламаркус Олдрідж і Джоел Пржибілла, що дозволило їй на рівні боротися з іменитими підопічними Грегга Поповича під щитами. Але при цьому Трейл Блейзерс зробили у два рази більше втрат і закономірно поступилися 106:97.

Лос-Анджелес Лейкерс - Х'юстон Рокетс - 93:95 (25:16, 18:27, 19:27, 31:25)

ЛАЛ: Брайант - 45. Фішер - 13

Х: Макгреді - 30. Мін - 25 + 12 підборів. Джеймс - 13. Беттьє - 11

У Стейплз Центрі в Лос-Анджелесі місцеві Лейкерс приймали Х'юстон Рокетс. У першій чверті на площадці солировал Кобі Брайянт, при цьому половину своїх очків він набрав з лінії штрафних.

Новий наставник гостей Рік Адельман використовував у стартовій п'ятірці на позиції Рафера Елстона, але той не виправдав очікувань, не набравши жодного  очка, при цьому зробив дві втрати, а Рокетс поступилися в першій чверті 16:25.

У другій чверті функції Елстона виконував уже Майк Джеймс, що дуже добре ввійшов у гру, набравши до великої перерви 11 очок.

При цьому в матчі не брав участь Стів Френсіс,  його ігрова форма не влаштувала Адельмана, про що той заявив заздалегідь.

Рокетс наздогнали Лейкерс, і після двох чвертей у матчі встановилася абсолютна рівність 43:43. Третю чверть гості почали з ривка 8:2, що міг би бути двічі соліднішим у випадку влучень Елстона через дугу. Рокетс нарощували перевагу - 66:54 до 34-ї хвилини.

Лейкерс намагалися організувати погоню, але катастрофічно низький відсоток влучень центрові команди з лінії штрафних (тільки 1 з 8 кидків досяг цілі) дозволив їм зменшити відставання лише до 8 очок перед початком заключної чверті.

У дебюті четвертої чверті захист Рокетс протягом  4 з половиною хвилин не давала набрати супернику очків із гри, а розрив знову виріс до 12 очок. Зусиллями Брайянта й Дерека Фішера господарі скоротили відставання до 4 очок за 5:18 до кінця матчу.

У напруженій кінцівці перехоплення у виконанні Фішера й Люка Уолтона дозволили Лейкерс набрати 9 очок поспіль і зрівняти рахунок - 92:92 за 14 секунд до фінальної сирени. Але у відповідь Шейн Беттьє за 2,5 секунди до кінця забив трьохочковий з передачі Трейсі МакГреді.

Беттьє не дав шансу хазяям перевести гру в овертайм трьохочковим, швидко сфолив на Брайянті, що змушений був навмисне мазати другий штрафний. На жаль для Лейкерс, часу для того, щоб реалізувати кидок після підбора в Брайянта не вистачило.

Голден Стейт Уорріорс - Юта Джаз - 96:117 (30:28, 21:34, 21:24, 24:31)

ГС: Девіс - 25 + 10 передач. Елліс - 17. Пьєтрус - 17

Ю: Бузер - 32 + 15 підборів. Вільямс - 24. Брюер - 18. Міллсап - 16. Кириленко - 9 + 10 підборів + 8 передач + 5 блокшотів.

Голден Стейт Уорріорс вдома грали з Ютою Джаз. Яскраве зверхрезультативне протистояння цих клубів у минулому сезоні в півфіналі Західної конференції надовго запам'яталося вболівальникам. Тоді Джазмени змогли здобути єдину перемогу на виїзді, що і стала визначальною в серії.

Перша чверть сьогоднішнього матчу пройшла в завзятій боротьбі - у Юти невдало в гру ввійшов центрфорвард Мехмет Окур - він зробив 3 фоли й 3 втрати за 6 хвилин, після чого був замінений. Зате добре себе виявив молодий Ронні Брюер, якому наставник Джаз Джеррі Слоан довірили стартову роль атакуючого захисника.

Карлос Бузер, Андрій Кириленко й Пол Міллсап забезпечили гостям перевагу під щитом, що дозволило Юті в другій чверті вирватися вперед на 11 очка. У хазяїв паркету проблеми з фолами мали центровий Андріс Бедриньш і розігруючий Байрон Девіс.

При цьому Уорріорс без особливих успіхів атакували через дугу (лише 25%) і вкрай невдало виконували штрафні, на відміну від опонентів. Кириленко легко нагороджував блоками тих, хто намагався прорватися під кільце. До кінця третьої чверті перевага гостей виросло до 14 очок, і підсумкова перемога залишилася за ними.

Українець Кирило Фесенко не потрапив навіть у заявку Юти.