Кубок УЛЕБ: БК Київ отримав важливу перемогу в Ризі

19 грудня 2007, 23:16
0
4

БК Київ виграв виїзний поєдинок сьомого туру групового етапу Кубка УЛЕБ. Супротивником був латвійський клуб АСК Рига.

Враховуючи перевагу в передній лінії, наставник вовків вирішив розпочати поєдинок високою п'ятіркою. Природно, кияни будували свій напад з акцентом на трьохсекундну зону. Проте досить мобільний захист рижан дозволив двічі перехопити передачі під кільце, після чого прослідували два швидких прориви - 6:1 на користь господарів, і Томо Махорич бере тайм-аут.

Як і припускав напередодні поєдинку Махорич, АСК Рига застосувала дуже жорсткий захист, часто  - на межі фолу. Протягом чотирьох з половиною хвилин вовки жодного разу не забили з гри – 1:9. У критичній ситуації з кращого боку проявив себе Пухнув Джетер: два поспіль триочкових і результативна передача на Джошуа Девіса – 9:12 і відставання киян скорочується до трьох очок.

Здавалося б, гра вирівнялася, але гості програють свій щит, тим самим дозволяючи латишам атакувати другим темпом. Під завісу чверті дальнім попаданням відрізняється Фейсон – 15:19 після першої десятихвилинки, і все ті ж мінус чотири для українців.

Другий ігровий відрізок почався досить сумбурно. За чотири хвилини суперники на двох набирають лише три очки. Наставник АСК Рига дуже часто апелює до арбітрів, за що отримує технічне зауваження. Точні штрафні Джетера скорочують відставання його клубу до все тих же трьох очок – 18:21.

Перебудувавши напад, кияни почали більше атакувати з периметра. Проте нарівні з тим, вовки раз у раз провалювалися в захисті, дозволяючи суперникам після проходів віддавати передачу під щит. Таким чином, рижанам вдавалося зберігати статус лідерів – 25:22.

Відмінний відрізок видав Маркус Фейсон. Спочатку американець віддав результативну передачу на Маркоїшвілі, а після примусив порушити на собі правила. Після точно виконаних штрафних кияни підбираються до суперника на мінімальну відстань – 28:29. Через хвилину Маркус вирізняється черговим триочковим – 31:31!

Українці повністю провалили завершальну хвилину першої половини: дві втрати, після однієї з яких кияни намагаються за рахунок фолу зірвати швидкий прорив суперника. Суддя вбачає в цьому неспортивний фол. У результаті, в роздягальню вовки йдуть з дефіцитом в сім очок – 31:38.

Мабуть, в роздягальні Махорич знайшов для своїх підопічних потрібні слова: кияни оформляють ривок 9:2 (двічі відрізняється Дроздов, потім здалека потрапляє Маркоїшвілі). Після перерви українці нарешті починають демонструвати властивий їм злагоджений захист. Після того, як Джетер точно завершує прохід (причому,  заробляючи два з фолом) гості виходять в лідери -  43:42.

Цікаве рішення ухвалює арбітр: після того, як Фейсон, виконуючи кидок при щільній опіці, падає, він нагороджує Маркуса технічним! Але кияни демонструють просто божевільну самовіддачу: у боротьбі за м'яч Пух стелеться  на підлогу, той же пірует виконує Фейсон і таки заволодіває круглим. Швидкий прорив і два очки – 48:44 на користь гостей. Рамунас Бутаутас вимушений узяти тайм-аут.

Протягом завершальних 20 секунд чверті Сандіс Бушкевіц забиває два неймовірні кидки, повертаючи лідерство Ризі - 53:51. Попереду завершальна десятихвилинка . Четвертий період почався з триочкового у виконанні нестримного Джетера. Далі був справжній конкурс далекобійників - із-за дуги вирізнився  Яхович, Графс і двічі Фейсон – 63:61 за киянами!

На табло залишається 5.42 до закінчення основного часу. Латиші часто програють позицію в захисті, гравцям доводиться фолити. З лінії гості доводять свою перевагу до 5 пунктів – 68:63.

Зусиллями Графса (два з фолом і підбір під своїм щитом, після якого слідує швидкий прорив) команда Бутаутаса знов повертає собі лідерство – 69:68 за 2.56 до кінця. Дуже складний прохід реалізує Дроздов.  Стек примушує зробити пробіжку Графса, у відповідь – триочковий від Дроздова – 73:69. Прохід Джетера зупиняють ціною фолу. До кінця 56 секунд. АСК Рига бере тайм-аут.

Пух двічі точний – 75:69. Джетер примушує Мілліджа віддати передачу в аут, а потім знов на Пуху фолять, і знов обидва штрафних реалізовані точно – 77:69.  Стек реалізує прорив, Пух чергове перехоплення і результативний прохід – 82:71. Перемога БК Київ.

АСК Рига - БК Київ - 72:81 (19:15; 19:16; 15:20; 19:30)