Корреспондент.net, 12 грудня 2007, 15:23
Карлос Бузер і Дерон Вільямз: хто винен і що робити?

Головною подією минулої ночі в Національній баскетбольній асоціації стало довгоочікуване повернення Леброна Джеймса.

Клівленд - Індіана - 118:105 (37:16, 28:33, 32:25, 21:31)

К: Х'юз - 36. Ілґаускас - 17. Джеймс - 17. Павловіч - 12

І: Данліві - 23. О"Ніл - 18. Мерфі - 14 + 12 підборів. Вільямз - 12. Ґрейнджер - 11. Тінслі - 10

Леброн Джеймс повернувся до складу Клівленда, і його команда перервала затяжну серію поразок домашньою перемогою над Індіаною.

Джеймс не вийшов у стартовому складі, а з'явився на майданчику за 5:59 до кінця першої чверті одночасно з Андерсоном Варежао, який тривалий час страйкував через контракт. Тим самим Джеймс пом'якшив реакцію публіки на вихід проблемного бразильця, що не так давно заявляв про своє небажання грати за Кавальєрс.

Ривком 14:0 у третій чверті господарі зняли всі питання про переможця цього матчу, при цьому Клівленд реалізував цілих 55% кидків із гри й виграв підбір (44 проти 37). Господарі грали без розігрувача Деніела Гібсона, якому напередодні видалили зуб мудрості, але його відсутність істотно не позначилася на грі команди.

Атланта - Торонто - 88:100 (21:19, 22:35, 25:15, 20:31)  Ел Хорфорд і Джош Сміт проти Джамаріо Муна (Photo by Scott Cunningham/NBAE via Getty Images (sports.yahoo.com))

А: Д.Джонсон - 23. М.Вільямз - 23. Чілдресс - 13. Хорфорд - 10 + 10 підборів

Т: Форд - 26. Бош - 20 + 13 підборів. Кальдерон - 15. Паркер - 12

Матч між Атлантою і Торонто закінчився трагічно для розігрувача канадців Ті Джей Форда. За 1:32 до фінальної сирени Форд перехопив м'яча й кинувся у швидкий прорив до кільця суперника, де одержав удар у голову від Ела Хорфорда, який намагався  його заблокувати. Форд упав на паркет і пролежав нерухомо зі сльозами на очах кілька хвилин, після чого медичний персонал зафіксував йому шию і транспортував до лікарні на ношах.

Хорфорд був вилучений з майданчика за грубий фол, але при цьому заявив, що діяв ненавмисно, піддавшись на облудний рух Форда. За станом на сьогодні Форд перебуває в місцевій лікарні, на щастя, він не паралізований і відчуває свої кінцівки.

У першій же половині матчу Репторс втратили через травму зап'ястка Джейсона Капоно. До того ж, незначну травму гомілки впродовж гри одержав Джамаріо Мун, а Хосе Кальдерон ушкодив палець. Радісною новиною для Торонто можна було вважати хіба що повернення в команду Андреа Барньяні, який, щоправда, не зміг набрати жодного  очка за 12 хвилин на майданчику. Гості перемогли завдяки ривку 13:3 у дебюті останньої чверті й змогли стримати напад Хоукс на оцінці в 39% із гри.

Вашинґтон - Міннесота - 102:88 (26:26, 30:20, 27:23, 19:19)

В: Джеймісон - 22 + 13 підборів. Батлер - 20 + 10 підборів. Мейсон - 17. Стівенсон - 14. Деніелз - 12. Хейвуд - 11 + 14 підборів

М: Сміт - 36. Джефферсон - 14. Телфейр - 11 + 10 передач

Міннесота не спромоглася на другу сенсацію поспіль - після перемоги над Фініксом Вовкам не вдалося здолати Вашинґтон на виїзді. Візардз зробили ривок 10:0 на початку другої половини матчу, довівши свою перевагу до 20 очок, а в останній чверті, коли суперник скоротив розрив до 6 очок, нахрапом збільшили відрив до 7:0.

Господарі домінували під щитом (57 проти 35 підборів) і обмежили гостей 4 влученнями через дугу з 15 спроб. Єдиною радісною новиною для Міннесоти стало особисте досягнення форварда Крейґа Сміта, що набрав 36 очок - найкращий показник за всю кар'єру.

Нью-Джерсі - Кліпперс - 82:91 (21:23, 25:23, 17:21, 19:24)

Н: Джефферсон - 21. Картер - 16. Аллен - 14. Кідд - 11 + 10 підборів + 11 передач

К: Каман - 18 + 14 підборів. Томас - 18. Меґетті - 13 + 10 підборів. Діко - 11

Нью-Джерсі знову програло вдома під улюлюкання наполовину заповнених трибун. Лос-Анджелес Кліпперс, що виступали без травмованого ветерана-розігрувача Сема Касселла й  форварда Квінтона Росса, якого вони втратили в третій чверті через ушкодження попереку, змогли відіграти п'ятиочкове відставання в третій чверті ривком 14:3 і втримати суперника в останній чверті на відстані в 5 очок.

Найкращим у складі Нетс знову був Джейсон Кідд, який оформив черговий тріпл-дабл (94-й у кар'єрі). Господарі змогли реалізувати лише 32% кидків із гри при сумних 2 трихочкових з 14. Кріс Каман зробив вирішальний внесок в успіх Кліпперс під кільцем, зробивши 14 підборів.

Мемфіс - Детройт - 103:113 (22:37, 26:24, 26:29, 29:23)

М: Гей - 20. Газоль - 18. Лоурі - 18. Воррік - 17. Мілічіч - 12

Д: Біллапс - 18 + 14 передач. Гемілтон - 27. Прінс - 19. Максьєлл - 15

Детройт на виїзді не мав проблем з Мемфісом, впевнено лідируючи  з двозначною перевагою під час зустрічі.

Чікаґо - Сіетл - 123:96 (31:27, 36:22, 30:24, 26:23)

Ч: Гордон - 27. Денґ - 20. Сміт - 19. Хайнріх - 15

С: Дюрант - 16. Щерб'як - 12. Желабаль - 12

Чікаґо взяло над Сіетлом гору, реалізувавши 54% кидків із гри, що для найгіршої в нападі команди стало вочевидь видатним показником.

Юта - Портленд - 89:97 (27:29, 19:26, 20:23, 23:19)

Ю: Бузер - 29 + 13 підборів. Міллсеп - 14. Вільямз - 11

П: Вебстер - 25. Рій - 16. Джек - 16. Аутло - 11. Фрай - 10

Юта вкрай посередньо зіграла в нападі проти Портленда, який втратив через травму ноги свого основного великого й найрезультативного за сумісництвом гравця Ламаркуса Олдріджа. Лише 38% кидків із гри й 26% через дугу - такі більш ніж скромні показники господарів майданчика. При цьому так, як треба, не зіграв і захист, дозволивши суперникові набрати безліч легких очків.

Андрій Кириленко відзначився 3 очками, 4 підборами й 3 блок- шотами за 25 хвилин на майданчику.

Ґолден Стейт - Сан-Антоніо - 96:84 (23:25, 30:12, 26:27, 17:20)

Ґ: Джексон - 20. Девіс - 18. Азубуйке - 16. Барнз - 16. Бієдріньш - 14Ману Джинобілі (Photo by Rocky Widner/NBAE via Getty Images (sports.yahoo.com))

С: Боннер - 25 + 17 підборів. Джинобілі - 13. Паркер - 11

Сан-Антоніо в гостях провалило другу чверть у двобої з Ґолден Стейтом і поступилося перемогою. Численні ветерани Сперз не змогли витримати високий темп гри, заданий Ворріорз.