NBA: Фаворити биті

Корреспондент.net, 14 листопада 2007, 12:47
0
4

У ніч на середу, 14 листопада, у Національній Баскетбольній Асоціації відбулося 8 матчів. Головною несподіванкою тура стали сенсаційні поразки Х'юстона в гостях від Мемфіса й Детройта на виїзді з Портлендом.

Мемфіс - Х'юстон - 105:99 (25:28, 24:25, 31:26, 25:20)

М: Газоль - 26. Мілічич - 20. Міллер - 17. Гей - 15

Х: МакГреді - 41. Яо - 22. Джеймс - 10

Дві сенсації вечора принесли аутсайдери Західної конференції. Спершу Мемфіс обіграв Х'юстон, якому не допомогла й натхненна гра Трейсі МакГреді. Перевага Грізліс склалася з величезної кількості пробитих штрафних кидків - третину своїх очків господарі поля набрали з лінії штрафних, а суперник звідти ж у два рази менше.

У прикінцевій чверті Мемфіс зробив ривок 8:2, але МакГреді зрівняв рахунок 97:97. В останні дві хвилини матчу баскетболісти Грізліс оформили свою перемогу з лінії штрафних. Другий сюрприз дня принесла гра Портленда.

Портленд - Детройт - 102:94 (22:27, 28:26, 24:21, 28:20)

П: Олдрідж - 22 + 10 підборів. Рій, Джек - по 20. Аутло - 13

Д: Прінс - 20. Біллапс - 19. Воллес - 15. Гемілтон - 14

У матчі проти Детройта ореґонці поступилися в першій половині, але потім змогли зібратися, одержати відчутну перевагу на підборах (50 проти 40) і зробити завершення матчу напруженим. За 3:29 до кінця триочковий Брендона Роя забезпечив Трейл Блейзерс розрив в 7 очків - 94:87. Через хвилину Чонсі Біллапс скоротив відставання гостей до 4 очків, але саме його промахи вкінці не дозволили Детройту домогтися більшого.

Індіана - Бостон - 86:101 (24:26, 19:26, 22:24, 21:25)

І: Гренджер - 24 очки. Тінслей - 16+8 передач. О"Ніл - 10+9 підборів

Б: Пірс - 31+11 підборів. Гарнетт - 18+11 підборів. Аллен - 17

Бостон гостював в Индіанаполісі, де місцеві Пейсерс сподівалися перервати переможну серію свого суперника. У першій чверті господарі поля навіть вели певний час 6 очків - це було результатом раптово збитого прицілу великої трійці Бостона - Кевіна Гарнетта, Рея Аллена й Пола Пірса. Але гостей рятувала лавка - 5 очків набрав Едді Хаус, який перемінив уже на 4-й хвилині зустрічі основного гравця Реджона Рондо, через дугу втрапив у кільце Брайан Скалабріні, який повернувся в команду, боровся під щитами екс-гравець Індіани Скот Поллард.

Їхніми зусиллями Селтікс відіграли відставання й вийшли вперед, маючи до великої перерви перевагу в 9 очків. При цьому вкінці першої половини нарешті в повну силу заграв Пірс, зупинити якого баскетболісти Пейсерс змогли лише з допомогою фолів. У третій чверті вагоме слово сказав і Рей Аллен - він набрав 15 з 24 очків своєї команди, дозволивши збільшити різницю до 11 очків.

У прикінцевій чверті господарі змогли скоротити розрив до 7 очків, але Гарнетт поклав кінець всім надіям Індіани на порятунок. Варто відзначити, що Селтікс реалізували 33 штрафних за матч проти 20 в суперника, і фактично ця різниця й стала запорукою підсумкового відриву гостей від переслідувачів.

Фінікс - Нью-Йорк - 113:102 (34:29, 29:22, 24:21, 26:30)

Ф: Стадемайр - 26 + 12 підборів. Меріон, Барбоза - по 23. Хілл - 21

Н: Кроуфорд - 21. Джонс - 19. Робінсон - 18. Каррі - 17

Нью-Йорк напередодні виїзного матчу з Фініксом розлучився зі Стефаном Марбері, що залишив клуб ще вранці (за місцевим часом), вирушивши додому в Нью-Йорк. У його відсутність роль стартового гравця було довірено молодому Марді Коллінзу, але той на початку матчу травмував ногу, тому функції плеймейкера дісталися Нейту Робінсону.

До кадрових проблем гостей також можна зарахувати відсутність Зака Рендольфа через похорон його бабусі й травму снайпера Квентіна Річардсона, що раніше грав за Санс. У Фінікса ж через травму пропускав матч  захисник-нападник Раджа Белл. Втрати Нью-Йорка виявилися вагомішими, баскетболісти Санс упевнено лідирували впродовж матчу, маючи в запасі вже 17 очків в другій чверті та цілих 21 – у четвертій. При цьому плеймейкер господарів Стів Неш провів не найкращий  матч, набравши лише 5 очків.

Сан-антоніо  - Лейкерс - 107:92 (21:15, 33:23, 25:24, 28:30)

С: Паркер - 26. Бовен - 23. Жинобілі - 17. Боннер - 15

Л: Брайант - 18. Фармар - 16. Одом - 12

Брюс Бовен стримав кращого снайпера Ліги Кобе Брайанта у двобої між Сан-Антоніо й Лос-Анджелес Лейкерс. Господарі впевнено контролювали хід двобою, до великої перерви вели 54:38, у той час як суперник промахувався через дугу.

Брайант зміг перевалити через оцінку в 10 набраних очків лише в прикінцевій чверті, при цьому його опікун Бовен набрав у підсумку на 5 очків більше, реалізувавши рекордні для себе 6 з 6 триочкових кидків. Невдало провів гру потужний форвард Сперс Тім Данкан - лише 2 з 13 влучень із гри й 5 очків у підсумку. Але Сан-Антоніо й не потрібні були чиїсь особисті досягнення - підопічні Грегга Поповича домоглися великої перемоги завдяки налагодженій командній грі.

Орландо - Сіетл - 103:76 (28:14, 21:22, 36:20, 18:20)

О: Льюїс - 22. Туркоглу - 18. Боганс - 16

С: Коллінсон - 15. Грін - 12. Дурант – 10

Даллас - Філадельфія - 99:84 (21:22, 22:28, 33:18, 23:16)

Д: Террі - 25. Новіцькі - 21 + 12 підборів. Джош Говард - 18

Ф: Далемберт - 19. Грін - 16. Ігодала - 15 + 12 підборів

У матчах, що залишилися, Даллас і Орландо на рідних майданчиках розбили на голову Філадельфію й Сіетл відповідно.

Шарлотт - Майамі - 91:76 (17:12, 23:23, 31:12, 20:29)

Ш: Воллес - 19. Річардсон - 18+8 підборів. Окафор - 13+10 підборів

М: О"Ніл - 17. Хаслем - 10. Кук - 9

Баскетболісти Шарлотт стримали напад Майамі на оцінці в 76 очків, дозволивши суперникові забити лише 39% кидків із гри. Хіт, зазнавши 6-ї поразки в сезоні, виявилися на дні турнірної таблиці на Сході.