NHL: Зірки Сходу світять ясніше

28 січня 2008, 10:32
0
7

У ніч на понеділок, 28 січня, за океаном завершився Матч Усіх Зірок Національної Хокейної Ліги.

Збірна Сходу вирвала перемогу на останніх хвилинах завдяки Марку Савару, хоч він більше відомий своїми хитромудрими пасами (12 голів + 44 передач у цьому сезоні). Трибуни Філіпс Арени вряди-годи скандували ім'я форварда Брюїнз, адже той свого часу перебрався в Бостон саме з Атланти.

"Той кидок виконати було доволі непросто, але я впорався, - розповів про свій вирішальний гол Марк Савар. - Мене обсвистали в суботу й трошки - у неділю, але я хочу сказати, що мені подобалося виступати за Трешерз. У цьому клубі я відбувся як хокеїст, тому радий повернутися в Атланту й зіграти тут у Матчі Всіх Зірок. Переможний гол лише підсилює мої відчуття".

MVP минулого сезону Сідні Кросбі не поїхав у Джорджию через травму. Також пропустили цю подію обидва перші воротарі: Мартін Бродо й Роберто Люонґо відмовилися через особисті обставини. До речі, 15 хокеїстів із заявлених 42-х дебютували в Матчі Всіх Зірок.

Першим заявку на титул MVP зробив форвард Коламбуса Рік Неш, який відкрив рахунок уже на 12-й секунді. Швидкий початок не вбезпечив збірну Заходу від подальших п'ять голів у її ворота, які в першому періоді захищав Кріс Осґуд. Власне, він і пропустив ці п'ять шайб. Вирізнилися Ерік Стаал, Андрій Марков, Брайан Кемпбелл і двічі Олександр Овечкін. Схід створив непоганий заділ для загальної перемоги.

Завдяки дублю Овечкін вирвався вперед у гонитві за право стати MVP матчу, але в другому періоді у ворота Заходу встав Євгеній Набоков - і протягом  цих 20-ти хвилин забивали тільки партнери голкіпера Сан-Хосе. Росіянин відбив всі 8 спроб, тоді як Томашу Вокоуну в протилежній рамці довелося куди сутужніше. Хокеїсти Заходу 20 разів встигли потурбувати чеха, який пропустив лише дві шайби.

У другому періоді особливо розійшовся Ілля Ковальчук. Йому  Ілля Ковальчук (Photo by Dave Sandford/Getty Images)дуже кортіло забити в Матчі Всіх Зірок, особливо на очах своїх уболівальників, однак Набоков був непохитний. Останнім воротарем, якому вдалося всуху відіграти свій період у Матчі Всіх Зірок, 2002 року став інший росіянин - Ніколай Хабібулін.

Після перерви місце у воротах суперників зайняли дебютанти. У складіТім Томас (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images) Сходу на полі з'явився Тім Томас, який потрапив у команду в останній момент, бо відмовився Мартін Бродо. А в Заході вийшов колишній голкіпер підмосковного Хіміка Менні Легасі. Воротарі старалися щосили, але все одно пропустили 7 шайб на двох.

Спочатку важче довелося Томасові: збірна Заходу до середини періоду вже вела. Райан Гетцлаф, Рік Неш, Діон Фанеф і Маріан Ґаборік практично створили сенсацію: поступаючись 1:5, їхня команда за 10 хвилин до кінця матчу вирвалася в лідери. Але за  час, який Діон Фанеф і Марк Савар (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)залишився, Схід зумів узятися за розум і повернути собі перевагу, відіграти яку суперник уже не зміг. Між голами гравців Заходу нападник Атланти Маріан Хосса перервав затяжну суху серію Сходу, змусивши переповнену Філіпс Арену схопитися на ноги від радості. Утім, словак може незабаром залишити свою нинішню команду: йому ніяк не вдається підписати новий контракт.

Ерік Стаал зрівняв рахунок, а за 21 секунду до сирени, аж ніяк не фінальної, Марк Савар приніс перемогу Сходові. "Я очікував, що він буде забивати, - повідав Менні Легасі. - Шансів у мене не було. Залишалося лише сподіватися, що Марк промахнеться,  я ж бо вже нічого не міг поробити".

Рік Неш, який зробив хет-трік, ледве не став MVP Матчу Всіх Зірок, якби не важливий гол Еріка Стаала. Молодший брат форварда Кароліни, Марк Стаал удень раніше зіграв у Матчі Молодих Зірок. Але ж є ще й Джордан Стаал, який разом із Сідні Кросбі і Євгенієм Малкіним піднімає з руїн Піттсбурґ. "У цьому сезоні ми нарешті повинні з'ясувати, хто є татовим мазунчиком", - сказав Ерік Стаал.

Захід – Схід - 7:8 (1:5, 2:0, 4:3)

Голи: Неш, 0:12 (1:0). Е. Стаал (Б. Кемпбелл, Малкін), 1:20 (1:1). А. Генрік Седін переслідує Деніела Альфредссона (Photo by Bruce Bennett/Getty Images)Марков (М. Річардз, Маріан Хосса), 9:43 (1:2). Овечкін (Спецца, Сан-Луї), 13:35 (1:3). Б. Кемпбелл (Малкін, Лекавальє), 15:10 (1:4). Овечкін (Сан-Луї, Спецца), 17:49 (1:5). Неш (Дацюк), 29:34 (2:5). С. Нідермаєр (Джо Торнтон, Х. Седін), 35:08 (3:5). Гецлаф (Жовановскі), 40:41 (4:5). Неш (Іґінла), 41:56 (5:5). Маріан Хосса (Гомес, Хара), 44:08 (5:6). Фанеф (Гецлаф, Арнотт), 45:07 (6:6). Ґаборік (Х. Седін), 50:57 (7:6). Е. Стаал (Ковальчук, Савар), 52:35 (7:7). Савар (Б. Кемпбелл, Е. Стаал), 59:39 (7:8).