NBA: Фіаско Лейкерз

18 січня 2008, 13:11
0
6

Минулої вночі в NBA Юта була роздавлена переможною ходою Денвера, Клівленд взяв реванш за поразку у Фіналі 2007 року, а Фінікс збив Лос-Анджелес Лейкерз із їхнього п'єдесталу на Заході.

Фінікс - Лейкерз - 106:98 (27:24, 29:19, 23:18, 27:37)

Ф: Барбоса (31 хвилина, вийшов з запасу) - 22 (8 з 12 із гри) + 5 передач + 2 перехоплення. Меріон - 20 (8 з 14 із гри) + 16 підборів + 4 передачі + 3 перехоплення + 1 блок-шот, Діао (42 хвилини) - 19 (9 з 13 із гри) + 6 підборів + 5 передач + 2 блок-шоти. Белл (42 хвилини) - 16 + 5 підборів. А. Стаудмаєр - 16 + 7 підборів + 3 перехоплення + 3 блок-шоти. Неш (37 хвилин) - 13 (5 з 15 із гри) + 20 передач + 2 перехоплення + 5 втрат, Скіннер - 0 + 9 підборів

Л: Брайант (39 хвилин)  - 30 (10 з 22 із гри) + 7 підборів + 4 передачі + 2 перехоплення. Одом (45 хвилин) - 19 (7 з 20 із гри) + 19 підборів (13 у нападі!) + 5 передач + 1 перехоплення + 1 блок- шот. Фармар (вийшов з ослона) - 16 + 4 передачі, Вуячіч -10, Туріаф - 9 + 4 підбори, Браун (25 хвилин) - 8 + 6 підборів + 7 передач + 5 фолів, Аріза - 2 + 6 підбори

Фінікс на виїзді перервав семиматчеву переможну серію Лос-Анджелес Лейкерз, спихнувши команду Кобі Брайанта з п'єдесталу на Заході та особисто очоливши турнірну таблицю. Санз упевнено контролювали перебіг двобою: максимум, чого змогли досягти господарі - це скоротити різницю до 8 очок в останній чверті.

Гості реалізували 52% кидків, при цьому 50% - кидки через дугу. Стів Серед уболівальників матчу було помічено Піта Сампраса (Photo by Noah Graham/NBAE via Getty Images (sports.yahoo.com))Неш, для якого матчі з Лейкерз завжди прикметні більшою кількістю передач, цього разу  роздав 20 пасів. Господарі майданчика не змогли знайти гідну заміну травмованому Ендрю Байнуму в особі Квомі Брауна. Браун набрав лише 8 очок, зробивши при цьому 7 втрат.

Сан-Антоніо - Клівленд - 88:90 (26:19, 17:31, 22:23, 23:17)

С: Джинобілі - 31. Паркер - 23. Дункан - 20 + 11 підборів

К: Джеймс - 27 + 9 підборів + 7 передач. Ілґаускас - 17. Варежао - 12 + 14 підборів

Сан-Антоніо приймали Клівленд вдома у матчі-повторенні Фіналу 2007 року. Тоді Кавальєрз всуху поступилися в серії 4:0 і цього разу дуже хотіли відігратися за минулі невдачі. Матч нічим не поступався вирішальним битвам плей-офф за температурою гравецького запалу.

Сперз в останніх матчах виглядали не надто переконливо й втратили лідерство на Заході, а Клівленд видав скромну переможну серію й закріпився в районі 4-5 місця на Сході. Зустріч почалася під дудку господарів, які відірвалися на 9 очок. Але в другій чверті гості відповіли вже своїм, більш значущим ривком 17:2.

У третій чверті Сперз не змогли наздогнати суперника й поступалися 8 очками перед останнім відтинком часу. Брент Беррі, який саме повернувся до команди, скоротив триочковим  відставання господарів, а незабаром Тоні Паркер вивів їх уперед: ривок 13:4 нагадав гостям, що саме Сан-Антоніо є командою-династією й нинішнім чемпіоном.

Джеймс. Просто Джеймс (Photo by Ronald Martinez/Getty Images (sports.yahoo.com)) За 5:08 до кінця матчу Жидрунас Ілґаускас зрівняв рахунок 81:81, після чого на майданчику розгорнулася запекла боротьба за кожний м'яч. За 1,5 хвилини до сирени перевага господарів становила лише одне очко, і Деніел Гібсон скористався шансом реалізувати триочковий, вивівши тим самим Кавальєрз уперед 88:86.

Тім Дункан зрівняв рахунок, але коли на табло залишалося 33,6 секунди, Леброн Джеймс забив лей-апом, як виявилося пізніше, переможний м'яч. Паркер у відповідній атаці заробив право на штрафні, однак розігрувач повторив свою невдачу на Євро-2007, не зумівши реалізувати кидки з лінії у вирішальний момент. Можливість перевести гру в овертайм отримав Ману Джинобілі, але арґентинець виявився неточним, зупинившись на оцінці в 31 набране очко.

Денвер - Юта - 120:109 (31:28, 30:31, 37:29, 22:21)

Д: Клейза - 41. Айверсон - 28. Ентоні - 23. Кембі - 8 + 24 підбори + 11 блок-шотів

Ю: Д. Вільямз - 23 + 12 передач. Бузер - 18 + 11 підборів. Окур - 16. Корвер - 16

Юта на виїзді не змогла впоратися з ослабленим складом Денвера. У команді Джорджа Карла зустіч пропускали Нене й Кеньон Мартін: тобто фактично опікувати потужного форварда гостей Карлоса Бузера не було кому. Тому Наґетс випустили легкий склад і з усіх сил намагалися накрутити темп матчу, щоб набирати очки в улюбленому стилі "бий-тікай".

Вразила гра Лінаса Клейзи: він встановив рекорд кар'єри, набравши 41 очко. Андрій Кириленко розривався між Клейзою і Кармело Ентоні: позначилася нестача добрих гравців захисту в складі Юти. Кармело Ентоні намагається завадити  Метту Гарпрінґу (Photo by Doug Pensinger/Getty Images (sports.yahoo.com))

Щоб зміцнити захист команди, Джеррі Слоан викликав з лавки Пола Міллсапа, але двох перехоплень і одного блок-шота потужного форварда Джазменів було явно недостатньо, до того ж, він реалізував лише 1 кидок з 8. У господарів рекорд кар'єри повторив Маркус Кембі, який зробив дабл-дабл з підборів і блок-шотів. Щось таке колись вдавалося й Кириленкові, але цього разу  росіянин відзначився лише 9 очками, взявши при цьому 2 підбори, зробивши 5 передач і поставивши 2 блок-шоти.

Доля матчу була вирішена вже в дебюті четвертої чверті, коли ривок Наґетс 10:3 зумовив великий розрив в 17 очок.

За матеріалами Спорт.ru (Станіслав Тютюнник)