Корреспондент.net, 7 грудня 2007, 14:40
0
5
Даллас знову програв...

Минулою ночі в NBA Даллас програв уже ввосьме в сезоні, поступившись Денверу в себе вдома . Кидок Джо Джонсона разом під фінальну сирену приніс Атланті перемогу над Міннесотою, а Портленд упорався з колись грізними Майамі.

Даллас - Денвер - 109:122 (32:39, 24:25, 36:34, 17:24)

Д: Новіцькі - 32 + 12 підборів. Стекхаус - 23. Джош Говард - 20. Харріс - 12

Д: Айверсон - 35 + 12 передач + 6 перехоплень. Клейза - 23 (з лавки) + 4 підбори, К.Ентоні - 23 + 6 підборів, Мартін - 18+7 підборів, Нахера - 5+7 підборів, Кембі - 8+14 підборів + 5 блок- шотів

Даллас у кризі? Команда, яка випереджала всіх минулого регулярного сезону, яка мала лише 15 поразок на марафонській дистанції NBA, у нинішньому сезоні трохи більш, ніж за місяць, встигла вже 8 разів програти й дивом врятувати гру в кількох безнадійних матчах. Маверікс, які в минулому сезоні були на 5-му місці в NBA за ефективністю в захисті, у цьому сезоні впали на 19-е.

При цьому, склад з минулого року залишився без змін, були підписані контракти з досвідченими ветеранами, травми обходять лідерів клубу стороною, а на тренерському містку як і раніше Евері Джонсон. Однією з головних причин невдалого виступу техасців видається проблема з розігрувачем: Девін Харріс поганенько грає в цьому сезоні.

Джонсон відмовився привселюдно коментувати гру свого молодого розігрувача й лише після програшу Сан-Антоніо заявив, що команда в нападі одержує реальну допомогу тільки від Джейсона Террі, який за вдачею є більше захисником-нападником. А Харрісу тренер порадив виправлятися.

Аллен Айверсон (AFP/GettyImages/Glenn James (sports.yahoo.com)) Домашній матч із Денвером був дуже важливий для Харріса особисто, бо йому протистояв один із найкращих гравців Ліги - Аллен Айверсон, який набрав напередодні 51 очко.

Харріс у черговий раз підвів свою команду, швидко діставши два фоли. Надалі  впродовж матчу він лише сумно спостерігав, як штампує свої очки й передачі Айверсон. Сам Девін реалізував лише 5 з 14 кидків із гри, зробив 4 передачі й одержав стільки ж фолів. Даллас знову пропустив більше 30 очок за чверть - це відбулося спершу в першій, а потім і в третій чверті.

Засмучений грою своїх партнерів, Дірк Новіцькі з серцем жбурнув м'яч у суддівський столик, за що одержав технічний фол. До лідера Маверікс претензій бути просто не могло - він набрав 32 очки, повторивши найкращий результат нинішнього сезону, зробив 12 підборів і 5 передач при 50% точності влучень із гри.

Денвер упевнено випереджав суперників протягом матчу, а в останній чверті продемонстрував надійний захист, обмеживши напад Далласа лише 17 очками. Цим Наґґетс довели, що не даремно лідирують у Лізі за кількістю перехоплень і блок-шотів у грі. Гості зробили 13 перехоплень проти 3 у суперника, Містер замок Маркус Кембі поставив 5 блок-шотів, а в цілому господарі змогли реалізувати лише 41% кидків із гри проти 51% у Денвера.

Атланта - Міннесота - 90:89 (29:15, 24:25, 8:27, 29:22)

А: Джош Сміт - 28 + 7 підборів + 7 блок-шотів, Джо Джонсон - 21 + 9 підборів + 4 передачі + 2 перехоплення, М.Вільямс - 20 + 4 підбори, Хорфорд - 8 + 15 підборів

М: К.Сміт - 20 (з лавки) + 9 підборів, Яріч - 18 (з лавки) + 8 підборів + 9 передач + 3 перехоплення, Джефферсон - 17 + 8 підборів, Маккантс - 11, Кору Брюер - 6 + 18 підборів + 5 передач

Атланта вирвала вдома перемогу в Міннесоти завдяки Джо Джонсонові, який показав свою точність у вирішальний момент. За 2,2 секунди до кінця матчу розігрувач гостей Марко Яріч, який нещодавно повернувся в команду після травми ноги, лей-апом вивів Тімбервулвз уперед 89:88. Але після таймаута господарів Джонсон забив далекий двоочковий через руки Майкла Доляка у супроводі фінальної сирени.

Хоукс примудрився розгубити двозначну перевагу, яку команда мала після першої половини матчу у третій чверті. Лише 8 очок змогла набрати Атланта, дозволивши суперникові перед четвертою чвертю вести з різницею в 6 очок. За хвилину до кінця зустрічі рахунок зрівнявся, а потім лідерство п'ять разів переходило з рук у руки, але в кінцевому підсумку доля виявилася прихильнішою до господарів.

Портленд - Майамі - 112:106 (30:25, 26:17, 21:31, 35:33)

П: Рій - 25 + 5 підборів + 6 передач, Аутло - 20 + 7 підборів (з лавки),Дуайн Вейд і Брендон Рой (Photo by Jonathan Ferrey/Getty Images (sports.yahoo.com)) Олдрідж - 14 + 10 підборів. Джонс - 14. Блейк - 12 + 4 підбори + 5 передач

М: Вейд - 21 + 10 підборів + 9 передач. Кук - 20 (з лавки). Девіс - 18+5 підборів (з лавки), Хаслем - 15 + 5 підборів, Вільямс - 10 + 9 передач, О"Ніл - 8 + 10 підборів

День завершувався матчем між Портлендом і Майамі. Ветерани Хіт були виснажені невдалими тривалими виїзними турне й поступилися в першій половині з різницею в 14 очок. У третій чверті зусиллями запасного Дехуана Кука й Рікі Девіса, що припинив свої марні спроби через дугу,  Майамі вдалося наблизитися до суперника на відстань в 4 очки.

За 11:21 до кінця матчу після триочкового влучення Кука розрив між командами скоротився до двох очок, але потім свій п'ятий фол одержав Шакіл О"Ніл, і Пет Райлі був змушений замінити свого центрового на Алонзо Морнінґа. Дуейн Вейд набрав 4 очки поспіль, змусивши наставника господарів взяти тайм-аут за 6 хвилин до кінця.

Невелика перерва пішла Портленду на користь - на майданчик після цього повернувся лідер команди за очками і підборами Ламаркус Олдрідж, який разом зі Стівом Блейком організував міні-ривок 5:0. За  час, що залишився, незважаючи на серію тайм-аутів, Майамі не змогло зупинити господарів, які саме ввійшли у смак, і поступилося вже в четвертому матчі поспіль. А попереду для чемпіонів 2006 року ще три виїзних матчі підряд.