4 лютого 2008, 09:35
0
5

Сенсацією завершився розіграш 42-го Super Bowl, який цього разу проходив у Ґлендейлі (Фінікс, штат Аризона).

Головних фаворитів сезону, які трощили всіх у регулярному чемпіонаті, - Нью-Інґленд Петріотс у завзятій боротьбі перемогли Нью-Йорк Джайантс. У присутності 70 тисяч глядачів Джайантс перемогли фаворитів з рахунком 17:14.

Мешканці Нью-Йорка привітали неочікувану перемогу свого клубу стихійними виходами (Петріотс вважалися безперечними фаворитами фіналу), а міська влада негайно оголосила про проведення у вівторок параду на честь перемоги. Матч вийшов надзвичайно драматичним: вирішальний тачдаун Гіганти зробили за 35 секунд до фінального свистка.

Гіганти зайняли в регулярному чемпіонаті 8-е місце, після 16 матчів маючи 6 поразок. При цьому команда в цьому сезоні дуже сильно виступала на чужих полях, одержавши у вирішальній грі 11-у гостьову перемогу поспіль.

Патріоти виграли всі 16 ігор у сезоні, а потім ще й дві в плей-офф, одержавши в такий спосіб 18 перемог поспіль. Очний двобій двох команд у чемпіонаті відбувся 30 грудня, і майбутній чемпіон тоді поступився вдома з рахунком 35:38.

Фінал Супербоула - подія, яка виходить за рамки спортивного життя країни. По телебаченню його дивилися близько 100 млн американців, а вхідні квитки на матч на чорному ринку йшли за ціною понад 1000 доларів. Однак навіть використаний квиток на Супербоул має свою ціну. Квитки чемпіонатів 40- літньої давності, наприклад, тепер колекціонери скуповують за 20 тисяч доларів.

Хвилина реклами на головній спортивній події США - фіналі Суперкубка з американського футболу - обійшлася в нинішньому році в 5,4 млн доларів, на 200 тисяч дорожче, ніж торік, повідомив офіційний сайт оргкомітету.

Те, що глядачі в одному з міст Аризони пропустили перший тайм великої гри (бо тимчасово зник сигнал), стало сюжетом для новин каналу CNN.