Кубок УЛЄБ: БК Київ отримав важливу перемогу в Бельгії

20 лютого 2008, 00:07
0
4

У першому матчі 1/16 фіналу Кубку УЛЄБ вовки в гостях обіграли бельгійський Теліндус.

Сьогоднішні суперники киян і стиль їх гри не були абсолютно незнайомі вовкам - двоє гравців столичного клубу (Маркус Фейсон і Мазко Маравич) мають досвід в бельгійському чемпіонаті, а до тренерського штабу Теліндуса входить італійський фахівець Умберто Бадіолі, який свого часу працював із вовками. Крім цього, в рядах клубу з Остенде присутній екс-гравець Хіміка Елвір Овчина.

Кияни почали поєдинок наступним складом: Джетер-Фейсон-Дроздов-Маравич-Стек.

Вже в дебюті зустрічі господарі використовували чотири різні комбінації, проте мета всіх командних взаємодій одна і та ж: після серії заслонів вивести на кидок одного із захисників.

Проте кияни чітко діють. Результат - дві втрати (на веденні і при передачі) "маленьких" Теліндуса, а також пробіжка Овчини. Напад же киян виглядає більш усвідомленим, і більшість кидків гості проводять незмінно із зручних позицій - 17:12 на користь підопічних Махорича.

Завдяки активності Сема Ван Россома (триочкове попадання з семи метрів і пари результативних передач) Теліндусу вдається впритул наблизитися до суперника (19:20). Але завершальна хвилина краще вдається саме українцям, яких за собою повів Маркоїшвілі - 25:19 на користь БК Київ.

Другий ігровий відрізок бельгійці починають з пресингу, проте він не приносить особливих дивідендів - 27:20.

На жаль, зміцнити свою перевагу киянам не вдається. Невдало до гри увійшов Джошуа Девіс, який провалився в захисті. Господарі впритул підібралися до БК Київ - 30:31.

Дуже активно в обороні діють бельгійці. За чотири хвилини вовкам вдається організувати лише одну командну взаємодію - 35:42 і Махорич вимушений попросити тайм-аут.

Господарі продовжують диктувати свої умови. Три швидкі прориви, і перевага клубу з Остенде перевалює 10-очкову межу - 48:37.

Як би не варіював складом наставник киян, його підопічним не вдається змінити хід зустрічі - 42:51.

Змінити рахунок на табло суперникам вдалося лише після двох хвилин. Маравич додав до скарбнички своєї команди два очки. Тут же Джетер організував швидкий прорив, який точним триочковим завершує Маркоїшвілі, - 47:51 і БК Київ відроджує інтригу.

У наступній же атаці два з фолом заробляє Маравич, тим самим скорочує відставань до двох пунктів - 53:55 і чотири з половиною хвилини до закінчення основного часу.

Маравич демонструє сталеві нерви - 56:56.

Райан Стек ставить блок-шот, а Маркоїшвілі реалізує чергову дальню спробу - 60:59 і за 1.36 до кінця четвертої десятихвилинки БК Київ повертає собі статус лідера!

Врятувати матч господарі намагаються за допомогою тактики фолів. Але і вона безсила. 65:61 і БК Київ робить перший крок до 1/8 фіналу Кубку УЛЄБ.

Наступна зустріч із бельгійцями чекає киян 26 лютого, в Києві, о 20:00.

Теліндус (Остенде) - БК Київ - 61:65 (19:25, 16:6, 16:11, 10:23)

Остенде. Sleuyter Arena. 21:30

Теліндус: Девіс - 18, Ван Россом - 15 + 4 передачі, Овчина - 12 + 10 підборів.

Тренер: Шарон Друкер (Ізраїль)

БК Київ: Джетер - 15 + 4 передачі, Маркоїшвілі - 12 + 6 підборів, Маравич - 11 + 7 підборів.

Тренер: Томо Махорич (Словенія)