Визначився переможець одеського Кубка світу зі швидких шахів

8 січня 2008, 12:32
0
3

Переможцем другого Кубка світу зі швидких шахів став азербайджанський гросмейстер Теймур Раджабов.

У фінальному матчі турніру, який проходив у Одесі, Раджабов (№12 у світовому рейтингу) виграв у російського гросмейстера Олександра Грищука із загальним рахунком 2,5:1,5 і став переможцем Кубка світу зі швидких шахів Асоціації шахових професіоналів.

Напружена боротьба рівних суперників привела до нічиєї в першій і другій партіях. А третю (перший «бліц») виграв Раджабов, який грав «білими». У четвертій партії він почав форсувати розмін фігурами, але опинився під потужним тиском атак Грищука - лише майстерність дозволила йому добитися нічиєї в партії та перемоги в матчі й у турнірі. Після закінчення партії на шахівниці залишилися тільки королі.

В останній ігровий день турніру відбулися півфінальні матчі, в яких зустрілися росіянин Грищук і українець Сергій Карякін. Для виявлення переможця були потрібні всі п`ять партій, уключаючи дві бліц-партії та завершальний Армагеддон. У результаті переміг досвідченіший Грищук - 3:2. Поєдинки між росіянином Дмитром Яковенком і Раджабовим завершилися з рахунком 2.0.

Призовий фонд одеського турніру склав 136 тис. доларів США, з яких 40 тис. отримав переможець. Перший Кубок світу зі швидких шахів Асоціації шахових професіоналів проводився в Одесі на початку 2007 року.

Турнір у чотири кола за нокаут-системою означає, що гравці зустрічаються в 1/8, 1/4 фіналу, у півфіналі та фіналі. Той, хто програв, вибуває з гри. Кожне коло складається з двох партій по 20 хвилин з додаванням 5 секунд після кожного ходу. Якщо після цих турів результат залишається нічийним, шахісти грають тай-брейки – ще дві партії по 5 хвилин, якщо ж і після бліцу рахунок рівний, залишається надія на останню вирішальну партію — так називаний Армагеддон. У результаті переможець проходить до наступного кола.