NBA: Техаське дербі

Корреспондент.net, 6 листопада 2007, 12:06
0
11

У ніч на вівторок, 6 листопада, у Національній баскетбольній асоціації відбувся один матч - зустрічалися сусіди й принципові суперники - Даллас і Х'юстон.

Даллас - Х'юстон - 107:98 (24:29, 26:22, 27:24, 30:23)

Д: Террі - 31. Джош Ховард - 21 очко. Новіцкі - 19. Стекхаус - 16. Діоп - 10 + 13 підборів

Х: МакГреді - 35. Мен - 21 + 11 підборів

Історія протистояння Далласа й Х'юстона багата яскравими матчами. Рокетс не перемагали в Далласі аж із травня 2005 року, програвши на виїзді з тих пір 4 рази, при цьому мінімальний підсумковий розрив у рахунку становив 9 очок. З новим наставником і зміненим складом Х'юстон сподівався перервати цю неприємну серію й здобути четверту перемогу поспіль у нинішньому сезоні.

Наставник Далласа Евері Джонсон виставив стартову п'ятірку в наступному складі: Джейсон Террі, Хосе Бареа, Едді Джонс, Дірк Новіцкі й Десагана Діоп. Головний тренер Х'юстона Рік Адельман запропонував такий варіант стартового складу: Рафер Елстон, Шейн Беттье, Трейсі МакГреді, Чак Хейєс і Яо Мін.

У першій половині матчу команди по черзі виходили вперед, Даллас мав перевагу на підборах, але частіше втрачав м'яч. При цьому обоє суперника погано атакували через дугу. На велику перерву Х'юстон ішла, ведучи одне очко - 51:50.

У третій чверті першими вирізнилися гості, але потім Даллас організував ривок 9:0, що змусило Адельмана взяти таймаут за 9:45 до кінця чверті. Відразу після перерви трьохочковим уідзначився Олстон, а буквально через 1,5 хвилини Х'юстон знову вийшов уперед 62:61 після лейапа Хейєса.

Джонсон був змушений піти на заміни з метою зміцнити гру в обороні - замість Едді Джонса на площадці з'явився Трентон Хасселл. Адельман замінив у свою чергу втомленого Міна на Луїса Сколу. Беттьє й Хасселл обмінялися трьохочковими, встановивши рахунок 66:66 за 4:35 до кінця чверті.

Через 10 секунд після цього відбулося тривожна для Далласа подія - 4-й фол одержав Новіцкі, причому заробив він його на МакГрейді. Не пройшло й хвилини, як 4-й фол одержав ще один лідер Маверікс Джош Ховард. На площадку в бій з кинуті Джуван Ховард, Дьоп і Хосе Бареа.

У відповідь наставник Х'юстона повернув на майданчик Мінай замінив Елстона на Майка Джеймса. Із третьої спроби забив через дугу МакГреді, після чого Джонсон взяв таймаут для Далласа. У кінці чверті господарі вийшли вперед 77:75 після влучення Террі.

Террі ж і відкрив заключну чверть своїм трьох очковим влученням. Мін підібрав м'яч у нападі після промаху Джеймса й скоротив розрив, а незабаром Лютер Хед відзначився точним влученням - 80:79 на користь Далласа. Джонсон випустив на площадку Новіцкі - той замінив Бареа, Адельман відразу  відреагував таймаутом.

Новіцкі явно збив приціл, промазавши свої наступні два кидки, але за допомогою Террі Далласу вдалося закріпити невелику перевагу - 84:81. Але за 8 із зайвим хвилин до фінальної сирени свій п'ятий фол одержав Новіцкі, і знову шанс вирізнитися надався Бареа.

За 6:50 до кінця чверті Джеймс зрівняв рахунок - 85:85. Варто відзначити, що до 43-ї хвилини лідерство в матчі мінялося вже 50 разів. Джеррі Стекхауз, що відзначав у день матчу свій день народження, підніс своїм уболівальникам подарунок, спершу забивши трьохочковий, а потім, віддавши пас на Діопа, що вколотив данк - 98:92 за 3:30 до кінця.

А ще через 30 секунд Новіцкі, який повернувся на майданчик трьохочковим влученням практично зняв питання про переможця матчу. Х'юстон запекло намагався врятуватися, але в кінці матчу трьохочкові МакГреді й Елстон мети не досягли - Рокетс зазали першої поразки в сезоні - 107:98.