Олімпійські хроніки: Підсумки четвертого дня

12 серпня 2008, 18:25
0
5
Перша бронза для України

У вівторок, 12 серпня, на Олімпіаді-2008 розігрувалися 19 комплектів медалей. Збірні Китаю й США зайняли перші два рядки загалькомандного заліку. Китай поки випереджає США на шість золотих нагород.

Почався день із перемоги американського спортсмена. Уже традиційно. Третє золото на Олімпійських іграх 2008 року завоював Майкл Фелпс. Фелпс виграв заплив на 200 метрів вільним стилем, установивши черговий світовий рекорд. Для цього хлопця рекорди - справа звична.

Слідом за Фелпсом своє третє олімпійське золото (правда, не на Іграх у Пекіні, а в кар'єрі) завоювала його співвітчизниця Наталі Коглін, а потім ще одну золоту медаль США приніс Аарон Пірсол. Чемпіонкою Олімпіади в плаванні на дистанції 100 метрів брасом стала Лейсел Джонс із Австралії.

AP
Оле Бішоп не дав українцеві поборотися за золото

Наступну золоту медаль завоювали китайці. Гімнасти цієї країни виграли командний турнір і тим самим урятували свого тренера від смерті. Наставник китайської збірної Хуан Сюй обіцяв, що кинеться із хмарочоса, якщо його підопічні не завоюють золото Олімпіади в Пекіні.

У стрілянині із пневматичного пістолета з дистанції 50 метрів всі медалі дісталися азіатським спортсменам. Золото виграв Чжин Йон О з Південної Кореї. Срібло дісталося стрілку із КНДР, а бронзову нагороду виграв китаєць.

Змагання зі стендової стрілянини виграв американець Волтон Еллер.

AP

Японська надія знялася з турніру

Північнокорейці, схоже, всерйоз вирішили поборотися зі своїми південними сусідами в медальному заліку. Драматичний фінал у змаганнях з важкої атлетики у вагової категорії до 63 кілограмів виграла Хен Сок Пак. Пак змогла штовхнути 135 кілограмів тільки із третьої спроби.

Якби  їй цього зробити не вдалося, золото дісталося б представниці Казахстану Ірині Некрасовій, а Пак, можливо, пішла б битися об стіну разом з росіянкою Світланою Царукаєвою, для якої змагання закінчилися після трьох невдалих спроб у ривку.

Китайці 12 серпня завоювали золоті нагороди в синхронних стрибках у воду (це зробили спортсменки Сінь Ван і Жолінь Чень) і важкій атлетиці (Хуей Ляо виграв змагання у вагової категорії до 69 кілограмів). Ще одну золоту нагороду Китаю приніс шабліст Мань Чжун. Взагалі- то від цього спортсмена перемоги ніхто не очікував, але перші дні Олімпіади показали, що від китайців на Іграх у Пекіні можна чекати чого завгодно.

AP

Китайський талант рветься до кільця

У турнірі з дзюдо серед жінок у вазі до 63 кілограмів виграла японка Аюмі Танімото.

Але 12 серпня все-таки складно назвати для Японії вдалим днем: у вівторок стало відомо, що з Олімпіади знялася чемпіонка Ігор-2004 в Афінах бігунка Мідзукі Ногучі, що чотири роки тому виграла марафон.

Росіяни Назір Манкієв і Іслам- Бека Альбієв виграли золоті медалі в греко-римській боротьбі.

AP

Китай домінує у важкій атлетиці

Азербайджанські спортсмени, які боролися з росіянами у фіналі, одержали дві срібних нагороди. У загальному заліку Азербайджан іде на 12- му місці. Якщо олімпійці із цієї країни залишаться на цій позиції й після закінчення Ігор-2008, пекінську Олімпіаду вони напевно будуть вважати дуже успішною.

Свою першу медаль на Олімпіаді-2008 завоювала Україна. Дзюдоїст Роман Гонтюк виграв бронзу у вагової категорії до 81 кілограмів. Золото дісталося німцеві Оле Бішофу. Ще один німець - Олександр Грімм - став переможцем змагань у веслуванні на байдарках.

Ще одна медаль 12 серпня розігрувалася в змаганнях каноїстів- одиночників. Їх виграв словак Міхал Мартікан. Золото Мартікана стало для Словаччини першим на Іграх-2008.

За матеріалами: Lenta.ru