NHL: Помста Детройта

27 грудня 2007, 13:33
0
4

У ніч з середи на четвер 27 грудня у Національній Хокейній Лізі відбулося дев'ять матчів регулярного чемпіонату. Детройт продовжує трощити суперників одного за одним.

Цього разу  під гарячу руку детройтській машині потрапив найнезручніший суперник у нинішньому сезоні - Сент Луїз Блюз.

Місце у воротах Детройта в матчі з Блюзменами зайняв Кріс Озґуд. 35-річний голкіпер відбив всі 20 шайб, зробивши 45-й шатаут у кар'єрі.

Не останню роль у цьому досягненні зіграв захист Червоних Крил, який наглухо перекрив підступи до володінь Осґуда. У другому періоді гості більше хвилини грали втрьох проти п'яти, але за цей час Блюзмени лише один раз зуміли потурбувати воротаря Детройта.

На той час, якщо не все, то багато що, уже було вирішено - Червоні Крила вели з рахунком 4:0. Атакою команди керував Павло Дацюк, який записав собі в актив три голові передачі. Першу росіянин виписав Нікласу Лідстрему, який забив гол.

Початок Лідстрема підтримали Іржі Гудлер, який показав себе в середині першого періоду, і Валттері Філппула, який у другій 20-хвилинці зробив дубль за 2 хвилини і 6 секунд. Перший гол фінові допоміг забити Дацюк. На рахунку росіянина в цьому сезоні вже 29 результативних передач, тоді як у лідерів за цим показником Сідні Кросбі й Джейсона Спецца - 32.

Після другої шайби Філппули у воротах господарів відбулася рокіровка - Менні Легасі поступився місцем Ханну Тойвонену. Колишній голкіпер Детройта з 16-ти кидків, що випали на його долю в цій грі, упорався з 12-ма, а от фін діяв успішніше, з 11-ти пострілів відбивши 10. Нерозв'язне завдання перед Тойвоненом поставив Брайан Рафалськи, якому допомагав той-таки Дацюк.

Ред Вінґз вочевидь одержали упевнену перемогу - 5:0. При цьому в їхньому складі знову не було шведів Генріка Зеттерберґа й Томаса Голмстрема - обидва вибули через травми.

Сент-Луїс - Детройт - 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Голи: Лідстрем (Дацюк), 2:26 (0:1). Гудлер (Семуельссон, Рафалськи), 7:27 (0:2). Філппула (Дацюк, Рафалськи), 25:31 (0:3 - бол.). Філппула (Гудлер, Семуельссон), 27:37 (0:4). Рафалськи (Лідстрем, Дацюк), 49:11 (0:5 - бол.).

Даллас - Міннесота - 8:3 (3:2, 1:1, 4:0)

Голи: Гаґман (Модано, Нісканен), 1:33 (1:0). Ворос (П.-М. Бушар, Бернз), 4:50 (1:1). Рібейро (Морроу, Мієттінен), 6:20 (2:1). Демітра (Ворос), 6:57 (2:2). Гелперн (Отт), 9:33 (3:2 - мен.). Барнз (Дж. Лундквіст, Ґроссман), 23:50 (4:2). Демітра (П.-М. Бушар), 28:13 (4:3). Морроу (Гелперн, Рібейро), 48:12 (5:3). Модано (Отт), 48:26 (6:3). Морроу (Мієттінен, Рібейро), 55:28 (7:3 - бол.). Л. Ерікссон (Робіда, Ю. Йокінен), 56:17 (8:3 - бол.).

Лос-Анджелес - Сан-Хосе - 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) Джейсон ля Барбера захищає ворота від Бреда Стюарта (Photo by Stephen Dunn/Getty Images (sports.yahoo.com))

Голи: Міхалек (Озоліньш, Марло), 09:02 (0:1). Павелськи (Гок), 12:17 (0:2). Блейк (Фролов, Неґі), 26:18 (1:2 - бол.). Міхалек (Торнтон, Ерхофф), 43:24 (1:3). Вісновськи (Копітар), 59:32 (2:3 - бол.).

Коламбус - Атланта - 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Голи: Фрітше (Хейнсі, П. Леклер), 7:39 (1:0 - бол.). Болл (Ґленкросс, Фьодоров), 23:04 (2:0).

Чікаґо - Нешвілл - 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Голи: Шарп (Тоуес, Д. Кейт), 11:27 (1:0 - мен.). Тоуес (Шарп, Кейн), 15:38 (2:0). Радулов (Бонк, Хамхіус), 42:05 (2:1). Ланґ (Байфульєн, Баркер), 48:55 (3:1). Жидліцьки (Легуанд, Фідлер), 53:10 (3:2). Ланґ (Т. Рууту, Контіола), 54:42 (4:2). Кейн, 58:45 (5:2 - п.в.).

Баффало - Оттава - 3:6 (0:0, 1:4, 2:2)

Голи: Верметт (Келлі), 21:42 (0:1). Хехт (Помінвілль, Конноллі), 23:12 (1:1). Редден (Гітлі, Спецца), 28:02 (1:2 - бол.). Редден (Спецца, Альфредссон), 28:02 (1:3). М. Фішер (Ніл, Мезарош), 38:09 (1:4). Альфредссон (Редден, Гітлі), 40:26 (1:5). Б. Кемпбелл (Конноллі, Шпачек), 44:09 (2:5 - бол.). Мейр (Пай, Рой), 52:23 (3:5). Гітлі (Спецца), 59:59 (3:6 - п.в.).

Рейнджерз - Кароліна - 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Голи: Яґр (М. Стаал, Гомес), 22:28 (1:0). С. Вокер (Метт Каллен, Коммодор), 24:38 (1:1 - мен.). Е. Стаал (Зайденберґ, Рей Вітні), 36:19 (1:2 - бол.). Друріенахен, Джирарді), 41:38 (2:2 - бол.). Джирарді (Друрі, Шенахен), 47:06 (3:2). Яґр (Гомес), 49:55 (4:2).

Айлендерз - Торонто - 4:3 ОТ (3:2, 0:0, 0:1, 1:0) Брендан Віт і Алєксєй Понікаровський (Photo by Bruce Bennett/Getty Images (sports.yahoo.com))

Голи: Стін (Стейджан, Девро), 6:13 (0:1). Гілберт (Камполі, Берар), 7:02 (1:1). М. Белл (Такер, І. Вайт), 13:02 (1:2). Комрі (Парк, Діпєтро), 16:20 (2:2). Герін (Комрі, Парк), 19:12 (3:2). Стін (Гілл), 41:15 (3:3 - мен.). Комрі (Парк), 64:50 (4:3).

Вашинґтон - Тампа-Бей - 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Голи: Лекавальє (Проспал, Сан-Луї), 5:43 (0:1). Стекел (Лейнґ, Бредлі), 16:11 (1:1). Лекавальє (Проспал, О'Браєн), 29:49 (1:2). Потьє (Овечкін, Стекел), 37:42 (2:2). Бредлі (Стекел, Майк Ґрін), 57:07 (3:2).

Брюс Бодро, який виконував обов'язки головного тренера Вашинґтон Кепітелз, зайняв цю посаду на постійній основі. Цю подію столична команда гідно відзначила, показавши хокей чудового рівня й перегравши на своєму льоду Тампа Бей Лайтнінґ. Утім, флоридська команда - найгірша в NHL за результатами гостьових зустрічей.

Упродовж матчу господарі двічі поступалися в рахунку, і обидва рази - після точних пострілів Венсана Лекавальє. На гол франкоканадця, забитий у першому періоді, відповів Дейв Стекел, а в другій третині матчу паритет відновив Брайан Потьє. Вирішальну ж шайбу за три хвилини до кінця матчу забив Метт Бредлі.